Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Formula-1 (2018)

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

Uzun zamandır hiç formula başlığı açılmamış forumda.
Bu kadar araba muhabbeti dönen yerde illaki takip eden vardır diye düşünüyorum.

Sezon baya heyecanlı geçiyor.
Eski senelerdeki Mercedes dominasyonu yok, Ferrari sonunda kafa kafaya mücadele edebilecek seviyeye geldi.

F1 takviminde ilk defa üst üste 3 hafta yarış oldu ve heyecan olarak çok üst düzeydelerdi.

Konuyu canlı tutarak konuşabiliriz burada.

Yayınlar S-Sport'da
digiturk
dsmart
turkcel tv+ gibi paralı platformlarda var kanal

yeni logo

2018 Grid

Sosyal ağlarda paylaş

ben takip ediyorum ama yarışları izleyemiyorum pazar günleri çalıştığım için.

sezonla ilgili en büyük eleştirim şu halo boku. keşke farklı bir çözüm bulsalardı aynı korumayı sağlayan. inanılmaz kötü duruyor ve kokpit kamerası yayınlarını da bok etmiş durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen halo çok çirkin,
yerine düşünülen şey de, şeffaf motorlarda olana benzer bir materyaldi, o da değişik gösteriyordu aracı baya.

schumi sonrası F1 çok kan kaybetti, üstüne hibrit çağa geçişte mercedes inanılmaz güçlü girdi olaya.
1-2 başlayıp 1-2 bitiriyorlardı, diğerleri yanlarına yaklaşamıyordu haliyle sıkıcı geçiyordu son sezonlar.

charlie ecclostone sattı haklarını bir Amerikan medya firmasına geçen sezon ortasında, onların ele almasıyla birlikte kullanılan çekim açıları, infografikler falan tonla şey değişti ve yeni bir hava yakaladı F1.

geçen hafta ingiltere, ondan önce fransa ve avusturya yarışları cidden çok heyecanlı geçti. bol bol geçiş, çok iyi kapışmalar gördük.

ferrari bu temposunu koruyabilirse schumi-hakkinen çekişmesini hamilton-vettel ile izleriz önümüzdeki yıllarda, tekrar eski havasına kavuşur F1

yine de mercedes-ferrari-redbull olayından çıkıp en az 6 takımın şampiyonluğa oynadığı dönemler yaşanmalı tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
sıkıcı yarıştı ya. Belçika ismine yakışmadı açıkcası.

RAI'nin şanssızlığı bitmek bilmiyor ya, adam vettel'den hızlı iken yağmur sebebiyle sıralamada 6. oldu, sonra karambolün içinde kalıp lastik patlattı falan.

bu sene hak ettiği puanın yarısını bile alamadı üzülüyorum resmen yaşlı kurt için.
Sosyal ağlarda paylaş

raikkonen hırslı ve hızlı zaten.

ama inanılmaz şanssız adam. kaybettiği puanlara baksan zaten, lastik takamadılar, az benzin koydular, hızlıyken yağmur yağdı. olmayacak yerde kazaların içinde kaldı. ferrari vettel'i 1.plot seçtiği için çoğu zaman da hızlı olmasına rağmen mercedes'e karşı taktiksel açıdan feda edildi.

ferrari pit duvarı çok sıçtı bu sene, vettel'in almanya'daki kazası dahil hepsi pit duvarının yanlış kararlarının sonucu. Rai dışında başka bir plot ile de çok farklı olmazdı gibi geliyor.

yerine konuşulan isimler de vasat, RIC de renault'a gitmişken hele
Sosyal ağlarda paylaş

ferrari sicti bu yaris raikonenin siralama turlarina. zaten arabadan indigi gibi kafasini sallamaya basladi daha son tur atiyordu millet.
zaten raikonen ilk virajdan korktugunu hasarsiz cikmak istedigini soylemisti. icine dogmus arkadan bindiriverdi ricciardo virajin sonunda.
tabi bide mercedesin bali procladi herzamanki gibi q3 son dakkalari yagmur karistirdi ortaligi. yoksa p1 p2 idi ferrari
Sosyal ağlarda paylaş

Bottas, Verstappen falan geride başlamasa geçiş olmayacaktı yine, her yarışta olduğu gibi. Açıkcası Hamilton Vettel'i zorlar biraz zevklendirir diyordum ama uğraşmadı bile. Tersi de olmuştu; Hamilton'un Vettel'i geçip Vettel'in zorlayamadığı yarış. Önde olanı geçme taktiği: pit stop.

Yalnız halonun görüntüsünü beğenmiyordum ama, olmasaydı Leclarc'ın sonu feci olabilirdi ilk virajda.
Sosyal ağlarda paylaş

Hulkenberg hayvanına bu sezon komple ban gelmesi lazım. Çaylak sürücünün yapmayacağı hatayı yaptı , yarışın da içine etti. Bahtsız bedevi raikonen oldu yine orda, ferrarinin mallıklarına başkası dayanamaz zaten. Geçen yarışta, herifin sürüş sırasında içeçeği sıvıyı koymayı unutmuşlardı denyolar fsddfs.

Bu sene çekişme açısından muazzam bir sezon oluyor. 2014'den beri resmen Mercedes'den acaba kim şampiyon olacak diye izliyorduk.
Sosyal ağlarda paylaş

DRS'siz zamandan beri 10sn hızlanma oldu mu ki turbo-hibrit çağında ?

araçlar eskisinden daha büyük, daha geniş arkaya daha kötü hava veriyor diye söyleniyor sürekli. yarışın heyecanını deli gibi öldürüyor.

adam ters lastik stratejisi ile son 15-20 tur ultrasoftlar ile uçarak geliyor ama fark 1.5sn olduğu zaman tıkanıp kalıyor türbüans sebebiyle.
o mesafede takip ederse lastikler ölüyor 3-5 tur içinde, takip etmezse zaten kopuyor falan, kasıtlı olarak gazdan çekiyorlar ayaklarını.

2021'de buna çare bulacaklarını söylüyorlar ama görücez ne kadar doğru.
bol geçiş izlemek istiyorum ya, tüm yarışn tek kritik anı start ve pitstop şuan. zaten araçlar artık mekanik olarak 10 yıl önceden çooook daha iyi, fasulyeden takımlar dışında iyi takımlarda mekanik sorun kırk yılda bir oluyor, yolda kalan da yok. Başladığı gibi biten yarış izlemek istemiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten o eskinin dramasını özleyenlerin unuttuğun en önemli faktör mekanik dayanıklılık.

Hakkinen - Schumacher çekişmesi, maclaren'in dayanıklılık problemi yüzünden ortaya çıkmıştı, mclaren arabaları bozulmasa o kadar sık, şu andaki mercedes hegomonyasından çok daha ağırını yaşatırlardı formula 1 için.

Bu arada Monzada tahmin edildiği gibi ferrariler 0.5 sn daha hızlı sıralama turu similasyonları sonrasında
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

Alonso F1'i
Raikkonen Ferrari'yi bıraktı.

yarış yarış bakıldığında çok heyecanlı yarışlar izlesek de mercedes'in yaz arasından sonra damga vurduğu bir sezon oldu.

Umarım seneye daha başa baş bir sezon izleriz.

güle güle kral

ferrari de raikkonen'i çok arar, adam en hızlı olduğu senesinde aptal takım yüzünden sabote edildi resmen.

sana da güle güle kral

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...