Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4-5 k ya kadar buzdolabı + kurutmalı çamaşır makinesi

pontipati

Öne çıkan mesajlar

yeni evli evi mi, öğrenci evi mi bilmiyorum ama biraz ucuza getirmek istiyorsan eğer mecidiyeköy'de trump'ı hemen geçince bir beyaz eşyacı var.

adam sıfır ama taşınırken ufak çizilmiş, veya teşhir ürünü olarak kullanılmış ürün satıyor. her türlü fiyata, çeşit çeşit ürün var.

garantisi de var adamın bozulursa falan filan diye. buzdolabı ve makinenin sağında solunda görüntüyü engelleyecek duvar vb. bir şey olacaksa bir bak derim.

mekanik veya işlevsel sorunları asla yok. kozmetik sıkıntıları da sınırlı çoğunun

ha bu arada taksit falan da yapıyor
Sosyal ağlarda paylaş

paramecium said:

Selam,

Kombi çamaşır makinası alma bence. Buralarda yazılıp çizildiler. Tam dolu yıkıyorsan eğer, kurutma işlemini yıkanan çamaşırları 2 seferde kurutman gerekiyor. Verimleri de düşük, elektrik tüketimleri fazla oluyor.

Saygılar.

This.
Hem kendim deneyimledim, hem de etrafımda sorun yaşayanları gördüm. Para verilmez. Onun yerine ayrı ayrı almak lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

güzel bir a+++ 9 kg makine + bu https://urun.gittigidiyor.com/ev-bahce/kib-practice-kalin-borulu-camasir-kurutmaligi-ayni-gun-kargooooo-367396036?pkw=&pmt=&sc_gcsp=gg&ggmktg=PaidSearch*PLA*232250847*22324007607*58375858647*%7btype%7d*367396036*aud-338833715659:pla-374538419445&gclid=Cj0KCQjwrZLdBRCmARIsAFBZllEpU6ttEpmxluMMt1mEtmmtgRLb2G_RzR_gEtPhqJH3ykzBQcFPxMkaAgtxEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&mpch=ads&scxid=14489-145818-2357-0

evinde balkon varsa hele başka hiç bakma.
Sosyal ağlarda paylaş

İş sebebiyle 2-3 senedir başka bir şehirdeyim. eşyalı bir ev kiraladım. Bunu yaparken de kendi evimi kapatmadım/eşyalarına dokunmadım.

Oturduğum evdeki çamaşır makinesinin çamaşırları çok hırpalaması ve çok ses çıkarması sebebiyle sinirlenip gidip çamaşır makinesi + kurutma makinesi almak istedim. Hem ufak bir daire olduğu için yer problemi vardı, hem geçici bir yere o kadar masraf yapmak istemedim. Risk alıp gidip samsung un kurutma+yıkama kombo makinesinde J5410AW kodlu 7kg lik makinesini aldım.

Kapatmadığım kendi evimde ise miele GrandeGala XL serisi hem çamaşır makinesi hem de kurutma makinesi kule formasyonunda mevcut. Hala kullanıyorum senede bir kaç ay kaldığım için.

Klasmanların, fiyat aralıklarının , yapılan işin apayrı olduğu gerçek, yine de sanırım kıyaslama yapmak yanlış olmaz.

Ben genel olarak bu makineyi aldığım fiyatın çok üstünde bir performans sergilediğini düşünüyorum. Elektrik tüketimi de evet miele lere göre fazla, ama getirdiği pratiklik, kafa rahatlığı ve farkın da aslında o kadar da fazla olmaması neredeyse fark yok dedirtiyor.

Ekstra sorular olursa cevaplarım ama pros/cons yaparsam;

-Gıcık kumaşlı sayısız kıyafetim var, miele de olan elmas kazan mevzusunun bir benzeri var evet dokumaları tiftik tiftik etmiyor, fakat hassas yıkama seçeneği/elde yıkama simülasyonu önemli bir olaymış. Olması için ekstra 300-400 verirdim.

-miele de çok nemli, nemli, kuru, çok kuru, seçenekleri ütü olayı için çok kullanışlı oluyor; ütü işini beceremediğim için yaptırıyorum. mieleden çıkan aynı çamaşırın ütüsü kafadan %100 hızlı bitiyor. Daha düzgün çıkıyor. Samsung da kuru seçeneği var, çıkan sonuç miele deki nemli/kuru arası birşey. İklime ve kumaş türüne göre sonuç değişiyor. Tam kurutma makinesindeki sensörlerin performansı elbette yok. Ama tshirt, çamaşır, özellikle ve özellikle çarşaf nevresim pike vs bekar adam dertleri için birebir.

-Miele de kıyafetlerden ayrılan pamukçuk / toz v.b. filtresi var, kuruttuktan sonra çıkartıp HEPA filtreli çamaşır makinesi gibi çöpe boşaltıyorsunuz dertsiz. Samsung da kazanın içinde veya kapak contasını manuel olarak temizlemeniz gerekiyor çok tozlu pamukçuklu kıyafet yıkadıysanız. Ben onları kurutmuyorum dolayısıyla.

