Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tayland'da mağarada mahsur kalan çocuklar

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

ahmedinejad said:

Adam illa bunu kullanacaksınız diye zorlamadı ki kimseyi. Kendince bir seyler yapmaya çalıştı. Bugun burada ise yaramaz yarın baska bir seyde ise yarar. Adam sırf popüler diye bok atılıyor biraz da.

bilimsel ve endüstriyel alanlarda bu kadar faşist zihniyette olamaya gerek yok, dediği gibi burada kullanılmaz başka yerde kullanılır, hiç kullanılmaz tamamen başka bir şeye ilham olur veya bileşenleri başka bir şeyin yapımında kullanılır.
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığı alet zaten hali hazırda üzerinde çalışılan bi şeydi de böyle bi olay da patlak verince alelacele tamamlamanıp işe yarayabilir diyerek gönderdi diye biliyorum ben.

ha tabi madem o kadar ilgilendi, 2 gününü ayırıp bizzat oraya gitse hem destek olsa hem dalgıçlarla konuşsa, onlardan daha ayrıntılı bilgi alsa da öyle yardımcı olmaya çalışsa daha iyi olurdu herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

yaptığı alet zaten hali hazırda üzerinde çalışılan bi şeydi de böyle bi olay da patlak verince alelacele tamamlamanıp işe yarayabilir diyerek gönderdi diye biliyorum ben.

ha tabi madem o kadar ilgilendi, 2 gününü ayırıp bizzat oraya gitse hem destek olsa hem dalgıçlarla konuşsa, onlardan daha ayrıntılı bilgi alsa da öyle yardımcı olmaya çalışsa daha iyi olurdu herhalde.

E gitti zaten? Gitmedi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Yaptığı alet işe yaramamış, bunu belirten dalgıca elinde kanıt olmadan pedo demiş, üstüne dalgıç alsın gtüne soksun diye lafı koymuş. Bu bağlamda dalgıç baya haklı.

Ha dalgıcın pedo olduğu ortaya çıkarsa musk haklılığını geri kazanabilir.

once dalgic denizaltisini gotune soksun, geldi buraya kovduk magaradan diyor. kronolojiyi duzeltelim, onemli sdfg.
Sosyal ağlarda paylaş

ya dalgicin en basta oyle bir laf atmasi da dallamalik, bunun peso demesi de dallamalik. pr kasiyor elestirisine de pek katilmiyorum, adam uzaya araba yolladi daha pr kasmak icin ugrasmaz, cidden orda cozulemeyen bir problemi cozup cocuklari kurtarma hissinin tatmini icin gitti muhtemelen.
Sosyal ağlarda paylaş

ticari olarak yapilamayacak isleri yapmak icin pr'i on plana aldi iste. unlulerle vs
kanka olmasaydi tesla simdiye 10 lere batmisti, yiginla insan para verip siraya girdi sirf daha iyi bir gelecek elektrikli oto fck yeah ruzgariyla, baska sirket yapsa millet ugrasmazdi xd
Sosyal ağlarda paylaş

geçen bi yerde okumuştum daha öncesinde de elektrikli oto üzerine yetkin kişilerin olduğu bi program izlemiştim. hep tesla için aslında devrimsel bir firma olmadığı, rakiplerinden de öyle üstün falan olmadığı sadece pr'dan baya ün yaptığını söylüyolardı. bir de rakipleri benzer nitelikleridekileri üretmektense daha çok zamana oynayıp sonraki 10 sene için büyük atılım planlamaları yaptıklarını söylüyolardı.
bir nevi teslayı hızlı giden atın boku gibi görüyolarmış şu aşamada.
ha en büyük sebebi de altyapı ve batarya konusunun daha net oturmasını beklemekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi General Motors seni yerle bir etmek istiyorsa başka şansın yok kapışmak için, PR'ın adresi olmak zorundasın 2 ay açık tutmazlar nasıl battıgına şaşarsın.

Tesla'nın norm olması amerika'nın en büyük yerel endüstrilerinden birinin yıkılması demek çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

Bir yandan dar kafali olmayin derken bir yandan da Elon Musk gidince kimse istememis, adamin ekipleri oturup kurtarma ekibiyle konusmamis, kendi basina is yapmis da alin kullanin demis gibi davranmak... priceless.

Elon Musk ne yapsa, ne dese herkesin agzina sakiz olacak. Kacari yok. Bu adam icin iyi, sirketi icin iyi. Iyi ki de boyle zira bugune kadar cikip "hepimiz ayni gemideyiz" demis VE cogunun basaramadigini yapmis adam Elon Musk su anda.

