Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hangi telefonu alsam thread

-Deno-

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici

Çift sim kart kullanıyorum ben de, yıllar önce ayrı telefon gidiyordum ama iki telefon taşı, iki ayrı şarj et filan dayanamadım. Şirket telefonunu geri verdim, kendi telefonuma iki kartı taktım, e-postalar için de Nine aldım, güzelce çalışıyor işyerinin Exchange'ini ayrı tutarak.

Zaten bende mesai bitti, telefon kapandı diye bir durum yok. 24 saat açık telefon. İşe ilk başladığımda kapatabilirdim ama kıdem arttıkça böyle şeyler de pek mümkün olmuyor.

Telefonları ben yeni Android gelmesi durana kadar güncellemiyorum, şu anda kullandığım Snapdragon 855, Android 13 de alacak. Android 14'lü telefonlar çıkınca güncellerim ben uygun bir kontrat bulup.

Sosyal ağlarda paylaş

Gerge ile aynı konulardan dolayı istemiyorum ben de çift hat, zaten finansçı olduğum için şirket hatlık işim yok, iş için pek arayan soran yok. Arayan da özel hattımdan arasın ya o kadar dert etmiyorum. 

Apple dünyasında hiç başka cihazım yok bunu da geçen sene aldım Androidten geçtim. O açıdan bir kaybım yok, kamerası çok hoşuma gidiyor bir tek onu özlerim sanırım. 

Satış sebebim de direkt maddi bakıyorum ya konuya, 2. Eli 25 bine falan gidiyor ekranı çatladı patladı derdi de ayrı satayım gitsin diyorum çok üzmeyecekse a serisi

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
On 25.06.2022 at 09:47, Liebe dedi ki:

Gerge ile aynı konulardan dolayı istemiyorum ben de çift hat, zaten finansçı olduğum için şirket hatlık işim yok, iş için pek arayan soran yok. Arayan da özel hattımdan arasın ya o kadar dert etmiyorum. 

Apple dünyasında hiç başka cihazım yok bunu da geçen sene aldım Androidten geçtim. O açıdan bir kaybım yok, kamerası çok hoşuma gidiyor bir tek onu özlerim sanırım. 

Satış sebebim de direkt maddi bakıyorum ya konuya, 2. Eli 25 bine falan gidiyor ekranı çatladı patladı derdi de ayrı satayım gitsin diyorum çok üzmeyecekse a serisi

Az biraz foto çekmeyi öğrenirsen aradaki cihaz farkını kapatırsın. Ben de geçenlerde valideye bakıyodum a52->a53 geçişinde neredeyse hiçbir yenilik yok ama a72->a73 geçişinde kamera updatelenmiş. Gerçi a73 fiyatına FE falan var, aynı markanın aynı fiyatta birbirine çok benzer ürün satmasını da garip karşılıyorum. Ha valideye m52 aldım geçtim 5k'ya, canavar gibi telefon, biraz daha iyi kamera için 5 kat fiyat da verilmez bence.

Androidde problem şu, eskiden iphoneun tek modeli olur, androidin bir sürü seçeneği olurdu. Şimdi iphoneun her boyutta modeli varken, android telefonlar hep birbirinin aynısı. Sadece fold var değişik seçenek olarak.

Sosyal ağlarda paylaş

• 7 ay sonra ...

ben 6-7 aydır samsung s22 ultra kullanıyorum ama s23 ultra çıkınca bi değerlendirme yaptım. işlemci bana çok büyük bir artı katmiyor yani samsung alicam diye bir durumda olmuyo xiaomi 12t pro fiyat açısından mantıklı oluyor. benim işim için elde iyi kamera çekimi olan telefon olması her şeyden önce geliyor acaba mevcutta mı kalsam yoksa mi 12t pro mu alsam? 

s22 ultra'yı bugün satsam mi 12t pro için eldede en az 3k kalıyor.

mi'nin yalnızca korkuttugu şey satış sonrası desteği çünkü en son süpürgesini aldığımda berbat bir müşteri hizmetleriyle karşı karşıya kalmıştım. 

