Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Doom Eternal

Cd-

Öne çıkan mesajlar

On 26.07.2022 at 17:54, Xenocide dedi ki:

Şimdi "shooter oyununda yumruk testere olmaz adı shooter türün adı SIKMA" çok spesifik ve dar bi eleştiri. bak beğenmemiş olabilirsin, bu yüzden oyunu kendi adına kötü bulmuş da olabilirsin bunlar okey ama "shooter oyununda chainsaw kullanmak zorunda bırakmak olmaz" demek başka bi şey. aynı yorumu o zaman eski doom için de "shooter oyunu, gidip kırmızı sarı mavi kart arıyoruz. ateş ederek açmalıyız kapıları" gibi yapabilirim. Manasız bi bakış açısı bence. 

Eski doom videosunu atıp nerde testere nerde yumruk demen talihsiz chainsawı o kadar kullanmıyorduk ki, neredeyse sadece öylesine vardı oyunda. ben köpek gibi oynardım zamanında, çok az hatırlıyorum kullandığımı. sen de söylemişsin zaten kullanmıyorduk diye. Adamlar oyuna testereyi kullanılır bi şekilde eklemişler işte.

On 26.07.2022 at 22:22, Sparkcaster dedi ki:

bunu yaptigi zaman any other fps oluyor, yaratiklari vulnerable state e getirmek tamamen risk and reward sistemi ve oyunun tum combat designi icinde mukemmele yakin calisiyor ve inanilmaz da tatmin edici

Arkasinda bu kadar elegant bir tasarim varken bunlari atsinlar demek cok komik. Oynamak zorunda degilsin zaten begen diye de zorlamiyor kimse de, oyuna cop demek sacma

iyi de sıkıntı da bu. "any other fps" dediğiniz sistem zaten Doom'un kendisi. Halo, Gears of War, Call of Duty'den ayıran şey o temeller.

"Doom" dediğimiz oyun, klasik FPS'yi icat eden oyun. şu an bile birçok oyun "retro fps" veya "boomer shooter" adı altında o eski mekanikleri ve oyun tarzını günümüze sunuyor. "gidip kırmızı sarı mavi kart mı arayacağız" demek çok alakasız bir argüman kalmış o yüzden.

sadece oyunu beğenip beğenmemek değil mesele. Sam "ben doom puristiyim, klasik doom tadı olsun" diyor, "oyun böyle daha güzel daha modern olmuş, ben anlamam" diye diretiyorsunuz ?

Bone tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Gidip kirmizi sari mavi kart mi arayacagizi o manada soylemedim abi yani neden laflari istediginiz gibi anliyosunuz? Chainsaw kullaniyor olmak ne kadar oyunu shooterliktan cikartiyorsa, kirmizi sari mavi kart aramak da o kadar shooterliktan cikartir. yani; HİÇ DE ÇIKARTMAZ İKİSİ DE BABALAR GİBİ SHOOTER OLUR 

Argümanin saçma olusunu aciklamak icin baska sacma bi arguman kullandim yani. O sacma argumana da gelip "sacmaymis" demen daha da sacma. Hani boyle detayli anlatmam gerekmedigi bi platform olmasi gerekir burasinin sanki.

Sam yeteri kadar classic doom tadi almadigini soyledi zaten overallda, ben de 2022 dunyasinda 'olabildigince' classic doom vibeları katılmış modernize edilmiş arcade shooter olduğunu soyledim overallda. Zevk-renk ayriliklaridir, olabilir dendi ve kapandi konu niye kaşıyon şimdi DİRETİYOSUNUZ falan ?

Ben bunu soyleyerek diretiyo oluyorsam o da kendi argumanini diretiyor o zaman. Ne saçma ya zhdj e be kemik kıran gece gece kızdırdın beni >.<

Xenocide tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

7 saat önce, Xenocide dedi ki:

Gidip kirmizi sari mavi kart mi arayacagizi o manada soylemedim abi yani neden laflari istediginiz gibi anliyosunuz? Chainsaw kullaniyor olmak ne kadar oyunu shooterliktan cikartiyorsa, kirmizi sari mavi kart aramak da o kadar shooterliktan cikartir. yani; HİÇ DE ÇIKARTMAZ İKİSİ DE BABALAR GİBİ SHOOTER OLUR 

Argümanin saçma olusunu aciklamak icin baska sacma bi arguman kullandim yani. O sacma argumana da gelip "sacmaymis" demen daha da sacma. Hani boyle detayli anlatmam gerekmedigi bi platform olmasi gerekir burasinin sanki.