Elon Musk allahin kitabin padisahin olsun demiyor kimse sana, elestirirken bi kendine, bi simdiye kadar kimin ne yaptigina, bir de bu adamin yapmaya calistigina bak, oyle elestir diyor diyen.

ben net saçma iş yapmıştır bir boka yaramayan göstermelik iştir demedim ki? tek taraflı iş değil diyorum işte.

gitmiş konuşmuş ekiple işte ama sunduğu çözümün hem riskli ve muhtemelen işe yaramayacağı söylenmiş, hem de orada zaten kurtarma planı devrede ve elon musk gittiğinde 2 çocuk halihazırda kurtarılmıştı.

eleştiren de senin dediğini demiyor. eleştiren "ELON MUSK ŞÖYLE BÖYLE BİR SİKİ BEĞENDİREMİYORUZ SİZE" diyor, geri oku postu.

kronolojik sıra:

olay duyuluyor>dünya çapında bir çok ekip gidiyor>planlar yapılıyor ve kurtarma çalışmaları başlıyor>2 çocuk kurtarılıyor>meanwhile musk farklı bir proje ile "twitterdan video paylaşıyor"> sonra mekana gidip konuşuyor ve "abi iyi güzel de bu olmaz, biz zaten başladık işe eyw" çekiyorlar>elon musk geri dönüyor

zeynep tüfekçi'nin yazısından bahsedilenler üzerine ise elon musk'ın projesinin gerçekte hiçbir işe yaramayacağı, yıllardır denenen bilinen yöntemlere saygı duyması gerektiği, bu davranışın hiçbir getirisi olmadığı vs yazıyor.

elon musk da bunları görüp okuyunca triggerlanıp pedo medo saldırıyor.

burada yapılanı beğenmemek yok. o operasyonu yürüten ekiple irtibatta olmadan, konuşmadan bir çözüm geliştirip, bu çözümü daha uygulanabilir mi diye tartışmadan sosyal medayadan pompalama ve tabii ki fanboylar tarafından "TONY STARK SUITİNİ NE ZAMAN GİYİYORSUN ABİ" tweetleri falan var. onlara da cevap veriyor hatta.

yoksa spacex ile yıllardır duran uzay yarışlarını tekrar başlattığı, tesla & hyperloop ile general motors ve bilimum otomobil petrol devlerine tek başına savaş açtığı ve bunları öyle babadan kalan şirketlerle değil kendi başına yaptığı saygıyı fazla hakeden bir şey eyvallah. ama bunlar hoş şeyler değil işte.
Sosyal ağlarda paylaş

xunn said:

Abi General Motors seni yerle bir etmek istiyorsa başka şansın yok kapışmak için, PR'ın adresi olmak zorundasın 2 ay açık tutmazlar nasıl battıgına şaşarsın.

Tesla'nın norm olması amerika'nın en büyük yerel endüstrilerinden birinin yıkılması demek çünkü.

bir diğer sebebi de aslında çok basit gibi görünen ama aslında en bombası. amerikadaki elektrik dağıtım gücüyle avrupa vs. gibi farklı bölgelerdeki elektrik dağıtım gücü altyapısının tamamen farklı olması.
özetle abd'de 110 v olan diğer yerlerde 220 v olan dağıtım gücünün şarj sürelerinde devasa bi fark yarattığı ve bu yüzden baştan sıçış durumu oluşturması. adamların tüm ülkenin dağtımını tekrardan değiştirme gibi bi şansı da yok. o yüzden abd için baya baya ters bi teknoloji. bu teknolojinin büyük patlamayı avrupada yapması bekleniyor. Bazı büyük firmalarsa ölmesini bekleyip know-how'a çökme gibi bi beklentisi varmış lel. Tesla için baya baya kötü günler bekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha bir de şu var musk medyadan büyük ihtimalle nefret ediyordur. Tesla için baya bir anti kampanya var şu an. Oto drive'daki tesla aracına başka araç gelip geçiriyor "TESLA AUTO DRIVE CRASHED" falan diye manşet atıyorlar vs. çok öyle haber var. Hem ün ve güç ile gelişen kompleks hem de şu medya olaylarından sonra böyle davranıyor muhtemelen. De işte o pozisyondaki adamın da pedo yok bir yerine sok falan dememesi lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...