Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PS Cafe açmak istiyorum

Celtics

Öne çıkan mesajlar

On 18.03.2019 at 10:08, Quo-Vadis dedi ki:

Semt Sinan mahallesi, Plaza 2000 yanı, Mekanik Katlı otoparkın karşısı, Playnet Playstation. Antalya 

Gelen olursa beklerim. 

Sabah 10.00 - akşam 23.30, bazen kimse kalmayınca erken kapatıyorum saat 22.00 gibi, haberiniz olsun.

Her gün buradayım.

Ooo eskiden bi de ışıklara yakın barcha kafe vardı, duruyor mu hala?

Sosyal ağlarda paylaş

14 saat önce, pattisliborek dedi ki:

en önemli soru geliyor abi..

aylık ortalama ciro ne kadar, masraf kalemlerin ne kadar. ne bırakıyor ortalama ayda?

Sadece kendi işletiğim dükkandan bahsedebilirim: Çünkü İlden, ile değişiyor, aydan, aya değişiyor, ciro 9k da yaptığım var, 21k da yaptığım var. Ortalama 12k - 13k gibi bir şey hesapla işte, Bundan çıkar 2500 kira, 700 -1200 arası elektrik. Su 60 -100 arası, 3 ayda bir gelen kira stopajı 1500,  Muhasebe ücreti 170, Gelir vergisi,  Geçici vergi, Her ay ödediğin 48 tl kdv bilmem ne, Eğlence vergisi, Sene sonlarında ödediğin Reklam Tabela vergisi - Işıklı mı Işıksız mı fiyat değişiyor - , her sene eylül ekim aylarında 6k-10k arası verdiğin yeni oyun parası. Ortalama sana Aylık kalan 3k - 6k arası bir şey. Bazen o bile kalmıyor. Bu bana eh idare eder derken, Bazı PS4 salonları oha büyük para derler. Başka PS4 salonu meh diye burun kıvırır.

İlçelerde olan mekanlar genelde günü 200 tl ye kapatınca , oo iyi oldu diye sevinir. Kirası düşük, giderleri düşük, vs. vs. Büyük şehirlerde, hele universitelinin kalabalık olduğu semtlerde, Ankara, İzmir, İstanbul gibi yerlerde adamlar günlük 1k ciroyu beğenmiyor.

İşler çok değişken oluyor.  Bazı günlerde sabah açtığın gibi adam gelmeye başlar, bazı günlerde bomboş oturursun. Geçen gün 159 lira ile kapattım, dün 256 lirayı zor yaptım. Bu gün saat 13.15 olmuş, daha adam yok dükkanda.

Da dediğim gibi çok değişken, fiyat, makine sayısı, tatil, para, hava durumu, ekomonik kriz,  vs.vs hep etkiler. Bu günlerde bildiğin ölmüşleri oynuyoruz.

Sosyal ağlarda paylaş

Saati değişiyor ya, şu anda bende saati masa başı 1 veya 2 kişi farketmez 8 TL, 3 kişi olunca 12, 4 kişi oluca 16 tl, 4 tl kişi TL saat başı diye hesapla işte. Veya saati 8 tl işte. 

Ki şu anda etrafımda bulunan PS4 salonlarında en yüksek fiyat benimki, 6 tl saatini veren de var,  7 tl saatini veren var.

Ankara, İstanbul, İzmir ortalama 10 tl diye gidiyor. 

Da benim fiyatı yüksek tutmamın amacı envai çeşit serseriyi uzak tutmak. Bir nevi filtre. Baya etkili oluyor.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

O zaten başta yaptığın bir gider. Kullanım değer kaybı olarak, onu hiç hesaplayamıyorsun, O çok random bir olay. Bozuluncaya kadar kullanıyorsun, bozulunca, garantisi var ise, garantiye, garanti yok ise, tamir ettiriyorsun, tamiri fazla tutuyorsa, sıfırı almak daha mantıklı ise, çöpe atıp yenisini alıyorsun. Neden dersen - ortalama bir konsolun 10 sene desteği var. Sony 10 sene boyunca oyun ve sistem güncellemesi çıkaracak. Tv ler de aynı şekilde. Sağda solda çeşit çeşit sitelerde, Ya kampanya kovalıyorsun ya da temiz 2 nci el bakıyorsun, mesela ben şu an PS4 pro bakıyorum. Buldukça alıyorum. TV leri de aynı şekilde bakıyorsun. Genelde az buçuk bu işten anladığımdan, tamirleri ben kendim yapiyorum. Açma gibi bir düşünceniz var ise, elektronikten anlamanız, lehim nasıl yapılıyor bilmeniz, sizin yararınıza ?

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 17.03.2019 at 18:45, Quo-Vadis dedi ki:

Aynen öyle, ki ben sene 1999 da, Antalyada internet kafe açan ilk kişilerden biriyim.

Hangisiydi? Ortaokul lise zamanı tam Half Life, Quake, Counter Strike, Ultima Online dönemine denk gelmiştik. Midtown Madness falan asdasda.

Mutasyon? Zirve? Fame?

Gençliğimi harcamıştım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
On 24.04.2019 at 12:51, Fistan dedi ki:

marvel. kolej bebeleri gidiyordu oraya

ben ışıklarda nexus’a takılıyordum underground bi de funky tabi asdg

best bi de güllükte zemindeki yer beydi nixon sanırım

neredeyse unutuyormuşum bak gençlik anılarını

Best sigortadan Güllüğe giderken genpamı neydi onun yanındaydı.

Nixonda Güllük teki petrol ofisinin yanında iş hanındaydı. 

----

Gençliğim sinan mah. Afok'ta geçti bi dönem.

Buluş int. Nixon , best , afok Gençliğimin katili bunlar.

@Quo-Vadis bi ara uğramaya çalışırım bi çayını içerim. Net cafenin adı neydi ?

HocaEfendi tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...