Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

FIFA 19

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Kart cesitliligi çok boku çıktı. Milleti manyak etmek için güzel taktik ama keyif için oynayan adam için fut artık bitti bence. Köpek gibi wl oynayip bi yandan rivals ve squad building yapman lazım. Ben ronaldo çıkti diye sevinirken iconlar vsler havada uçuşuyor.

Eskiden ronaldo messili falan adam denk gelince vay dioduk şimdi 85lik adamlar çöp oldu bildiğin. Bi topçu aliosun bikac hafta sonra 4 5 farklı karti daah cikmis. Baya diablo gibi farminge döndü fut
Sosyal ağlarda paylaş

abi aynen geçen sene de aynı şey oldu. 2 3 sene sonra ilk kez geçen sene fut oynamaya kalkmıştım ama kart çeşitliliğinden kafam döndü. düz kartlardan yaptığım takımlar milletin yaptığı saçmasapan kartlı ve pozisyonda adamlı takımlar karşısında aşırı ezildi erken bıraktım. bu sene yine bi gireyim dedim yine mütevazi bi kadro kurup ufak ufak 1 2 adam koya koya giderim dedim yine aynı şey. yok mavi bilmemne yok cm ronaldo yok future stars falan yeter yani. daha adını duymadığımız adamı future star diye 91 overall'ı adam diye koyuyolar oyuna. aşırı boktan bi hal aldı fut. bi daha denemem bile oynamayı heralde bundan sonraki senelerde. varsa yoksa pro club :D
Sosyal ağlarda paylaş

Ahahaha beceremeyip kafanız karıştı diye mi FUT kötü oldu?

Gayet keyifli valla yeni SBC'leri takip etmek, yeni çıkan adamları kovalayıp kadroyu hep bir tık ileri taşımak falan. Düz futbol oyunu oynamak isteyen için online seasons her zaman kalır zaten. FUT baya hardcore futbolsever, her boku takip eden adamlar için. Girip iki maç atıp çıkarımcılar her sene daha da dışlanıyor FUT tarafından.
Sosyal ağlarda paylaş

fut yeni girecek biri için haddinden fazla karmaşık. bir futbol oyunu bu kadar karışık olmamalı ve bunun futbolu bilmeyle zerre alakası yok. sürekli maç izleyen ve oyuncuları, taktikleri bilen biriyim ama karışıklık bundan değil. aynı adamın 10 tane farklı kartı, 1 tanesini almak için şunu yapacaksın, aslında diğerinin pace'i düşük ama etkisi çok bilmem ne. ooooooo yani diyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

fut'un para tuzağını hardcore futbol sevmek veya her şeyi takip etmek ile nasıl bağladın holy ya :(

EA'daki adam bu kadar masal yazmamıştır FUT'un yaratılması ve işletme modelinin arkasındaki motivasyona sdasf
Sıfır para verdim fifa pointlere, kadro ratingim 88, Rivaldo, David Silva, de bruyne, ramoslu kadrom var.

Demek ki parasız da oluyormuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Celtics said:

fut yeni girecek biri için haddinden fazla karmaşık. bir futbol oyunu bu kadar karışık olmamalı ve bunun futbolu bilmeyle zerre alakası yok. sürekli maç izleyen ve oyuncuları, taktikleri bilen biriyim ama karışıklık bundan değil. aynı adamın 10 tane farklı kartı, 1 tanesini almak için şunu yapacaksın, aslında diğerinin pace'i düşük ama etkisi çok bilmem ne. ooooooo yani diyorsun.
Her boku takip edeni futbolsever ile aynı cümlede kullandığım için yanlış anlaşılmış, Fifa ile ilgili her boku takip edeni kastetmiştim aslında. Düz futbol bilme ile alakası yok çünkü ratinglerde bile saçmalama olabiliyor normal futbol ile karşılaştırınca.

Valla mobil appten sbc yapmak, markette yuvarlanıp coin kazanmak falan benim hoşuma giden şeyler. Düz futbol oynamak istesem dediğim gibi online seasons orada duruyor. Farklı bir mod, farklı bir oyun yaptılar adamlar son 3-4 senede ve tüm dünyayı da sürüklediler. Resmen Fifa'nın espor tarafını canlandıran bir adam oldu FUT. Bunları görmezden gelip çok takip gerekiyor diye modu boklamak saçma diyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Zaten sen harcadın demiyorum abi.

ama söylediğin şekilde bir yaklaşımı da yok FUT'un yani onu demek istiyorum.

SW-Battlefront'da lootbox'u "gerçek geekler ve SW evrenini takip edenler için" diye savunmak gibi bir şey
Örneğin aşırı saçma :) Lootbox almazsan oyunda yükselmen çok zaman alır, oynayamazsın.