Sam yeteri kadar classic doom tadi almadigini soyledi zaten overallda, ben de 2022 dunyasinda 'olabildigince' classic doom vibeları katılmış modernize edilmiş arcade shooter olduğunu soyledim overallda. Zevk-renk ayriliklaridir, olabilir dendi ve kapandi konu niye kaşıyon şimdi DİRETİYOSUNUZ falan ?

Ben bunu soyleyerek diretiyo oluyorsam o da kendi argumanini diretiyor o zaman. Ne saçma ya zhdj e be kemik kıran gece gece kızdırdın beni >.<

Ne kadar guzel acikliyorsun ama olmuyor olamiyor.

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Xenocide dedi ki:

4 saat önce, Scalanova dedi ki:

Ne kadar guzel acikliyorsun ama olmuyor olamiyor.

yahu esas sen esas meseleyi kaçırıyorsun. olay orjinal Doom'a ne kadar sadık oldu ne kadar olamadı meselesi. "Babalar gibi shooter olur" diye övdüğün şeyler, ayrı bir oyun olarak çıksa belki laf edilmeyecek, ama sen bunu Doom adıyla satarsan çok kızan olur. sonra gelip "niye kızıyorsunuz, mis gibi oyun yapmışlar" diyemezsin.
"niye kızdıklarını" anlatan olunca da "ben anlamam, oyun güzel olduysa gerisine karışmam" diye devam edersen konu saçma bir yöne kayar.

sana şöyle bir örnek vereyim. Bulletstorm ve Borderlands çok güzel oyunlardı ve bence FPS için çok güzel mekanikler sunmuşlardı. ama bu oyunların güzel olması, alıp getirip bana bunları "yeni Quake" diye dayatırsan olay çıkmayacağı anlamına gelmez. gece gece ben de çok kızarım.

Sosyal ağlarda paylaş

Soyledigimi iddia ettiğij şeylerin hiçbirini iddia ettiğin şekilde soylemedim, ne soylendiyse x10 yapip anlatiyosun anlattigin şeyin temelini desteklesin diye. Ama yok oyle bi sey yani fjsk oyun guzel olduysa gerisine karismam diyen yok, aksine doom ismini yaşattığını dusundugum icin iyi buldugumu soyledim, tabii ki classic doom ile birebir olamaz 2022de dedim, gunumuz vaziyetine gore dengeli bi değişim uyguladiklarini soyledim. Hatta ornek olmasi icin doom 3un doom ile hic alakasi olmamasi durumunu soyledim, o ornek icin doom ismine ihanet denilebilir dedim. "Babalar gibi shooter olur" lafini YİNE yanlis anliyosun ilginctir, soyledigim contentler shooter olmasina engel değil manasinda soyluyorum shooter olmasjni destekler demiyorum. Bunu da bi daha aciklamicam aciklayacak bi seyi kalmadi cunku anlamak sana kalmis.

Son olarak da doom olarak satarsan cok kizan olur lafina da ozellikle yukarilarda dedik ki, aslinda o kadar da kizan yok zaten o yuzden basarili bulundu, doom veteranlari da hatiri sayilir olcude oyundan memnun, elbette memnun olmayan bi kesim olacaktir, her konuda her zaman bu olur kimseyi %100 memnun edemezsin dedik. Dolayisiyla çok kizan falan yok yani. geç onu da. 

Sosyal ağlarda paylaş

12 saat önce, Saeros dedi ki:

burası yine karışmış, kim kime doom doom'a

bu seviyesizlik, kalitesizlik, garbage mentalitesi su forumu yirmi senedir dibe surukluyor. guzelim tartismaya katacak iki cumlesi yok. sorsan goz ucuyla bakmak otesinde okumamistir da. ustune boyle adamlari el ustunde tutup mod yapiyorlar. okuyunca sinirden kudurdoom.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...