Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul'da nerede yaşanır vol.x

pontipati

Öne çıkan mesajlar

abi o parası kadar biraz da stratejik hamleydi. aynı şirkette daha iyi fırsatı olan yere kapağı attım. sabrettim, bir sene sonra sancaktepeye geçtim. şirket aynı da görev yeri başka. git gel dahil 10 saatimi alıyor mesaisiz günde.

bir de öbür tarafta da outsource taşeron olduğun için, proje biterse bütçe kesilirse veya müşterinin yanında osurursan falan, anında atılman söz konusu. o yüzden oradan ev kiralayıp tüm legoları taşımak istemedim. neticede planım tıkır tıkır işledi, ama akıl sağlığımı geri kazanamadım sanırım, artık 10 saat bile inanılmaz külfet geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

abi o parası kadar biraz da stratejik hamleydi. aynı şirkette daha iyi fırsatı olan yere kapağı attım. sabrettim, bir sene sonra sancaktepeye geçtim. şirket aynı da görev yeri başka. git gel dahil 10 saatimi alıyor mesaisiz günde.

bir de öbür tarafta da outsource taşeron olduğun için, proje biterse bütçe kesilirse veya müşterinin yanında osurursan falan, anında atılman söz konusu. o yüzden oradan ev kiralayıp tüm legoları taşımak istemedim. neticede planım tıkır tıkır işledi, ama akıl sağlığımı geri kazanamadım sanırım, artık 10 saat bile inanılmaz külfet geliyor.

şu hesapları yaparken insan kendini ve mutluluğunu da göz önünde bulundursa daha yaşanılır bir yer olcak istanbul
Sosyal ağlarda paylaş

xaty said:

goldbären said:

şu hesapları yaparken insan kendini ve mutluluğunu da göz önünde bulundursa daha yaşanılır bir yer olcak istanbul

abi yapmışım işte? gelecekteki rahatlık için baştan çekmişim. marmarayda kalabalık ettiysem özür dilerim........
Sosyal ağlarda paylaş

şu an iş mecidiyeköy de yeni başladım, ev üsküdar da sahile yakın (1+1 ufak ve eski bir ev). işe gitmem 25 dakika civarı, işten dönmem 45 dakikayı buluyor.
öncesinde itü de çalışıyordum, beşiktaştan servis vardı; sabahları sahil şeridinden 20-25 dakika gidebiliyorken dönüş aynı güzegahta 1-1,5 saati buluyordu.
üsküdarı pek sevmiyoruz ve kısa zamanda taşınmayı düşünüyoruz.
https://www.sahibinden.com/ilan/emlak-konut-kiralik-apartist-meydan-da-keyifli-kiralik-2-plus1-bahce-kati-573858582/detay
şurası aklıma yatıyor ama bahçe katı oluşu kötü. iş ve ev arasını tek metro ile çok rahat halledebiliyoruz. Sosyallik olarak hafta içi hiç sosyal değilim ama arada bir yemeğe yürüyüşe falan çıkıyorum ancak. haftasonları da sahilde kahvaltı/yemek yada ne bileyim hanımın izlemek istediği tiyatrosu falan oluyor. en kötü taksi ile hallediliyor.

evin işe yakın olması inanılmaz rahatlık. sosyalleşme için zaten bir şekilde gidiyorsun ve evden çıktınmı min. 1 saat yoldasın.

Onun için levent/4.levent/maslak civarlarında bakmanı tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

abi benim evim yakacıkta, işim kartal köprüsünde, yürüsem 25 dk sürecek yolu -biraz önce arkadaşın verdiği lastik değiştiren köprü örneğinin aynısı- yanyol bağlantıyla e5 in birleştiği yerde sağa çekmiş bir araç yüzünden bile 35 saniyelik yolu 19-20 dakikada geldim. o yüzden iş ile evin karşı karşıya veya iki sokak üç sokak mesafede değilse eğer bu şehirde her sabah intihara meyilli uyanırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

Fin said:

3 yıl teşvikiye tuzla arasi gittim geldim :3
ondan sonra moda-maltepe arasi 2 yil 6 metro duragi allahim ne güzeldi :>
işin eve yakin olmasi önemli baya paraya kiyin.

arttırıyorum altıntepe-kozyatağı arabayla 5-6 dakika, araba daha ısınmadan parkediyorum sddfdf bir daha taşınmak zorunda kalırsam direkt kozyatağında yürüme mesafesinde ev bakacağım yetmez ama evet
Sosyal ağlarda paylaş

goldbären said:

daha önce istanbulda ne kadar yaşadın? ne kadar çalışmak üzere kaldın? hiç iki yaka arasında çalıştın mı?

gerçekten ama gerçekten tecrübe etmediysen burada sert dille konuşanların bir bildikleri var.

işim kozyatağı evim maltepedeydi, iki durak metroyla gidip toplamda 300m falan yürüyordum. evi kilitleyip ofisin kapısından girmem en uzun metro beklemeyle bile 25dk sürüyordu.

sonra ardım kaşındı, parasına tav olup maltepeden esenyurta gidip gelmeli bir işe geçtim sdfs. önce kazlıçeşmeye servisle gelip, oradan marmaray-metro yapıyorduk.
13 ayda akıl hastası oldum inanılmaz bir mutsuzluk bastı. iş dönüşü evden çıkıp bir şeyler yapacak motivasyonun kalmıyor.

