Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PS Cafe açmak istiyorum

Celtics

Öne çıkan mesajlar

Ben işletiyorum PS kafe, sor soracağını,

Burada yazılan çizilene bakma, Millet sallamış durmuş. uzaktan davulun sesi hoş gelir misali.

Bir kaç tavsiye vereceğim.

1. Önce eğlence vergisi ödeniyor mu, ödenmiyor mu, sizin belediyede onu bir sor. Sonra sürpriz olmasın. Çok ilginç vergi rakamları ile karşılaşabilirsin, sonra la bu nasıl ödenir diye şaşırma. Belediyelerin farklı uygulamaları var bu konuda. Günlük masa başı alan da var, aylık bazda hesaplayıp alan da var. Hiç almayan da var. Onu bir öğren, ondan sonra sor soracağını. 

2. Tost satmak filan ayrı izne tabidir. Baca izni davlumbaz filan yaptırman gerek. Birde yemek, tost filan asıl parayı bırakmaz, asıl parayı oyun bırakır. Siz oyun salonu açıyorsunuz, Playstationlu kafeterya açmiyorsunuz. Bazı belediyelerde direk yasak tost filan. Ruhsata da yazarlar, Playstation oyun salonu diye. Ruhsatta yazmayan hiç bir şey yapaman. 

3. PS salonu, sadece TV + Konsol değildir maliyeti.Buna + Tv sehpası,+Oturma Koltukları, + Yancı gelince oturma koltuk veya sandalye , + ayak uzatma taburesi, + oyun parası, + yedek kollar ( her masa için ortalama 10 masa, masa başı 2 kol, 20 kol asıl + 10 yedek gibi )

4. Dekora fazla para harcama, düzgün boya yaptır, 5 - 10 tane logo lu led taktır yeterli. Koltuklar rahat olsun. TV ler büyük olsun. Dekora harcayacağın parayı, TV veya Daha fazla konsol al.

5. 10 masa yetersiz, bu işe 10 masa ile girecem, sonra yükseltecem diyorsan, çok yanılıyorsun. O iş öyle olmaz. 20 adet en az, imkan kısıtlı ise 15 olmalı.

6. Bunu göbekten sallamiyorum, 4 sene önce PS salona 186 milyar harcamış biri olarak söylüyorum ve hala işletiyorum. Sakın kredi çekip açayım deme, pişman olursun.

Neyse var ise soracağınız başka soru sorun. Bu işin serserisi çok, haberiniz olsun. Gece 1-2 lere kadar dükkan açık tutmayın. Saat en geç 23.30 da kapat gitsin. 23.00 den sonra gelen herfilerin % 90 nı serseri, esrarkeş, sarhoş, ipsiz sapsız herfiler. Televizyon nu kıranlar, kolları sağ sola fırlatanlar, kolları çalanlar, konsolları çalanlar. Gelip yerleşip ayakkabılarını çıkarıp, ortamı leş gibi kokutan var, Ana avrat küfreden, HOCA HOCAAA diye dükkanda anıran. Ne ararsan var. ? Bu tür şeyleri anında kesiyor olman lazım, gerekirse dükkandan kovacan. izin verirsen böyle şeylere, PS kafe batakhaneye döner.

Quo-Vadis tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Valla ilk kez birisi güzelce özetlemiş. Neyse emekli olunca ps Cafe olayından vazgeçtim. Şimdi birisi gelip okey oynanabilen çay ocağı işletmesi hakkında bilgi verirse süper olur. Emekli olunca inşallah çay salonu acicam okey oynanan yemek vs çıkmayan dışardan dürüm söylenebilen

Sosyal ağlarda paylaş

24 dakika önce, -Bonesoul- dedi ki:

tr özeti olmuş

Aynen öyle, ki ben sene 1999 da, Antalyada internet kafe açan ilk kişilerden biriyim.

