Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Xiaomi mi 8

noddle

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Dün merak edip Xiaomi'nin Vadi İstanbul'daki mağazasına uğradım. Adamlar epeyi çeşit getirmiş, telefonlarına ise ilgili büyüktü. Biraz kurcaladım fena değildi ama bişiler hala eksik. Arayüzü iOS'a benzetmeye çalışmışlar. Çinliler sağlam adımlarla geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

abi millet ilk iphone çıkınca bu ne ya böyle diyo ondan sora patır patır android'in çakma iphonelarını bayıla bayıla alıyo ben de bunu anlamıyorum cidden

ilk kulaklık girişi çıktı millet iphoneculara saldırdı reziller diye şimdi bütün yeni telefonlarda kulaklık girişi yok

notch için iphone xlere laf edildi şimdi bütün yeni flagshipler notchlu tasarımla geliyo

harbi sorunlu insanlar ya

Şu çok yanlış bir mantık. istatistiksel bir oran mı var ya da herkes mi sayıp sövüyor? Hayır. Bence notch gayet güzel. android telefon alacak olsam da bu şekilde olanlara bakarım ilk.
Sosyal ağlarda paylaş

yloibx said:

mokoko said:

abi millet ilk iphone çıkınca bu ne ya böyle diyo ondan sora patır patır android'in çakma iphonelarını bayıla bayıla alıyo ben de bunu anlamıyorum cidden

ilk kulaklık girişi çıktı millet iphoneculara saldırdı reziller diye şimdi bütün yeni telefonlarda kulaklık girişi yok

notch için iphone xlere laf edildi şimdi bütün yeni flagshipler notchlu tasarımla geliyo

harbi sorunlu insanlar ya

Şu çok yanlış bir mantık. istatistiksel bir oran mı var ya da herkes mi sayıp sövüyor? Hayır. Bence notch gayet güzel. android telefon alacak olsam da bu şekilde olanlara bakarım ilk.

maliyetden dolayı çoğu android telefon notch olayını ilk etapta.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
fenn said:

Ben şuraya çok bakıyorum İphone x i bariz tokatlamış bir çok kulvarda site verilerine göre mi 8 128 gb

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/92486-123770/apple-iphone-x-256gb_xiaomi-mi-8-128gb/

Telefon özellik olarak güzel duruyor kağıt üzerinde bakınca ama beni tek düşündüren şey toz ve su koruması yok. Bi yağmur yese patlayacak gibi duruyor. Yoksa direk alacağım mi 8 i.
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:

fenn said:

Ben şuraya çok bakıyorum İphone x i bariz tokatlamış bir çok kulvarda site verilerine göre mi 8 128 gb

https://www.epey.com/akilli-telefonlar/karsilastir/92486-123770/apple-iphone-x-256gb_xiaomi-mi-8-128gb/

Telefon özellik olarak güzel duruyor kağıt üzerinde bakınca ama beni tek düşündüren şey toz ve su koruması yok. Bi yağmur yese patlayacak gibi duruyor. Yoksa direk alacağım mi 8 i.

Eskiden hiçbir telefonda yoktu su geçirmezlik falan, hiç de yagmurdan bozulmazdı telefonlar.
Sosyal ağlarda paylaş

EagleEye said:

fenn said:

İşletim Sistemi Versiyonu Android 8.1 (Oreo) - iOS 11

şurda tokatlayamaması yetiyor aslında
Sosyal ağlarda paylaş

mi 6 dan iyi
mi 8 den kötü denilebilir. özellikle kamerada ve ekranda. biri superamoled diğeri IPS LCD gibi. OIS yok poco da v.s ama mi8 ile poco arasında da 700tl gibi fark var.

mi 6 / 5.15" ekran haliyle çok daha kullanımı rahat
mi 8 - poco / 6.21" ekran (poco 6.18" )

@EagleEye IP sertifikası yok ama bu suya karşı dirençsiz anlamına gelmiyor. 1500TL üzeri hiç bir telefon ekrana yağmur yedi diye bozulmuyor artık.

iphone ile de xiaomiyi tokatladı kıyaslaması pek mantıklı değil. iphoneun tokatlayamadığı telefon yok gerek işlem gücü gerek işletim sistemi olarak. ama iphone x in ekran değiştirme ücretine, tepe model xiaomi telefon alınıyor. bi yeri görmeye bakar o ekranın çatlaması.

Ek olarak; yine sadece iphone da olan bir şey. telefonun ekranı kırıldı diyelim. apple mağazasına götürdünüz parası ile yaptıracaksınız. telefon fabrika ayarlarına döndürülüp veriliyor size. yani ekran değişimi için resetleme işlemi şart.. bunu anlayana kadar canım çıktı. düşünsene telefonun ekranı kırılmış, yetkili servis ekran değişimi yapacak ama sen tüm bilgilerini kaybedeceksin güncel yedeğin yoksa.. başıma geldi. iğrenç bir şey. sebebi ise mikrodalgaya benzeyen bir aletleri var. ekran değişimi sonrası kalibre için bu alete sokuyorlar telefonu. bu alet de ne var ne yok siliyor. ben istemiyorum arkadaşım kalibre falan bilgilerim daha önemli benim için diyemiyorsun. yetkili servis haricinde yaptırırsan olur anca. o zamanda garantiyi kaybediyorsun, çakma ekran takıyorlar v.s
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...