işe servisle kendi arabanla gideceksen:
bir köprünün bir tanesinde biri lastik değiştirdi diye iki saatte geçtiğin gün olacak. haber siteleri en ufak yağmuru "shark tornado geliyor!" diye pazarladığı için, yağmurda 4te kaçılacak. bayram arefesinde falan zaten unut. servisin dik koltuklarında boyun tutulmasıyla uyuklayarak zaman kazanmayı deneyeceksin. (midesi kaldıran iyi kitap okuyor tabletten dizisini izliyor gerçi)

işe toplu taşımayla gideceksen:
sis bastığında tüm vapur yolcuları metrobüs marmaraya akın edecek. başka bir gün marmaray bozulacak oradakiler diğer ikisine dağılacak.
ve bu ayda iki üç gün olacak mutlaka. o günlerde yarım saat bekleyip, araçlara beeelki bineceksin. bağyansan falan gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. ne kadar abartsam altını çizsem az.

istanbulda işe endeksli yaşan alanı şart. ha sen yine de "moda ya, seviyorum burayı, adeta bir avrupa başkenti tadında huzurlu..." diyorsan, veya işini çok seviyorsan gidip gelirken çok heevsliysen yaparsın.

ama git gel üç saat ziyan ettiğin yolu, git gel bir saate çektiğinde artan iki saat gerçekten işe, şehre, çomarlara olan dayanımını artırıyor.

işte adamı böyle ...
Sosyal ağlarda paylaş

Giovanni said:

Abi senin giderin Sarıyer, Tarabya, Darüşşafaka dolayları. Sahil hattına inerek bahsettiğin türde sosyallik ihtiyacını da karşılarsın. Tarabya ve Darüşşafaka dolayları olursa metroyla da şıp diye gidersin işe mis.

this, darüşşafaka. istinye de olabilir otobüs kullanırım dersen.

istanbul'da evin işe yakın olsun derim.
Sosyal ağlarda paylaş

pontipati said:

Selam, yakın zamanda taşınmayı planlıyorum. İşim Maslak'ta, kira olarak max 2500 düşünüyorum. Avrupa tarafında metroya yakın veya arkadaşın aklıma soktuğu Moda'yı düşünüyorum.

f/p olarak sanırım seni tatmin edebilecek yer üsküdar merkez / fıstıkağacı yada doğancılar civarı olur.

1. metrobüse ve metro/marmaraya ulaşımın çok kolay bilhassa altunizade-üsküdar arası civarında olursan

yada üsküdar sahile yakın olup 5 dakikada beşiktaş + random bir otobüsle (maslak tarafına zibil otobüs hattı var diye biliyorum) ulaşabilirsin.

fiyatlarda bahsettiğin rakamlar seviyesinde genellikle. bjk/mecidiyeköy gibi köpek klübesine 2000tl istemezler.

illa avrupa yakasında kalayım diyorsan da go go "izzepaşa"
Sosyal ağlarda paylaş

Allure- said:

Giovanni said:

Abi senin giderin Sarıyer, Tarabya, Darüşşafaka dolayları. Sahil hattına inerek bahsettiğin türde sosyallik ihtiyacını da karşılarsın. Tarabya ve Darüşşafaka dolayları olursa metroyla da şıp diye gidersin işe mis.

this, darüşşafaka. istinye de olabilir otobüs kullanırım dersen.

istanbul'da evin işe yakın olsun derim.

esenyurt'ta işi olan için mi bu öneriler
Sosyal ağlarda paylaş

mokoko said:

goldbären said:

daha önce istanbulda ne kadar yaşadın? ne kadar çalışmak üzere kaldın? hiç iki yaka arasında çalıştın mı?

gerçekten ama gerçekten tecrübe etmediysen burada sert dille konuşanların bir bildikleri var.

işim kozyatağı evim maltepedeydi, iki durak metroyla gidip toplamda 300m falan yürüyordum. evi kilitleyip ofisin kapısından girmem en uzun metro beklemeyle bile 25dk sürüyordu.

sonra ardım kaşındı, parasına tav olup maltepeden esenyurta gidip gelmeli bir işe geçtim sdfs. önce kazlıçeşmeye servisle gelip, oradan marmaray-metro yapıyorduk.
13 ayda akıl hastası oldum inanılmaz bir mutsuzluk bastı. iş dönüşü evden çıkıp bir şeyler yapacak motivasyonun kalmıyor.

işe servisle kendi arabanla gideceksen:
bir köprünün bir tanesinde biri lastik değiştirdi diye iki saatte geçtiğin gün olacak. haber siteleri en ufak yağmuru "shark tornado geliyor!" diye pazarladığı için, yağmurda 4te kaçılacak. bayram arefesinde falan zaten unut. servisin dik koltuklarında boyun tutulmasıyla uyuklayarak zaman kazanmayı deneyeceksin. (midesi kaldıran iyi kitap okuyor tabletten dizisini izliyor gerçi)

işe toplu taşımayla gideceksen:
sis bastığında tüm vapur yolcuları metrobüs marmaraya akın edecek. başka bir gün marmaray bozulacak oradakiler diğer ikisine dağılacak.
ve bu ayda iki üç gün olacak mutlaka. o günlerde yarım saat bekleyip, araçlara beeelki bineceksin. bağyansan falan gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. ne kadar abartsam altını çizsem az.

istanbulda işe endeksli yaşan alanı şart. ha sen yine de "moda ya, seviyorum burayı, adeta bir avrupa başkenti tadında huzurlu..." diyorsan, veya işini çok seviyorsan gidip gelirken çok heevsliysen yaparsın.

ama git gel üç saat ziyan ettiğin yolu, git gel bir saate çektiğinde artan iki saat gerçekten işe, şehre, çomarlara olan dayanımını artırıyor.

işte adamı böyle ...

asdasda yallah arabistana...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...