Sosyal ağlarda paylaş

Iphone 14 plus aldım yurt dısından.

Alırken, satacağımı düşündüm, böyle düşününce en ucuz telefon bu oluyor. Yılların androidcisiydim, 1-2 problem dışında çok kolay adapte oldum. Bazı şeyler (pazarlamaası yapılmayan şeyler) baya iyi tasarlanmış baya iyi çalışıyor. Çok memnunum.

Bide macle çok uyumlu akıyor.

tütütütü maşallah

Sosyal ağlarda paylaş

mi 11 kullanıyorum ben. çok memnunum. note 10'dan geçmiştim. müşteri hizmetleriyle şöyle bir deneyimim oldu, aleti aldığım hafta bozuldu tamamen afsfgsgs. üretim hatası falan herhalde, uyandığımda kapalıydı ve bir daha açılmadı hiçbir şekilde. neyse, gönderdim aynı hafta içinde yenisi geldi.

kamera kıyaslayacak yetide değilim ama gayet memnunum işte. anlayan biri yorum yaparsa ya da sen kendin kıyaslarsan daha iyi olur. tr samsunglardaki exynos da içindeki snapdragon'un getir götürünü yapar anca. batarya ömrü de yeterli ama daha iyi olabilirdi inceden. 

PrudenT tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

PrudenT, 21.02.2023 14:37 tarihinde dedi ki:

mi 11 kullanıyorum ben. çok memnunum. note 10'dan geçmiştim. müşteri hizmetleriyle şöyle bir deneyimim oldu, aleti aldığım hafta bozuldu tamamen afsfgsgs. üretim hatası falan herhalde, uyandığımda kapalıydı ve bir daha açılmadı hiçbir şekilde. neyse, gönderdim aynı hafta içinde yenisi geldi.

kamera kıyaslayacak yetide değilim ama gayet memnunum işte. anlayan biri yorum yaparsa ya da sen kendin kıyaslarsan daha iyi olur. tr samsunglardaki exynos da içindeki snapdragon'un getir götürünü yapar anca. batarya ömrü de yeterli ama daha iyi olabilirdi inceden. 

ben telefonda değilde mi'nin akıllı ev eşyalarında bozulma durumlarında çok bekledim ve anlık çözümcü değiller. belki de benim şansıma bilmiyorum. 

kamerada zaten artık telefonlarda benim anladığım kadarıyla yapay zeka devreye girince asıl işe yarıyor. mi'nin fotoğraf kalitelerini ve belli işe yarar animasyon/filtreleri devreye sokunca çok güzel bir sonuçla karşılaşıyorsun. 

Sosyal ağlarda paylaş

Seru, 21.02.2023 11:10 tarihinde dedi ki:

mac'le uyumlu calismasi sasirtici ve bahsetmeye deger bir konu gibi gozukuyor. 🤠

telefonun bilgisayarla uyumlu çalışması ne demek? Zamanında iphone5 almıştım, herşeyi bilgisayara bğalayarak yaptığı için gıcık olup satmıştım. Android ilk çıktığından beri cloud bağlı cihaz,  artık ayfonlar da öyle, bilgisayarla uyumluluk konusu ne ki?

Sosyal ağlarda paylaş

Özgürlük seven insan için iphone pişmanlıktır. Hafıza kartı takamiyosun ilk fail. Neden izin vermiyolar salaklar hafıza kartlarını ordan oraya takıp telefona virus sokmasin diye.

Pc'ye bağlayıp istedigin dosyayı atamiyosun, illa iTunes üzerinden olması gerekli.

Her cihaza baglanmiyor/eslesmiyor, illa bi apple environment olması şart.

Ama Apple'ın kendi yarattığı ekosistem gerçekten başarılı, tek kötü yani dışarı açık değil.

