Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

internet hızım 0.3 mbit

KillJoy

Öne çıkan mesajlar

Şimdi şöyle bi problemim var; VR2800 modem aldım 5ghz'e geçme vakti geldiğini düşündüğümden ve 50mbit'lik internetim 0.3mbit'e düştü.

yeni modemi çıkarıp eski modemi taktığımda ise yaklaşık yarım saat 0.3mbit olarak kalıyor, daha sonra tekrar 50'lere geri çıkıyor.

sıkıntı nerde? Yeni modem'i sadece router olarak çalıştırdığımda çatır çatır çalışıo.

yeni modem'e router taktığımda, hız değişmiyor. 0.3 olarak kalıyor. antenlerde router görevinde bi problem yok demekki.

eğer eski modemi taktığımda başta 0.3'ü görmesem direk sorun modemde diyeceğim ama gelen internet hızı modeme göre değişiyor mu? nasıl bi sistem bu?

100kere tp-linkle konuştum, 100 kere de ttnet ile.. problem devam ediyor. ne yapmalı?
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi ha 5ghz ha 2.4ghz evdeki wifi ile ilgili sıkıntı yok. kablo ile bağlanınca da aynı sıkıntı oluyor.

gariplik şurada: modeme gelen internet hızı normal gözüküyor. Değerler normal gözüküyor ama hız 0.3mbit
dolayısıyla sorun modemde diyorsun. daha sonra eski modemi takıyorsun. onda da 0.3 mbit alıyorsun ama eski modemde bi yarım saat sonra tekrar hız eski hıza dönüyor.

sonra diyorsun ki sorun modemde değilmiş ttnetteymiş. kafalar karışıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi yarım saat sonra normale dönme olayı PPPoE handshakeini belki yarım saatte bir yeniliyordur hali ile yeni modemdeki sıkıntıda veremediği hızı eski modeminde yeni handshakede set ediyordur.

Yeni modemde FW filan güncellesen birşey değişir mi acaba bir denesene olmadı? Bir de esas yeni modemi başka bir yerde deneme imkanın varsa daha iyi olur tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

başka yerde deneyeceğim yarın. gidip tp link ana merkezine orada deneyeceğim.

fw v1.0 version hiç update almamış. onu da hem oto hem de telefonla arayarak kontrol ettim.

edik: telekom bişiler yapmış mesaj atmış. arayıp bilgilendireceklermiş. bakalım..

ayrıca şunu da belirteyim, sadece dl problemli ul 3mbit civarı
Sosyal ağlarda paylaş

ttnet müdürlüğe bağlı bi eleman geldi. baktı inceledi. şaşırdı. sonra aşağıdan port değiştirdiler, bişi değişmedi. telefonla konuştular vs.. hat değerleri çok iyi dedi. belki dedi aşağıdaki kart ile uyuşmazlık olabilir dedi. aşağıda zte kart varmışmış..

şimdi ttnet nms bölümüne yönlendirecek sıkıntıyı, bi üst kademe oluyor sanırım o.. bakalım olaylar nasıl devam edecek.
tp-link'e de gidemedim hala.. ama bugün gidiciim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...