Ki sonra 2001-2002 senesi Ecevit krizi zamanında, kapatıp turizme geçmiştik. Aynı zamanda 2 dil üzerinde Kokartlı Rehberim. 2015 te Çalıştığımız Rus piyasasında işler gevşemeye başlamıştı. Dedik biz başka işe girelim, Bu defa PS salonu açtık. 

Şöyle anlatayım, o zaman da durumlar, yukarıdaki post ta yazdığım gibi idi, hatta o zamanlar müşteri daha kaliteli idi diyebilirim. Üstünden bunca sene geçti, iyileşme yok. Hatta kötüleşme var.

Bazen bakıyorum da gelenlere ve davranışlarına ( zengini de, fakiri de geliyor ). Yok abicim, bu ülkenin neden bu halde olduğuna hiç şaşırmıyorum.  Sonra kendi çocuklarımı düşünüyorum, ülkeden taşınasım geliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

6 dakika önce, miyaw33 dedi ki:

Valla ilk kez birisi güzelce özetlemiş. Neyse emekli olunca ps Cafe olayından vazgeçtim. Şimdi birisi gelip okey oynanabilen çay ocağı işletmesi hakkında bilgi verirse süper olur. Emekli olunca inşallah çay salonu acicam okey oynanan yemek vs çıkmayan dışardan dürüm söylenebilen

Onu da yaptım universite yıllarında, PS kafeye göre daha az maliyetli, Masa sandalye, okey takımı , çay ocağı, dekor, ruhsat.  

Nargile ayrı izne tabidir. Tost vs gene ayrı izin, ister. Okullara, camilere ve MEB e bağlı özel kurslara,  100 metre kapıdan kapıya mesafe aranıyor. Aynı bina içinde herhangi bir özel kurs var ise açamazsın. Bina sakinlerinin ( mülk sahiplerinin, kiracı değil) % 51 inin iznini alman lazım. Ama PS kafeye göre daha sakin ve malyetsiz bir iş. Öteki şeyler % 80 yukarıda yazanla aynı.

Sosyal ağlarda paylaş

29 dakika önce, Quo-Vadis dedi ki:

Onu da yaptım universite yıllarında, PS kafeye göre daha az maliyetli, Masa sandalye, okey takımı , çay ocağı, dekor, ruhsat.  

Nargile ayrı izne tabidir. Tost vs gene ayrı izin, ister. Okullara, camilere ve MEB e bağlı özel kurslara,  100 metre kapıdan kapıya mesafe aranıyor. Aynı bina içinde herhangi bir özel kurs var ise açamazsın. Bina sakinlerinin ( mülk sahiplerinin, kiracı değil) % 51 inin iznini alman lazım. Ama PS kafeye göre daha sakin ve malyetsiz bir iş. Öteki şeyler % 80 yukarıda yazanla aynı.

Su kurallara bakinca 3082 yilinda utopic, ucan sinegin bile, abey evde cocuk ac izin ver de iki damla kaninini alayim nazikliginde bir super devlet hayal ediyosun, gercekler 2019 Turkiye.

Sosyal ağlarda paylaş

şunlara (hem kural/tabi olduğu izinlere hem yaşanacaklara) şaşıranlara şaşırıyorum sdf

ağzında sigarayla 14 yaşındaki çiroz çomarların internet kafede LEA NABYON HEL ATSANA HEL LEA diye bağıra bağıra knayt oynadığı ülke.

bunun preystayson'lusunu mu yapıcan, bilgisayarlısını mı, okeylisini mi ona karar ver işte.

Sosyal ağlarda paylaş

He Çokomantis olayı özetlemiş işte, 

İşini düzgün tutman ve bulunduğun konum çok önemli, para bırakmaz mı ? Bırakır, ama laubaliliğe ve envai çeşit hıyara izin vermeyeceksin.

Hatta mekan isim yaptıkça, daha düzgün adamlar gelmeye başlar, kaliteli müşterin artar.