Fifa'da online seasons modu var işte bu işlerle uğraşmak istemeyenler için. Hem hype'a katılayım ama casual takılayım diyince olmuyor işte FUT.
Sosyal ağlarda paylaş

holy senin dediklerinde yanlış bişi yok zaten. sen yapabiliyorsun eminim çok fazla daha kişi yapabilir ama herkesin zamanı yada motivasyonu yok bunu yapmaya. evet ben de fark ettim adamlar her ne kadar p2w bir sistem kurmuş olsalarda bu sene baya bir farklı yol getirmişler coin ve pack kazanmak için. p2w olacaksa bari böyle olacak ise böyle olması daha iyi belki ama adamalr bu seferde kart sayısını arttırarak sürekli bi döndürme peşinde bu yüzden çok fazla zaman harcamak gerekiyor gibi geliyor bana. ayrıca yeni kartları op yaptıkları ve bu kartlarla oynayanların tarafında momentum olduğunu düşünüyorum maçlarda. ha bunu bu kadar iddaa ediyorum ama kendi deneyimlerinden değil genel olarak okuduğum yerlerden o yüzdne kesin yargıya varmış durumda değilim.

ayrıca futbolu deli gibi istediğin kadar takip et fifa mantığını bilmiyorsan başarılı olma şansın yok. oyunun kendisinde de sorunlar var yani sırf fut'a bok atmak için değildi laflarım genel oyuna biraz bok atıyorum açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

fut hardcore gamer işi demek saçma çünkü fut böyle değildi. 84luk takım kurmak bile kolay değildi. Sapık gibi oynaman gerekmiodu. Uçurum yoktu genelde denk adamla oynuodun. Arada messili kadro görünce vay dioduk.

Şimdi olayı panayıra çevirdiler. 89luk kadro kur oyun seni 90lik yapmaya zorluyor. En nihayetinde olay futbol oyumundan çıkıp napip ne edip win çıkarmaya dönüyor. Evet istemeyen fut oynamasin demek kolay ama bu mod böyle değildi. Suanki haliyle seneye h2h seasons devam ederim ztn. Durmadan kart basıyorlar. 50k ya aldigin adam 5k ga düşüyor mantıksız yani.

Eskiden full silver kadro ile karşımıza çıkıp bizi tokatlayan adamlar oluodu. Öyle ya da böyle iyi oynayan kazaniyordu da şimdi kart savaşına dondu.iyi kartı olan alıyor genelde.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediklerinizde haklısınız ama benim sunduğum tez de zaten oyunun orijinalini bozmamış olmaları.

Yani ekstra bir mod getirdiler oyuna ve buna yüklendiler. Bundan öncesinde Fifa dediğin şey direkt online seasons idi bir çok şey için. Pro clubs geldi, oyuncu ve menajer kariyer modları geldi, journey geldi vs.

Modların birini sevmediğiniz için oyunu boklamamanız gerektiğini savunuyorum sadece ben. Ha yarın öbürgün adamlar diğer modlara hiç emek vermez, dümdüz yapıştırır o zaman ben de bok atarım FUT'a.

İşin özeti ben yeni yeni kartlar çıkmasını ve bunları takip etmeyi seviyorum, hitap ettiği bir kitle var yani. Anlatmaya çalıştığım bu sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Holy said:

Modların birini sevmediğiniz için oyunu boklamamanız gerektiğini savunuyorum sadece ben. Ha yarın öbürgün adamlar diğer modlara hiç emek vermez, dümdüz yapıştırır o zaman ben de bok atarım FUT'a.

fut oynamaktan diğer modlara bakmadığın için sanırım, diğer modlara biiiiiir gramcık emek vermediklerini, bir önceki senenin aynısını c/p yapıp geçtklerini, en ufak yenilik getirmediklerini görmüyor olabilirsin, ama tam yukarda yazdığın durum geçerli şuan.

FUT dışında yenilik gelen bir mod yok oyunda bu yüzden zaten FUT FIFA'ya zarar vermeye başladı
Sosyal ağlarda paylaş

Journey 2 sene önce geldi, hikayenin devamını yaptılar sadece.

Pro clubs veya online seasons da oynadım bu yıl, onlarda yapılabilecek bir yenilik görmüyorum açıkçası. Oyun motorunda yaptıkları yenilik zaten direkt olarak etki ediyor.

Kariyer modunu hiç oynamadım bu sene ama geçen sene oynadığımda gayet keyif almıştım.

Bu modları daha çok oynuyorsanız, yapılabilecek ne gibi bir yenilik olabilir sizce? Sarkastik olarak değil, gerçekten soruyorum çünkü ben oynarken aklıma yapılabilecek iyileştirme gelmiyor. Pro clubs modu daha detaylandırılarak köklü guild sistemi vb. bir şey olabilir diye düşünmüştüm ama oyun içi chat rahat olmadığı için sürdürülebilirliği soru işareti.
Sosyal ağlarda paylaş

pro club

- AI diğer tüm modlara göre kötü, kesinlikle ilk düzeltilmesi gereken şey
- O kadar sallamıyorlar ki bu sene trophyleri bile kaldırdılar, tatmin duygusu yaratacak bir unsur yok
- 3 tane slot koymuşlar, bunun sayısının artması gerek farklı mevki ve oyun tarzı alternatifleri için
- maç içi pozisyon değişikliklerine olanak sağlanması
- taktiklerde ve taktik geçişlerinde esneklik sağlanması
- oyunun dandik serverlarından veya diğer sebeplerden kaynaklı düşüşlerde geri bağlanabilme imkanı

sezon

Geçen seneye göre sıfır yenilik, o da bir önceki seneye göre sıfır yenilik.
antrenman sisteminin çöplüğü mü desem, transfer görüşmelerinde AI'nin salak saçma kararları ve hareketleri mi desem. Seasons da CL lisansı dışında koca bir çöp

online modlarının bir ton teknik sıkıntısı var onlara değinmiyorum bile

Journey bu sezon bitiyormuş sanırım. Seneye -1 yaz
Sürekli diğer modlara verilen önemi düşürüp yakında sadece FUT satacaklar.

FIFA free FUT 60 dolar
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...