Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Şampiyonlar Ligi 1.Hafta | Galatasaray-Lokomotiv (18.09.18 22.00)

Celtics

Öne çıkan mesajlar

MrLevie said:

applev0dka said:

telif, imaj ve yayın hakları gibi ufak bir konuyu atlıyorsun sanırım

tamam ben de tam olarak bundan bahsediyorum.

telif hakkı uefa'da, ama yayın hakkını ülkede alan çıkmamış. bu durumda T.C. kanunu ne diyor bilen biri açıklayabilir mi?

yayın hakları alınmamış bir şeyin yayınını yapamazsın tabi ki..

o zaman hiçbir kitap evi hiçbir kitabın telifini ödeyip basım haklarını almasın, tüm korsan kitaplar yasal olsun ??

Sosyal ağlarda paylaş

MrLevie said:

ya UEFA'nın türkiye'deki temsilcisi/karar uygulatıcısı TFF değil midir? hiç bir kanal almıyorsa (alamıyorsa), TFF'de buna karşılık karar uygulamıyorsa, devlet nezdinde neyin yasallığından bahsediyoruz?

atladığım bir şey mi var?

Turnuvayı düzenleyen uefa. Yayın hakkı dediğin şeyin sahibi uefa. Ülkede alan çıkmadıysa kimse izleyemez. Internetten izlemen de yasal olmaz. Belki uefa engellemeye kasmayacağı için izlersin ama yasal olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

(facepalm)

beyler, sanırım ben yeterince açık anlatamıyorum. ben bunun hukuki uygulanışını merak ediyorum.

dizilerden gidelim. tamam telif hakkı uyduruyorum game of thrones'un amerika'da yayıncısı kendisi. ben gittim, amerika'dan değil de almanya'da yayın hakkı olan bir siteden VPN yaptım, izledim. bu anlattığım senaryoda bu da sizin anlattığınıza göre illegal. Çünkü türkiye'de yayın hakkı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...