Benim mekan , öyle süper uber filan değil. Ama çeşit çeşit serseriyi, 1 uyarıdan sonra anlamazsa, anında kovuyorum. O yüzden mekana , babalar oğulları ve kızları ile oyun oynamaya gelmeye başladı. Hatta şaşırtıcı bir şekilde, gelen kızlar , 4 lü masalarda takımlı oyun bile oynamaya geliyor. Kendi aralarında turnuva düzenleyen kız grupları, müşteri olarak geliyor.

Bu arada yaş sınırı bizde de var, ona göre. Her ilde değişiyor bir de bu yaş sınırı.Önce Vali , Vali yok ise kaymakamın, kaymakam yok ise jandarma komutanının belirlediği yaş sınırı oluyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Heheh, havlayan köpek ısırmaz, derler. Genelde şöyle yapacam , böyle edecem diye konuşan bir bok yapmiyor. O popo yok, o heriflerde. 

Bir iki kere bir şeyler düzenlemeye çalışan oldu, da benim 2 seneye yakın Şırnak / Görümlü askerlik tecrübem ? , birde mahallede 30 senedir oturduğumdan, sokak köpekleri bile tanıyor. Pek sökmüyor boş delikanlı ayakları.  

Hatta, Bana bak beni sen biliyon mu ? geri gelcem, gelince çok farklı gelirim haa , görüşcez biz senle diye anıra anıra giden hıyarı hala bekliyorum 2 senedir, gelsin de farklı görüşelim diye.

Ama günün birinde olabilir. Herkesin başına gelir.  Yan sokakta arkadaşımı 3 kere bıçakladılar sigara vermedi diye, adam da sigara içmiyor.  Cadde de ana cadde gibi bir şey , Bakkalın dibinde oluyor olay.

Edit: Şimdi böyle anlatınca, beni rambo gibi bir şey zannetmeyin, 177-78 boy - 96 kilo, tonton, 45 yaşında amcanın biriym ben ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Semt Sinan mahallesi, Plaza 2000 yanı, Mekanik Katlı otoparkın karşısı, Playnet Playstation. Antalya 

Gelen olursa beklerim. 

Sabah 10.00 - akşam 23.30, bazen kimse kalmayınca erken kapatıyorum saat 22.00 gibi, haberiniz olsun.

Her gün buradayım.

Sosyal ağlarda paylaş

11 saat önce, Quo-Vadis dedi ki:

Semt Sinan mahallesi, Plaza 2000 yanı, Mekanik Katlı otoparkın karşısı, Playnet Playstation. Antalya 

Gelen olursa beklerim. 

Sabah 10.00 - akşam 23.30, bazen kimse kalmayınca erken kapatıyorum saat 22.00 gibi, haberiniz olsun.

Her gün buradayım.

ben mekanik otoparka para vermemk için hep oraya bırakıyorum akşamları arabayı. pis pis bakanlar oluyor paso o kafeden.

Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, küheylan dedi ki:

ben mekanik otoparka para vermemk için hep oraya bırakıyorum akşamları arabayı. pis pis bakanlar oluyor paso o kafeden.

Ne alaka ? Neden pis pis baksınlar sana ? Belediyenin yolu. Kaveden dışarı bile çıkmıyorum. Bir dahaki sefere arabayı koyunca , içeri gel madem tanışalım. Pis pis bakan kimmiş gösterirsin :)

Sosyal ağlarda paylaş

Yok be , ne dövmesi, sadece piçaklarım. ?

Gerçi Küheylan arabayı bırakınca, Simitçinin müşterileri pis pis bakıyordur ona, Simitçi ile beni karıştıran çok. Benim müşteriler dışarıya ancak sigara içmeye çıkar. Zaten topu topu 2 tane kırmızı plastik sandalyem var dışarıda. Veya Küheylan ya trollüyor ya da hüsnü kuruntu yapıyor. 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...