Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Shutterstock sayfam (a.k.a fırsatçı stokçular dolar üzerinden vatan hayinliği yapoyor)

Xenocide

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
bi küçük güncelleme yapayım, birkaçınızın çalıştığı şirketin shutterstock üyeliği var anladığım kadarıyla. Eskiden bu işi yapan bir arkadaşım, üyeliği olan tanıdıklarına ay sonu kalan haklarını kendinden alım yaptırarak harcatmış. Çok mantıklı geldi ben de aynı şeyi istiyorum şimdi buradan :)o

BANA BU KONUDA DESTEK OLUR MUSUNUZ CİCİŞLER?
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
abi naçizane bir kaç yapıcı önerim olacak.

f stop çok düşük kullanıyorsun. alan derinliğin daraldığı için (gitar foton, para foton vs) fotodaki net alan azalıyor.

bırak fotoğrafın olabildiği kadarı ne olsun.
bunu alacak tasarımcı adam zaten isteğine göre blur verebilir.
tldr:sanatsal çalışma

bir diğeri de -emin olmamakla beraber- lightroomda sanırım biraz boostlayıp yüklüyorsun.
beyaz dengesi ve ufak tekef düzeltme dışında olduğu gibi bırakmanı öneririm. adamlar vanilla seviyor.
Sosyal ağlarda paylaş

f stop işini çoğu zaman mecburen öyle yapıyorum. gitar fotoğrafında mesela fonum yeteri kadar büyük değildi, arkaya beyaz ekler falan yaptım bi sürü. eğer net olsaydı arkası çok abuk gözükecekti. ama böyle de bi acayip oldu tabi o açıdan haklısın.

vanilla kısmında ise bi şey diyemicem, doğru olabilir dediğin. bazen fazla oynuyorum üzerinde fotoğrafların, gerçekdışı güzel gözüksün diye sdfg onu biraz kısabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Bizim arkadaşlar MEB için kitap hazırladılar ve bu tür sitelerden de epey faydalanmışlar. Kaynakçaya baktım ki en az 2 sayfa foto kaynakçası tek tek belirtilmiş ve çoğu shutterstock.

Eğitimle ilgili foto iş görür ama işte elalemin çocuğunu nasıl çekeceksin. Anca blurla filan olur sanıırm ki o da zor bence. 

Başarılar arkadaşım yolun açık olsun. Düğün fotoğrafçılığından hallice bence ?

Sosyal ağlarda paylaş

On 18.06.2019 at 23:06, Xenocide dedi ki:

Payoneer hesabim var, 36 dolar oraya transfer oldu. 1-2 haftaya payoneer kartim gelecek, sanirim bankamatikleeren coart diye cekebiliyomusum. Oyle diyolar.

Eğer bir şeyler satabilirsem açayım ben de. 

Shutter'da gördüğüm en büyük eksik (diğerlerinde nasıl bilmiyorum) yüklediğin içeriğin aratıldığını veya kaç kişiye gösterildiğini göstermemesi. Sadece indirme verilerini gösteriyor. Benim buradaki endişem, yüklediğim içeriğin ne kadar popüler olup olmadığını, nasıl aratılıp ulaşıldığını/ulaşılmadığını takip edebilirim? Experimental gitmek çok doğru gelmiyor açıkçası özellikle de benim gibi yeni başlayan bir kimse için.

Sosyal ağlarda paylaş

On 23.06.2019 at 16:35, karatan dedi ki:

Bizim arkadaşlar MEB için kitap hazırladılar ve bu tür sitelerden de epey faydalanmışlar. Kaynakçaya baktım ki en az 2 sayfa foto kaynakçası tek tek belirtilmiş ve çoğu shutterstock.

Eğitimle ilgili foto iş görür ama işte elalemin çocuğunu nasıl çekeceksin. Anca blurla filan olur sanıırm ki o da zor bence. 

Başarılar arkadaşım yolun açık olsun. Düğün fotoğrafçılığından hallice bence ?

yani bi müzayede fotoğrafım var, şu;

ongoing-auction-session-buyer-raises-600

peynir ekmek gibi gidiyor. Eğitimle ilgili de bu konseptte bi fotoğraf çekebilirim aslında alan derinliğini kullanıp. ama fırsatını bulmam lazım tabi. Buna bi arkadaşım çağırmıştı sağolsun.

@inyormaynd istockphotos'da baya bi grafik verileri falan var da onları da ben karışık buldum biraz çok bakmıyorum ahasdf aslında bakmak lazım insanlar neleri arıyor, nelere ulaşıyor vs.

bi de gündemi takip edin internetten haberlere bakın ona göre takılın falan diyolar da, ben şu anda nitelikten ziyade nicelik kastığım için çok bakmıyorum onlara. öncelikli amacım 500 fotoğrafa ulaşmak ki fotoğraf başına aldığım pay artsın. 500'den sonra artık nitelikli fotoğraf olayına girişmeye başlarım. Şimdi bi tane dandik lamba çekiyorum, 4 farklı açıyla çekip koyuyorum, hop +4 fotoğraf. tabi arada iyi fikir gelirse aklıma onu da coşturuyorum.

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 ay sonra ...
  • Virus locked ve unlocked this konu
  • Yeni Oluştur...