Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Altınordu

Alfred

Öne çıkan mesajlar

Her geçen gün adamlara sempatim daha çok artıyor. Türkiye de ilk "gerçek" Futbol akademisi olmalarından ötürü mü? Başkanından ötürü mü? Yetiştirdikleri oyunculardan dolayı mı bilemiyorum. Ama bence iyi şeyler yapıyorlar en azından yapmaya çalışıyorlar.
Başkanın son yaptığı kadro dışı hadisesi şov mu yoksa gerçek mi tabi ki bilemem ama bu bile camiaya çok iyi bir mesaj.
Sosyal ağlarda paylaş

TR futbolunda fenerbahçeden daha antipatik tek takım kendileri.
ki ali koç sonrası fenerin durumu da değişebilir.

tamamen şov peşinde, yaptıkları hiç bir şey samimi olmayan. söylemleri ile eylemleri birbirini tutmayan egoist bir başkan tarafından yönetilen futbolcu çiftliği..

en son yazın sırf boyları uzun diye Beşiktaş alt yapı oyuncularını turnuvadan ihraç etmişti başkanları keyfi olarak(final maçı öncesi miydi hatırlamıyorum) çocuklar gözyaşları içinde kaldı, aileleri jandarma zor ayırdı falan.

bomboş bir oluşum
Sosyal ağlarda paylaş

Yanımda çalışan satış sorumlusu arkadaştan sonra ilgimi çekmeye başladı kulüp aslında.Kendisi gençliğinde orada top koşturmuş kısmet olmamış. Futbol dışında yurt, okul vs gibi ihtiyaçların karşılandığı bir altyapıları var.
Diğer kulüplerin aksine top oyna da ne yaparsan yap kafasında değiller.
Oldukça katı okul kuralları var, devamsızlık yüzünden takımdan ihraç ediyorlar felan.
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

epey eleştiriliyor. Kulüp şartlarının kötü olduğu söyleniyor. Çocukları diğer kulüplerden kaçırır derecesinde alıp, altınordu'da yetiştirdik vs olayları varmış. Mayfacılıkla suçlanıyor.

Bu. Seyit Mehmet Özkan; Aliağa'daki fabrikası Özkan Demir-Çelik'te zamanıda az iş kazası örtbas etmedi akrabalarına para vererek, sendika temsilcilerinin başına gelenler falan sektörde nam salmıştır yani. Altınordu'da da çocuklar askeri düzende yetiştiriliyor, bunun sonunda kazanım elde ediyor tabii hem kulüp hem de oyuncu ama ne kadar etik olduğu tartışılır. Futbolcuda dövme, sakal falan varsa tesislerden attırmacalar falan.

Geçen de Standard Liege'in başkanına atarlanmış Erce'yi almaktan vazgeçti diye, çocuğun gururuyla oynanmış falan filan. Ulan sen de çocuğa hayvan gibi bonservis çekme de gitsin Belçika'da oynasın, sanki dünyada iptal olan ilk transfer
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bir arkadaşım şuan Altınordu alt yaş takımlarında antrenörlük yapıyor. O da genel olarak ülkenin en iyisi olmamıza rağmen yetiştirme konusunda kötünün iyisi olduklarını söylüyor hep.

Çoğu konuda tartışmasız lider, TR'de en iyi olduklarını hatta dünyada da standartları yakaladıklarını vs. söylüyor ama yetiştirme standartlarındaki bazı sıkıcı şeyler yüzünden daha fazla potansiyelli çocuk çıkma ihtimalini kendi kendilerine engelliyorlar.

Misal arkadaş sırf askeri kafadan, çocuklara askermiş gibi davranmalarından vs. rahatsız olup başka bir kulübe geçmişti ve 2 senedir yine orada daha üst bir görevdeydi ama her şeye rağmen yine TR'de bu işin yapılacağı en iyi yerlerden biri diye döndü bu sene yine iş başı yaptı.

Başkanda da temel sorun aslında Türk insanının direkt yansıması olması. Doğru işi yaparak başarılı olmasına rağmen onunla gelen ego patlası, karakter zayıflığı vs. birleşince her yaptığı işte mutlak doğrunun kendileri olduğuna inanıp, kalan herkesi çıkarcı ve menfaatçı görmeye başlayıp kulaklarını tıkıyorlar.

Bakın yaptıklarına direkt hepsi bu kalıba uygun. Mesela şu altyaş turnuvasında BJK'li çocuklara yaptıkları. Neymiş iriymiş işte bu yaşta böyle çocuklar olmazmış; olsalardı kendi çocukları da öyle olurmuş vs... Beyinsizlik direkt ama haklı görüyor kendilerini işte.

İticilikleri egodan kaynaklı, başarılı olma oranları arttıkça daha da itici oluyorlar.