Bi macbook ipad vs yoksa tek başına iphone kullanmak gereksiz pahalı.(bu lafım telefonu sadece whatsapp ve instagram kullananlar için)

Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet, 21.02.2023 16:43 tarihinde dedi ki:

telefonun bilgisayarla uyumlu çalışması ne demek? Zamanında iphone5 almıştım, herşeyi bilgisayara bğalayarak yaptığı için gıcık olup satmıştım. Android ilk çıktığından beri cloud bağlı cihaz,  artık ayfonlar da öyle, bilgisayarla uyumluluk konusu ne ki?

Abi telefonda bişeyi kopyala yapıyorum, macte paste yapınca yapıştırıyor.

Foto çekiyorum bir yazıyı, sonra o yazıyı kopyala diyorum, text haliyle macte yapıştırıyor. Arama gelince macten açabiliyorum.

Hotspot için şifre hatırlamama veya kaydetmeme gerek yok direkt iphone üzerinden bağlan diyiveriosun çat internete çıkıyor.

Telefonuna veya macinin hafızasına aldığın bir wifi varsa, diğer partner cihazda onu biliyor ve bağlanabiliyor.

Airdrop çok güzel bişi zaten.

Bütün şifreleri zaten harici applerde tutabiliosun ama burda da ortak şifre mevzusu var, rahat oluyor.

Iphoneun bazı özellikleri kötü, bunlar;

Bildirim gösterimi çok kötü, androidde alışkındım görmeye tepede burda ekstra aksiyon almam gerekiyor görmüyorum bişi.

O tuşu arıyorum gerçekten, bence android ara yüzü ve kullanımı daha rahat, iphone da sürekli olarak oraya kaydır buraya kaydır var, alıştım ama android de daha rahattım.

Sesi ayrı ayrı ayarlayamıyoruz, tek ses var. Androidde medya, telefon,zil falan ayrı oluyordu iyiydi.

Menülerden tam cıkmayınca tam cıkmıyor allahsız sevmıyorum bu ozellıgı bi alısamadım suna, bide işte açık şeylre açık kalıyor hep toplu kapatma falan yok.

Onun dışında;

yüz tanıma, telefon ses kalitesi, sarj uzunlugu, yakınlık sensörü,arama geçişleri, şimdi hatırlayamadıgım bi telefonu telefon yapan bütün özellikler muhteşem çalışıyor.

Yüz tanıma inanılmaz hele

Sosyal ağlarda paylaş

@Suark kizma olm ironi yapmistim zaten kendi ekosisteminin harika calisiyor olmasli cok buyuk avantaj apple urunlerini belirtmeye gerek yok manasinda yazmistim.

Bir de bence ozgur adam geek, poweruser adam android kullanir tezi cok oldu yikilali ya, bir cok android cihazinda sd kart girisi yok, iste iphone jack girisini kaldirdi simdi android cihazlarda kaldirdi vs. iphone kullanmayan biri olarak bence net sekilde iphone cihazlari ustun konumda. tek sikinti tum iphone cihazlarinin birbirinize benzemesi ve ozellestirilemiyor olmasi onun haricinde iphone her turlu ustun, ha bi de tabi yukardaki centikten bir turlu kurtulamadilar onlari da android'ciler bahane ediyor. ayrica Turkiye gibi bir ulkede iphone ikinci elin de altin degerinde oldugunu unutmayalim.

Sosyal ağlarda paylaş

senko, 21.02.2023 17:35 tarihinde dedi ki:

pixel7pro ile iphone14pro arasinda kaldim

pixel7 fotoda iyi, ayfon video da.

veya gidip a6000e lens mi alsam sfd

sen trde misin ? trdeysen güvenilir mahzen bulursan pixel 7 pro için banada söyler misin benim telefoncuyada söyledim temiz yer bulursa ben de sana söylerim. 

çok dertli alet tr şartlarında bulabilmej için 

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...