Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bloomberg terminal nasil calisiyor?

pulkas

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...
  • 3 hafta sonra ...
  • Genel Yönetici
Türkiye'de yıllardır bu işin ekmeğini Matriks ve Foreks yiyor. Son zamanlarda DirectFN'in iDeal'i de tercih edilir oldu. Paralı adamların çoğu hala Matriks ile devam ediyor. Foreks'in ise web tabanlı versiyonu daha ön planda diye düşünüyorum, genelde bankalar ücretsiz sunuyor. Bu arada Bloomberg'den direkt emir kabul edebilen Akbank ve Halkbank gibi bankalar da var, tabii daha çok büyük müşterilerine kullandırıyorlar :D
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

Borsayı vs takip eden bilir. Türkiyedeki terminaller o kadar kötü ki. Bir kişide dur ben düzgün bir terminal yapayım demiyor. Yerli ve milli cidden lazım bir tane

yani ne ariyorsun ki?

matriks'in kendi script dili var, gayet yeterli...
bir ton indikator yazildi, 10-15 senedir var.

renko / tick chart / kagi / point-figure
chart yok. vs desen anlicam.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Nano saniyede gelen veri ile algı yapılacaksa anlamlı olabilir ama işin hem model hem de teknoloji açısından altyapısı oldukça önemli. Önceki şirketim BIST’te colocation alıp algo işini denemişti ama sonradan sunucuyu önemli müşteriler daha hızlı emir iletebilsin diye kullanmaya başladı. Tabii işin yatırım yapmaktan kaçınılan boyutu da var :D
Sosyal ağlarda paylaş

nano saniye istiyorsan bloombergin api kullanılıyor baya hatta bi ara bloomberg api developer diye bir konsept vardı yıllık 120k falan veriyorlardı halen var mıdır bilmem.

algoritmic trading yapacaksan bulunduğun yer de kritik baya bi yerden sonra network hızı en önemli kriter haline geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...