Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sirkette korsan yazilim problemi

pulkas

Öne çıkan mesajlar

bu arada direk program adı felan solediler mi
ben babamla calısırken autocadciler aramıstı kacak autocadiniz var diye geliriz ceza keseriz alın dediler
buyrun ama gelirken polisle gelin cunku iceri almayız arama izniniz yoksa diyince kem küm kalmıstı

ha totomuz rahattı tabe ondan biraz draftsight kullanıyıduk zaten
gelen giden olmadı
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Birikime gerek yok, borc kapanana kadar maasinin 1/4'une haciz koyabilirsin. Maas haczi cok pis bir sey, hayati boyunca maasinin %25'ini kesintili alan insanlar var, olur da miras kalirsa, ev, araba filan gelirse onlar da ellerinden gidiyor, evlerine surekli haciz geliyor.

Dedim ya, pulkas isterse hayati boyunca surundurur bu calisani, 4000TL maas alsa, ayda 1000TL kesinti yapilir. Bu 1000TL kesinti de 100.000TL'nin bir aylik faizini odemeye yetmeyecegi icin (faizler uctu bildiginiz uzere) adam hayati boyunca bu borctan kurtulamaz, aksina borc buyur. Arada sirada evine hacizler de gider alinabilecek bir sey var mi diye. 4000TL gibi bir maas icin bu dedigim borc buyur meselesi ustelik. Arabasi filan varsa daha kolay ama.

Bir alacakli 50 sene boyle para alamaz, firmasi batar diyebilirsin. Eger firmasi batarsa bu buyuyup duran borc batan firmanin alacaklilari tarafindan alinir, onlar devam ederler kesintiyi almaya. Ya da firma satar borcu, aylik sabit 1000TL geliyor diyelim, epey para eder bu yani.

Icra hukuku da, isveren tarafindaysan is hukuku da ruhsuz isler. O alanlarda calismadigim icin mutluyum, ama ofiste (yan masamdaki icraci) osmoz ile ogrendik iste.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

BonePART said:
ha totomuz rahattı tabe ondan biraz draftsight kullanıyıduk zaten
gelen giden olmadı

draftsightın da commercial kullanımı ücretli abi asdf

değil

Is DraftSight free for commercial use?
Yes. DraftSight is free* for all users - commercial, professional, students and educators.

https://www.3ds.com/fileadmin/PRODUCTS/DRAFT_SIGHT/PDF/PDF_s/DraftSightenduserFAQ.pdf

basic versiyou free
enteprise ya da professional paralı
birde enterprise education var oda orencilere beles

https://www.3ds.com/products-services/draftsight-cad-software/free-download/

bunu cekceksiniz ama
Sosyal ağlarda paylaş

yok abi bunu yapamam yani, Allah korusun tabide, herifin zaten parası olsa benle çalışmaz sdaawf.

O zaman en iyisi rutin kontroller yapmak veya kontrol eden bir yazılım bulundurmak.
Var mı böyle bişey bilen?
GERGE said:

Bizim muvekkillerin sozlesmelerinde var hep o. Korumaz, calisandan geri almana yardim eder.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Nosfe said:

Esh said:

adam calistirmak abi...

1000 liraligi da ayni 10000 liraligi da. Herkes salak bu ulkede ve iscinin niteligi ne olursa olsun kafasina vura vura is yaptirman gerekiyo.

Bu hikayenin yarısının aman hukuki sorumluluk olmasın diye değiştirildiğini anlamıyosan kafasını çalışmayan sen olmayasın? 100000 liralık programı hobi olsun diye yükleyecek, iş için kullanmayacak, bir de internete nasıl bağlanacağından haberi olmayacak.

Ben baya biseyden anliyorum sen rahat ol. Hatta olay davaya gitse kaybetsen bile 8 ay haciz sirasi gelene kadar sirketi kapatip 8 e bolup hicbir sekilde haciz gelemeyecegini de biliyorum

Ihtiyacin olan iyi bir avukat ve gerizekaliyi sutlamak.

konuda bağımsız, aramaya biliyorum, aranacak yazara da esh yazdım. 3 sayfa sonuç çıktı. aynı aramayı anlıyorum/esh şeklinde yapınca da 9 sonuç çıktı.

bu durumda 1 esh kaç elmadır
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...