Jump to content
Celtics

PS Cafe açmak istiyorum

Öne çıkan mesajlar

On 18.03.2019 at 10:08, Quo-Vadis dedi ki:

Semt Sinan mahallesi, Plaza 2000 yanı, Mekanik Katlı otoparkın karşısı, Playnet Playstation. Antalya 

Gelen olursa beklerim. 

Sabah 10.00 - akşam 23.30, bazen kimse kalmayınca erken kapatıyorum saat 22.00 gibi, haberiniz olsun.

Her gün buradayım.

Ooo eskiden bi de ışıklara yakın barcha kafe vardı, duruyor mu hala?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Mesaj tarihi: (düzenlendi)

en önemli soru geliyor abi..

aylık ortalama ciro ne kadar, masraf kalemlerin ne kadar. ne bırakıyor ortalama ayda?

pattisliborek tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, pattisliborek dedi ki:

en önemli soru geliyor abi..

aylık ortalama ciro ne kadar, masraf kalemlerin ne kadar. ne bırakıyor ortalama ayda?

Sadece kendi işletiğim dükkandan bahsedebilirim: Çünkü İlden, ile değişiyor, aydan, aya değişiyor, ciro 9k da yaptığım var, 21k da yaptığım var. Ortalama 12k - 13k gibi bir şey hesapla işte, Bundan çıkar 2500 kira, 700 -1200 arası elektrik. Su 60 -100 arası, 3 ayda bir gelen kira stopajı 1500,  Muhasebe ücreti 170, Gelir vergisi,  Geçici vergi, Her ay ödediğin 48 tl kdv bilmem ne, Eğlence vergisi, Sene sonlarında ödediğin Reklam Tabela vergisi - Işıklı mı Işıksız mı fiyat değişiyor - , her sene eylül ekim aylarında 6k-10k arası verdiğin yeni oyun parası. Ortalama sana Aylık kalan 3k - 6k arası bir şey. Bazen o bile kalmıyor. Bu bana eh idare eder derken, Bazı PS4 salonları oha büyük para derler. Başka PS4 salonu meh diye burun kıvırır.

İlçelerde olan mekanlar genelde günü 200 tl ye kapatınca , oo iyi oldu diye sevinir. Kirası düşük, giderleri düşük, vs. vs. Büyük şehirlerde, hele universitelinin kalabalık olduğu semtlerde, Ankara, İzmir, İstanbul gibi yerlerde adamlar günlük 1k ciroyu beğenmiyor.

İşler çok değişken oluyor.  Bazı günlerde sabah açtığın gibi adam gelmeye başlar, bazı günlerde bomboş oturursun. Geçen gün 159 lira ile kapattım, dün 256 lirayı zor yaptım. Bu gün saat 13.15 olmuş, daha adam yok dükkanda.

Da dediğim gibi çok değişken, fiyat, makine sayısı, tatil, para, hava durumu, ekomonik kriz,  vs.vs hep etkiler. Bu günlerde bildiğin ölmüşleri oynuyoruz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum eklemek için lütfen giriş yapın

Giriş yaptıktan sonra yorum ekleyebilirsiniz

Hemen giriş yap

• Yeni Oluştur...