Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

eğitim öğretim hayatı

feverfeverray

Öne çıkan mesajlar

selamlar!

2012'de liseden mezun oldum, istanbul üniversitesini kazandım. 2014'te bıraktım.

2015'te ankara üniversitesini kazandım, burayı da bıraktım.

lise diplomam bile yırtık pırtık, kedi ucunu yemiş.

5 senede anladım ki yabancı dil okumak istemiyorum. elimde italyanca ile kalakaldım. 10 aydır kanada menşeili bir firma ile çalışıyorum, başvuru yapsam kanada'da çalışabilirim fakat elimde üniversite diploması olmadan bu tür işlere kalkışmak istemiyorum. (şirket diploma istemiyor)

bir şey olur da geri dönmek durumunda kalırsam türkiye'de işsiz kalmak istemiyorum. hayalim hep hukuk okumaktı, ama gidip 2 kez üstüste dil bölümüne girdim.

görsel iletişim tasarımı okumak istiyorum, hedefledim. gazi üniversitesi makul bir sıralama ile alıyor. kendime de kaynak aldım bir sürü. ama sanırım dershane desteğine ihtiyacım da var.

az önce sınav dershanesiyle görüştüm, kısacası bana yaşlısın dediler. :( liseden en fazla 3 sene önce mezun olmuş olan insanlara grup açabiliyorlarmış sadece.

toparlıyorum, lütfen bana akıl verin. :)

nasıl çalışmalıyım, ne yapmalıyım, dershaneye gidilmeli mi, 25 yaşına geldim artık okuyayım istiyorum. 5 senedir zaten sigortam var, şu an işim de var. bu koşullar altında son bir kez daha deneyebilecek ve okuyabilecek kaynağım olduğuna inanıyorum.

şimdiden teşekkürler!
Sosyal ağlarda paylaş

feverfeverray said:

selamlar!

2012'de liseden mezun oldum, istanbul üniversitesini kazandım. 2014'te bıraktım.

2015'te ankara üniversitesini kazandım, burayı da bıraktım.

lise diplomam bile yırtık pırtık, kedi ucunu yemiş.

5 senede anladım ki yabancı dil okumak istemiyorum. elimde italyanca ile kalakaldım. 10 aydır kanada menşeili bir firma ile çalışıyorum, başvuru yapsam kanada'da çalışabilirim fakat elimde üniversite diploması olmadan bu tür işlere kalkışmak istemiyorum. (şirket diploma istemiyor)

bir şey olur da geri dönmek durumunda kalırsam türkiye'de işsiz kalmak istemiyorum. hayalim hep hukuk okumaktı, ama gidip 2 kez üstüste dil bölümüne girdim.

görsel iletişim tasarımı okumak istiyorum, hedefledim. gazi üniversitesi makul bir sıralama ile alıyor. kendime de kaynak aldım bir sürü. ama sanırım dershane desteğine ihtiyacım da var.

az önce sınav dershanesiyle görüştüm, kısacası bana yaşlısın dediler. :( liseden en fazla 3 sene önce mezun olmuş olan insanlara grup açabiliyorlarmış sadece.

toparlıyorum, lütfen bana akıl verin. :)

nasıl çalışmalıyım, ne yapmalıyım, dershaneye gidilmeli mi, 25 yaşına geldim artık okuyayım istiyorum. 5 senedir zaten sigortam var, şu an işim de var. bu koşullar altında son bir kez daha deneyebilecek ve okuyabilecek kaynağım olduğuna inanıyorum.

şimdiden teşekkürler!

Selam, 31 yaşında pilot olmaya karar verdim, sonuç şurada. Kısacası hiçbir şey için geç değil. Seni hayatta neyin mutlu edeceğini düşünüyorsan peşinden git, sonradan gelen pişmanlık hiç ama hiç hoş bir şey değil. Senden başka da kimse bunun cezasını çekmez. Kanada'da işler nasıl yürüyor bilmiyorum ama bir gün tekrar buraya dönebilme olasılığın var ise, ben senin yerinde olsam üniversiteyi bitiririm, bu ülkede elindeki kağıtlar kadar değerlisin, diğer insanlardan herhangi bir şeyi 10 kat daha da iyi yapsan, genel olarak senin yaptıklarına değil, elindeki kağıtlara bakarak seni değerlendiriyorlar.

Tam mahallenin bıçkın ama duygusal abisi gibi yazdım ama olsun :D
Sosyal ağlarda paylaş

3 paragraftan sonrasini okumadim yapma etme, afedersin sacmalama, kanada'da gittin mi kalirsin cerez gibi vatandaslik veriyorlar, ne diye 3 adim otesini dusunuyorsun hem de olumsuz sekilde? bu tedbirli olmak degil paranoyak olmak

turkiye diplomasini napacaksin ben sana basayim printer'dan kaliteli kagit getir

imkanin varsa kaca kaca git hatta oto sanayide kanat taktir ucarak git

he sen boyle beklersen kapilir 3. dunya ulkeisnde savasin ortasinda ac kalirsin, polonya da MANYAK gelisiyor almanlar gibi agirbasli da degiller bi bakarsin EU'nun merkezi polonya olmus, cabuk git yarin gelip o da kapilmis deme.
Sosyal ağlarda paylaş

bir saniye, open spot var kanada'da.

o zaman sormam gerekiyor, work permit için ne yapıyoruz?

gereksinimler şunlar:

Valid work permit for Canada
Living in Montreal or be able to move to Montreal**
**RELOCATION PACKAGE AVAILABLE (airfare and rent)** if candidate lives outside Montreal, but no visa sponsoring
Sosyal ağlarda paylaş

Akademik uzmanlık ve meslek her zaman tutarlı olmayabilir. Ben de dil mezunuyum. 12-13 yıl önce Çince mütercim tercümanlık bölümünü bıraktım. Sonrasında Turizm ve Sosyal Psikoloji okumuştum. Dil mezunlarının birçoğu turizm sektöründe. Amazon,Uber,Yandex gibi şirketlerde çalışan dil mezunları da fazlasıyla var. Mesleğe yönelik bölüm okuyamayı düşünüyorsun. Bu işin içinde olan kişilerle vakit geçirmek en güzeli. Aşçılık okumakla mutfakta 7 saat süreçleri harıl harıl yetiştirmek çok ayrı. İşin pratik kısmı seni ne kadar mutlu eder ? Bir daha bırakırsan özgüveninden gider :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...