Onlar bunu bir de %99 "BİZİ KISKANIYORLAR" diye yorumluyorlar. O yüzden de daha da kötüye gidiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

ben inandim adama yalniz kesin nufusa kucuk yazdirilan cocuklardir, tongaya gelmemis.

işin içinde Beşiktaş geçince sende otomatik olan bir refleks o zaten.

ALİ MERT AYDIN 1 OCAK 1998
MUHAMMET TAHA TEPE 1 OCAK 2001
RECEP YEMİŞCİ 1 OCAK 1999
SÜLEYMAN GÜNEŞ 4 OCAK 1997
MUSA CANER AKTAŞ 10 OCAK 1998
BERK EREL 15 OCAK 1997
ALİCAN ÖZFESLİ 1 OCAK 1997
HAMİT KULYA 15 OCAK 1998

Şuan altınordu kadrosunda bulunup altınordu altyapı çıkışlı oyuncular.
takımın yarısı 15 gün içerisinde doğmuş. tesadüfün böylesi.

insan kendinden bilir derler ya, pislik başkanları o sebeple diskalifiye etmiştir çocukları.

ha Fikret Orman yönetiminin de aptallığı o Altınordu ile hazırlık maçı yapacak takım (facepalm)
Sosyal ağlarda paylaş

bLackcha0s said:

epey eleştiriliyor. Kulüp şartlarının kötü olduğu söyleniyor. Çocukları diğer kulüplerden kaçırır derecesinde alıp, altınordu'da yetiştirdik vs olayları varmış. Mayfacılıkla suçlanıyor.

Yok öyle bir şey . bir yakınımızın Oğlu ALtınordu alt yapısın da oynuyor, ayriyetten masörlerinden biri de arkadaşım. Çocuklar ile çok iyi ilgileniyorlar. diğer klüplerden çocukları kaçırır derecesine geitrmiyorklar. zaten öyle bir ihtiyaçları yok çünkü GS,FB ve BJK alt yapısındaki çocukların velileri altınorduya sokmak için fırsat kolluyor. ALtınordunun çocuklara sundukları şartları hiç bir klüp türkiyede şu an sunmuyor. Yatılı eğitim imkanı da sunuluyor. servisle çocugu okuluna götürürler. okul çıkışıda gene servisle alırlar. maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarını da ömür boyu okuturlar.

Ha bu arada tabi kötü yanları elbetteki var. aşırı kuralcılar mesela ama bukadar övüyorsak TR şartlarına göre övüyoruz. zaten 80 milyonluk ülkede tek alt yapı klübü altınordu . yoksa altınordunun alt yapı olayı da kötünün iyisi gibi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

ben inandim adama yalniz kesin nufusa kucuk yazdirilan cocuklardir, tongaya gelmemis.

bjk yapar mı bilmem ama yaşı büyük çocukları oynatmak yapılan bir şey zaten, ortaokul zamanı bizim hentbol takımında yapmıştı ama arkadaş bizden daha minyon olduğu için kimse "bu adam büyük" diye atarlanmadı

hatta aklıma geldi o zamanlar sen li benli bir fransız okulu ile maç yapıyoruz istanbul elemeleri galiba, rakip takımın sporcularından birinin velisi gelmiş, özel şoförlü falan. bizim takım yaşı fazla bir kişi var, ama hem boyu kısa, hemde çok göze batan bir top oynamıyor. bizim boylar 180-170 ama bir insan azmanı arkadaş var o çok göze batıyor :)

tabi biz fransızları yendik, veli başladı bunlar yaşı büyük oyuncu oynatıyor diye konuşmaya, özelikle gösterdiği de o iri arkadaş :)
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
applev0dka said:

sardalya said:

işin içinde Beşiktaş geçince sende otomatik olan bir refleks o zaten.

ALİ MERT AYDIN 1 OCAK 1998
MUHAMMET TAHA TEPE 1 OCAK 2001
RECEP YEMİŞCİ 1 OCAK 1999
SÜLEYMAN GÜNEŞ 4 OCAK 1997
MUSA CANER AKTAŞ 10 OCAK 1998
BERK EREL 15 OCAK 1997
ALİCAN ÖZFESLİ 1 OCAK 1997
HAMİT KULYA 15 OCAK 1998

Şuan altınordu kadrosunda bulunup altınordu altyapı çıkışlı oyuncular.
takımın yarısı 15 gün içerisinde doğmuş. tesadüfün böylesi.

insan kendinden bilir derler ya, pislik başkanları o sebeple diskalifiye etmiştir çocukları.

ha Fikret Orman yönetiminin de aptallığı o Altınordu ile hazırlık maçı yapacak takım (facepalm)

Su dogruysa sunu yapan agzini acip cocuklarin yasi falan dememeli.
Bu ise kemik testimi ne diyorlar onu getirmediler mi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...