Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kedi masrafları

Birtutamkedi

Öne çıkan mesajlar

Sokakta olucek olan bir kediye rastladim neyse buna birazcik yemek felan veririm kendini toparlar diye dusundum sonra 1 hafta felan oyle gecti yok yani tik yok neyse kalsin biraz daha dedim ve ailemi ikna ettim.bi arkadasim da kontil diye bi ilac vardi ic parazitleri icin kediye ilac vermeye basladigimiz da 1 aylik yoktu bile
Neyse bi sikintisi yok suan allaha sukur gecenlerde 2 aylik oldu biz de pirelirini dokmesi icin vete goturduk.tamam sokak hayvanlarina muayene ucretsiz ama yanlis hatirlamiyorsam pireleri icin 20 25 tl odedik devlet bide bunun bide karma asisi ve 2 asisi daha var biri kuduz ama digerini hatirlamiyorum.asi basi 60 tl 3 asisi 180 oluyomus.yani onerebileceginiz devlet veti varsa felan yazin bune yani insanlari hayvan beslememeye ikna ediyorlar yani..
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuçta vet de bi şekilde para kazanacak di mi. Bütün dünyanın sistemi böle işliyor =)

Buna sırf evde bakıp sokağa bırakmayacaksan, kuduza bile gerek yok. Ama ilk seferlik karma, Bronş bi de 1-2 bişi daha var onları yaptırmak laxkm
Sonr sonların bile senelik tekrarları şart değil başka kedilerle kontak kurmuyorsa

Onun dışında pire bile dışarı pek çıkmıyorsa 2 3 ayda 1 yeter. İç parazit zaten 3 ayda 1 olmalı.

Kısacası kedinin aşı masrafı çok da değil. Dışarı salıyorsan ve sağlıklı olsun diyorsan yukarıdaki hepsini senelik olarak yaptıracan tabi
Sosyal ağlarda paylaş

Üsküdar'a yakın ise yeni belediye binasının yanında Minik Dostlar Kliniği var. Üsküdar Belediyesinin. Sadece sokak hayvanlarına bakıyorlar ve her şey ücretsiz. Aşısından ameliyatına kadar. Mesela ben Pazartesi gününe randevu aldım bir saat önce, bizim apartmanın önündeki yavrulardan birinin gözü enfeksiyondan mahvolmuş, göz ameliyatı yapacaklar. Açıkçası akp belediyesi falan ama klinik çok temiz, donanımlı, çalışanlar da oldukça ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Muhabbete Katıl

Şimdi mesaj gönderip sonrasında kayıt olabilirsiniz. Eğer hesabınız varsa giriş yapın ve hesabınızla mesaj gönderin.

Misafir
Bu konuya yanıt ver...

×   Zengin metin olarak yapıştırıldı.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Paylaştığınız link otomatik olarak mesaja iliştirildi.   Bunun yerine link olarak göster

×   Önceden girilen içerik getirildi.   Editörü temizle

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Yeni Oluştur...