Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evden kaçmış kedi

Frantic

Öne çıkan mesajlar

S.a.

5-6 gün önce apartmanın yanında tamelenmiş bir kediye denk geldik.(Maltepe, denizciler sitesi civarı)
Kedi tekir cinsi, 3-4 yaşında sanırsam ve erkek.
Bulduğumuzda nazar boncuğu tasması vardı, çok temiz ve bakımlıydı. Kıyamadık eve aldık sahibini bulana kadar sokakta dayak yemesin diye.

Etraftaki esnafa falan sordum kimse sahibini tanımıyordu. Ben de ilan basıp tüm mahalleye astım gören olur belki diye henüz arayan yok. FB ve Twitter'dan da mesaj attım ben heşteglerden arayan olur diye ona da cevap gelmedi.

Şimdik evde gayet mutlu, evde default tüm ihtiyaçları var ancak uzun vadede napacağuk karar veremedik. Pati'de ve nette araştırdığım kadar geç de olsa kaçan kediler bir şekilde evine dönmüş ki keza ankara'dayken bize de benzer bir durum olmuştu. Çiftleşmek için kaçan kedi 3-4 ay sonra kendi gelmişti eve. Ancak bu kedi kısır sanırsam, etraftaki sitelerinden birinden ya kaçtı ya da sokağa bırakıldı.

Bir arkadaşım bahçeye yuva yap zamanla alışır dışarıya, oradan o gider dedi. Bahçeye indiriyorum 2-3 gündür, 4-5 aylık kedilerden bile tırsıp savunma moduna geçiyor. Tıslayıp pati atmayı bile bilmiyor karşısına yetişkin kediler gelince.

Şimdik hayvan çok insan canlısı ve iyi huylu. kakasının ceset gibi kokması dışında bir sorunu olmadığından çok sevdirdi kendini. Ne yapsak karar veremedik o yüzden sizlere sorayım dedim.

Sosyal ağlarda paylaş

balkona bi sandalye, gazete ve ince belli çay bardağıyla koyabilirsin sanki

şaka bi yana mahalledeki petshop, pet kuaför, veteriner falan bi dolaşıp sor istersen kedisi kaybolmuş diye gelen var mı, veya kediyi tanıyorlar mı diye. izin alıp camlarına kedinin resmini de asabilirsin belki kediniz bende diye
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

balkona bi sandalye, gazete ve ince belli çay bardağıyla koyabilirsin sanki

şaka bi yana mahalledeki petshop, pet kuaför, veteriner falan bi dolaşıp sor istersen kedisi kaybolmuş diye gelen var mı, veya kediyi tanıyorlar mı diye. izin alıp camlarına kedinin resmini de asabilirsin belki kediniz bende diye

abi yaptım zaten bunu. gelişme yok şimdik.

Esh said:

Bildigin Bekir lan bu. Tekir mekir degil, direk bekir. Koyun yanina cayini, takilsin

Sorma ya zaten hala şaşıyorum nasıl evden kaçmış olabilir bu tip ve huyla. Kedide İlber Ortaylı ağırlığı var resmen. Sürekli oralet + okey masası müdavimi bir kedi tipiyle anca evdekilerle atıştıktan sonra bastı gitti heralde sdf

henüz bu tipe ve karaktere uygun bir isim de bulamadık haliyle. hüsamettin veya rüstem gündemde olanlar sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

bizde de öyle bir durum olması olası bence. ev 1. katta, salıyorum balkona falan gezip dolanmaya çok meyilli. ya da kapı açılsın hemen merdivenlere atlıyor.

işin ters kısmı şu, indiriyorum bahçeye gördüğü tüm kedilerden tırsıp olduğu yere çakılıyor. 4-5 aylık kediler bile yanına gelince savunma moduna geçip tıslayıp yerine çakılıyor. büyük kedileri ben kovalıyorum sdf

zaten salmayı planlıyorum, yoksa o kaçar zaten eninde sonunda dendiği gibi ama hala arayan soran yok. şerefsiz iyi sevdirdi kendini, insan düşünmeden edemiyor bu ihtiyar napar sokakta, köpek gruplarının bol olduğu bir mahallede eve kadar survive edemez gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Frantic said:

bizde de öyle bir durum olması olası bence. ev 1. katta, salıyorum balkona falan gezip dolanmaya çok meyilli. ya da kapı açılsın hemen merdivenlere atlıyor.

işin ters kısmı şu, indiriyorum bahçeye gördüğü tüm kedilerden tırsıp olduğu yere çakılıyor. 4-5 aylık kediler bile yanına gelince savunma moduna geçip tıslayıp yerine çakılıyor. büyük kedileri ben kovalıyorum sdf

zaten salmayı planlıyorum, yoksa o kaçar zaten eninde sonunda dendiği gibi ama hala arayan soran yok. şerefsiz iyi sevdirdi kendini, insan düşünmeden edemiyor bu ihtiyar napar sokakta, köpek gruplarının bol olduğu bir mahallede eve kadar survive edemez gibi geliyor.

Bırakma artık bence kalsın evde. Masa'ya da bakma şehir hayatında kedilerin işi inanılmaz zor. Kediyi benimseyip benim dersen zaten kaçmayacağı şekilde ayarlıyorsun, ya camları tepeden açıyorsun sadece ya tel taktırıyorsun vs
Sosyal ağlarda paylaş

bi tane basit kedi evi alıp balkona taşıdım kedinin mamasını da suyunu da kumunu da. kaçarsa zaten balkondan kaçabilir istediği zaman, giriş katın üstündeyiz, atlayarak kaçması çok zor değil.

2 gün içinde bahçeye indiricem klubesiyle. 5 gün içinde komple uzaklaşırsa evini arıyordur, yok hala bahçede mama su takılıyorsa eve geri alıcam veterinere götürüp.

bana dışarda çok yapabilcekmiş gibi gelmiyor ama evde de ara ara delleniyor böyle kapılar açılınca fırlıyor apartman boşluğuna falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Oce4n said:

ip ile bağla eve kaçamasın. arayamaz da eski evi unutur.
hazır kedi işte ne istiyonuz daha

ahaha böyle kedi bulmuşsun kaçırma diyorsun sdf

sabonis said:

hep yapamaz diyorsun hem denicem diyorsun. bence hiç yapma. takılsın kalsın evde işte. kedi dediğin merak eder, kapı açılınca apartmanda dolaşmaya falan çıkar yani, normal.

bence yapamaz zaten. hem yaşlı hem de ufacık kediden bile tırsıyor. dışarı alıştırmadıki amaç da belli abi işte evine döner diyor birçok örnekte, benim fikrim değil yani.

neyse şerefsiz iyi alıştırdı kendini, biz de balkonu onun odası yapmaya karar verdik. 3-4 gündür sorunsuz takılıyor, gayet geniş alan çiçekler açık hava ve dışarıyla etkileşim var. kaçacak olursa da canı sağolsun sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...