Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playstation 5

Celtics

Öne çıkan mesajlar

1 saat önce, Valvyn dedi ki:

Ilk ciktiginda 5-10 tane getiririm uygun fiyattan kapisirsiniz.

Bu arada 1 valize 2 tane ps5 koysam digerine de gene 2 gumrukde hayırdır derler mi yoksa hediye diyip gecebilir miyim?

Getirdiğinde ses et ben çoktan almamış olursam alırım. Almış olursam bile çevremde hemen alabilecek 5-6 kişi var.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Valvyn dedi ki:

Ilk ciktiginda 5-10 tane getiririm uygun fiyattan kapisirsiniz.

Bu arada 1 valize 2 tane ps5 koysam digerine de gene 2 gumrukde hayırdır derler mi yoksa hediye diyip gecebilir miyim?

o olay cok random ya 3-4 valizle elimi kolumu sallarken sırt çantasiyla geçerken arayabiliyorlar.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Laurelin dedi ki:

blueray surucu 25$ dir top, 75$ zararina satiyor yani ancak ikinci el oyun satisindan sonynin kaybettigi para daha yuksek blurayli versiyonda

hem fiziksel diskin dagitimi, raf bedeli vs vs artan maliyet var, 60$ dolara satilan diskten sonye kalan 25-30 filandir salliyorum, birde ikinciye ucuncuye satilicak o disk

digital only versionda ise sony hicbir masraf yapmadan ayni oyunun karindan cok daha buyuk bir bedeli kendine aliyor, 5-6 oyun alsan zaten cikartiyor initial ettigi zarari

daha oncede sony denedi bunu psp ile ancak retailerlar daha gucluydu o zaman, protesto edip ambargo koydular. oyununu satamadigimiz cihazi satmayiz diye bayrak actilar. gunumuzde bole bir silahi yok retailerlarin, aldiginiz her oyuna day one 10gb patch gelio zaten. disk almanin anlami ve avantaji ikinci el disinda kalmadi

Ben de sanki digerinden daha yüksek kar ediyo gibi düşündüm.

Sosyal ağlarda paylaş

o amerikan retail kulturune has birsey, hacimden ve pazarlik gucunden dolayi gercekten deli indirim yapabiliyorlar

dunyanin geri kalaninda retailda yok oyle birsey ne yazikki, dijital hep daha ucuz oluyor.

ayni sekilde japon oyun pazarninda en buyuk sorunu, vergiler ve yerel fiyatlandirma nedeni ile japonyada oyunlarin fiyati daha yuksek. bu nedenler japonlar oyunlarini amerikadan orderliyor diye senelerdir region locking dayamaya calistilar ama mucadele edemediler. retailer aradan cikarsa daha fleksible fiyatlar koyabiliyor fiziksel urun olmadigi ve dayatma olmadigi icin. steamin basarisinin sirrida tam olarak buydu zaten, korsan bir hizmet sorunudur. 

fiyat esnekliginin onundeki en buyuk engel retailerlardi ancak insanlar ikinci el nedeni ile katlanmak zorunda kaldi buna hep, tradeoff hani bakinca ve makul vs vs

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

10binden baslar iste. Bu arada getirip ucuz yollu satmaya calisicam almak isteyen olursa haber edebilir. 6500 e falan satıcam cdli olanları.

Aralik da ben geliyorum Kasim da sonu kuzenim gelicek eğer alabilirsem 2-3 tane onla 2-3 tanede kendim getiricem.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...