+ Ayrı ayrı setup da yıkama bitince gidip taşıyıp diğer makinenin içine atmanız gerekiyor. fakat siz dışardaysanız böyle bir imkanınız olmuyor tabi ki. Kombo makine olunca zamanlama kurup sabah çıkarken gidiyorsunuz, herifcioglu yıkıyor kurutuyor eve geri zamanınıza kadar katlanmaya hazırlıyor. Estimated bitiş zamanını göstermesi bu açıdan kullanışlı, zamanlı kurarsanız da erken bitecek gibi olursa ekstra su alıp bi tur daha attırıyor vs. güzel kafalar.

+ Kurutma da yıkama da sessiz çalışıyor. miele ile on par diyebilirim.

+ Kazan temizleme programı var, ayda bir başlatmamızı istiyor 1,5-2 saat sürüyor. Çok fazla su ve elektrik kullanmıyor. (Saatten kontrol ettiğim kadarıyla) Gerçekten kazan temizleniyor. O kısım enteresan. Oturup başında beklemedim, eskiden olsa normal yıkamadan neyi farklı yapıyor diye beklerdim. artık o kafalarım kalmadı.

Buzdolabı mevzusu başka. Onu yazmaya şu an üşeniyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Miele önermiyorum orda. 2000 küsür liraya alınması önerilmeyen kombo makinelerden aldım samsung un yukarıda yazdığım modeli. Bütçe dahilinde bir seçenek olduğu için onu kıyaslayarak öneriyorum.

Eskiden ben de birlikte alınmaz kesinlikle , ayrı ayrı alınmalı diyenlerdendim. Belki başı çekiyordum hatta. Bütçe ve zorunluluk gerektirince kullandım. Kötü bir tecrübem olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kurutmalı alsan da ayırıyosun ya kaçış yok ondan. Üzülme o yüzden.

Biz yeni evde düzgün çamaşır odası yaptık. Çamaşır kurutma teli ve ütü masası sabit açık. Ekstra askılık ve raflar var, çamaşırların dolaba kaldırılmadan önce bekleyebilecekleri. Acaip konforluyuz bu şekilde, çamaşırlarla barıştık resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Ya o değil de bi eve çıksam şimdi ben sıfırdan beyaz eşya döşesem 10k'ya kurtarır mıyım? Mart - Nisan gibi eve çıkıcam, ne kadarlık bir bütçe gerekir beyaz eşyaya? 2 kişi yaşayacak gibi düşünülebilir evde, çamaşır makinasının falan hacmi için diyorum.

nereye çıkacağına göre değişir. bizim taşındığımız evde ankastre mutfak vardı. fırın, ocak, bulaşık makinesi geldi evle birlikte. buzdolabı ve çamaşır makinesini değiştirecez yakın zamanda. 2klık bir çamaşır + kurutma alcaz. sonra da buz dolabı alırız diye düşünüyorum. Bomboş bir eve çıkacaksan eğer ve zorlanmak istemiyorsan daha ucuz şeyler bakabilirsin. önceki evimizde, taşınma masrafları ağır olmasın diye şok'tan 150tl ye fırın almıştık. 50 liraya ocak bulduk 4 gözlü. bu şekilde devam ettik. sonra değiştirdik falan.

çamaşır makinemi satabilirim istersen :)
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Kurutmalı alsan da ayırıyosun ya kaçış yok ondan. Üzülme o yüzden.

Biz yeni evde düzgün çamaşır odası yaptık. Çamaşır kurutma teli ve ütü masası sabit açık. Ekstra askılık ve raflar var, çamaşırların dolaba kaldırılmadan önce bekleyebilecekleri. Acaip konforluyuz bu şekilde, çamaşırlarla barıştık resmen.

yahu şöyle uzun bi balkon aslında ne konformuş , ip gerip çamaşır asabileceğin
Sosyal ağlarda paylaş

Valla sağlam devirli sıkan bir normal çamaşır makinesi + kalorifer önüne koyulan çamaşır askısı gayet iş görüyor. Yeşili koruyalım enerji harcamayalım :p

Hem de eve nem + yumuşatıcı kokusu yayılıyor mis gibi :p

bu bizim kullandığımız bu arada: https://www.hepsiburada.com/siemens-wm12t480tr-a-9-kg-1200-devir-camasir-makinesi-pm-mtsiewm12t480tr gayet tavsiye ederim makine arayanlar varsa. çevremizde bu seriden kullanan başka aileler de var, herkes memnun kendisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

bu modeli bilmem ama siemens ile yaşadıgım kötü bir tercrübe oldu

10 yılı geçmemiş bulaşık makinesi bozuldu

bize söyledikleri : anakartı bozulmuş,tamir edemiyoruz,değiştiremiyoruz.

siemens dışında hiçbir markadan böyle kifayetsiz bi servis dönüşü almamıştım, hurda oldu makina.
Sosyal ağlarda paylaş

-Deno- said:

Ya o değil de bi eve çıksam şimdi ben sıfırdan beyaz eşya döşesem 10k'ya kurtarır mıyım? Mart - Nisan gibi eve çıkıcam, ne kadarlık bir bütçe gerekir beyaz eşyaya? 2 kişi yaşayacak gibi düşünülebilir evde, çamaşır makinasının falan hacmi için diyorum.

git dükkandan al götür evine, sonra sorarsın dükkanın sahibine ben bunları aldım ama sorun olurmu diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...