Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

The Haunting of Hill House - Netflix

Scalanova

Öne çıkan mesajlar

Red said:

Hangi korku filmi korkutuyor bu korkutsun. Yukarda bahsedilen sahne dışında anskym dedirten sahne yok ztn. Kaldı ki dizinin korku kısmı değil dran daha on planda.

Hobi olarak tabi korkabilirsiniz

haunted house dramı. altına sıçırtmıyor ama korkutuyo da
Sosyal ağlarda paylaş

spoiler

logtrig said:

arcane said:

aquila said:

3 bolum izledim daha sicmadim, yer yer klasik luzumsuz ani ses ve aksiyon olmasa daha iyi olurmus.

"sesle ucuz korkutmaca feci ama en azindan komple jumpscare yok" derken gelen bir jumpscare var... kufur ettim. bolumunu yazmiyorum ki herkes altina sicsin, birlikte kufur edelim.

spo

shirl ile theo'nun arabadaki sahnesi mi? orada ben ruhumu teslim ediyordum epey boşluğuma geldi.

ruhu nereye teslim ediyoruz?

En güzel bölüm 6ydı. Sürekli olarak tek çekim sahneler,git geller. 9. bölüme geldim. muazzam gidiyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Zevkle izledim, böyle bir şeye ihtiyaç varmış. Fakat tempo 5. bölümden sonra düşüyor. Son 2 bölüm izlenmese bile olur. Tabii oraya kadar geldikten sonra sonunu öğrenmek için izliyorsun.

Açılamayan aşıklar gibi herkesin birbirinden her şeyi saklaması, flashback'lerin abartması, aynı sahneleri bile birkaç kez izlememiz baydı. Elinde iyi bir fikir varsa onu sona saklarsın, kurgunun ortasına koyup onun üstüne çıkamayınca olmamış tabii. Senarist de bunun farkında olsa gerek, dizinin kalanını bu senaryo kusurunu saklamakla geçirmiş. Hele sonda mesaj verme çok gereksiz olmuş, korku-gerilim dizisi de kıssadan hisse vermesin.
En çok merak ettiğim niye 10 bölüm ısrarı. Anca mı kurtarıyor bütçeyi?
7-8 bölümde çok daha rahat kotarılırdı senaryo.
Reklam gelirine bağlı dizi çekerken "bottle" tabir edilen az mekanlı, düşük prodüksiyonlu bölümler olur bütçeyi toparlamak için. 6. bölüm klasik bir bottle olmuş mesela. Netflix'de böyle bir şeye neden ihtiyaç var anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

5. bölümü izledim. abi söylendiği kadar varmış cidden çok başarılı bi bölümdü.
korkulu kısımları geçiyorum o ana hikaye diye ama yan hikayecikler, kızın geçmişi vesaire çok güzel yazmış senaristler. görüntü yönetmenini de tebrik ediyorum.

ama hala ana hikayenin finali beni merak ettirmiyor. o kısımlar çok tipik çünkü hani bi ev var çocuklar var aile var başlarına musallat olan bişey var falan. herhalde son 10 yılda en az 50 korku filmi çekmişlerdir bunun üzerine.

bölümdeki müzik (tu)
https://www.youtube.com/watch?v=HFxuNbUoG74

6. bölümü de izlicem şimdi sonra muhtemelen özetini okurum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...