Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tayland'da mağarada mahsur kalan çocuklar

bLackcha0s

Öne çıkan mesajlar

paradoksalkedi said:

Ha bir de şu var musk medyadan büyük ihtimalle nefret ediyordur. Tesla için baya bir anti kampanya var şu an. Oto drive'daki tesla aracına başka araç gelip geçiriyor "TESLA AUTO DRIVE CRASHED" falan diye manşet atıyorlar vs. çok öyle haber var. Hem ün ve güç ile gelişen kompleks hem de şu medya olaylarından sonra böyle davranıyor muhtemelen. De işte o pozisyondaki adamın da pedo yok bir yerine sok falan dememesi lazım.

cikip da "abi o driving assistance yeaaa ama" dersen her kazada, kimisinde de bi sikinti oldugu ortada ise manset olmasi ne kadar sasirtici olabilir?

pr ile ayakta durabilen bir firma tesla. cok basarisiz degil ama abartildigi kadar da cok basarili degil.

akli basinda kimsenin 70-145K USD verip bu arabayi su anda almasi makul degil iken adamlar teslaya para vermeyi normal bir hale getirecek kadar basarili pr goturebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

şu mağara altın yumurtlayan tavuk oldu basın için. ultimate "kuyuya çocuk düştü" haberi, iki hafta hergün manşetten, o da yetmedi şimdi musk'ın twitter savaşı. "İKİ ÇOCUK KURTARILDI" breaking news dev gibi, köşede "japonya'da 200 kişi boğuldu" kibrit kutusu kadar topkek. o öğretmene maaş bağlasın amerikan network'leri.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

xunn said:

Abi General Motors seni yerle bir etmek istiyorsa başka şansın yok kapışmak için, PR'ın adresi olmak zorundasın 2 ay açık tutmazlar nasıl battıgına şaşarsın.

Tesla'nın norm olması amerika'nın en büyük yerel endüstrilerinden birinin yıkılması demek çünkü.

bir diğer sebebi de aslında çok basit gibi görünen ama aslında en bombası. amerikadaki elektrik dağıtım gücüyle avrupa vs. gibi farklı bölgelerdeki elektrik dağıtım gücü altyapısının tamamen farklı olması.
özetle abd'de 110 v olan diğer yerlerde 220 v olan dağıtım gücünün şarj sürelerinde devasa bi fark yarattığı ve bu yüzden baştan sıçış durumu oluşturması. adamların tüm ülkenin dağtımını tekrardan değiştirme gibi bi şansı da yok. o yüzden abd için baya baya ters bi teknoloji. bu teknolojinin büyük patlamayı avrupada yapması bekleniyor. Bazı büyük firmalarsa ölmesini bekleyip know-how'a çökme gibi bi beklentisi varmış lel. Tesla için baya baya kötü günler bekliyor.

110dan 220ye regulator yapayim ben sana 50 liraya, gel abi.
Sosyal ağlarda paylaş

sanssizsansli said:

amerikadaki elektrik dağıtım gücüyle avrupa vs. gibi farklı bölgelerdeki elektrik dağıtım gücü altyapısının tamamen farklı olması.
özetle abd'de 110 v olan diğer yerlerde 220 v olan dağıtım gücünün şarj sürelerinde devasa bi fark yarattığı ve bu yüzden baştan sıçış durumu oluşturması.

meslek neydi abi?
Sosyal ağlarda paylaş

paradoksalkedi said:

saygı duymak ayrı bir şey biri çok iyi işler yaptı diye tapmak ayrı bir şey.

spacex ve teslanın başarısı muazzam ama konu ile alakası yok, azıcık dar kafalı olmayın.

azıcık dar kafalı olmayın, tek yönlü bakmayın olaylara. çok güzel işler yapmış adam eyvallah, bundan sonra dünya tarihinde elon musk ne derse yaşa padişahım mı diyoruz?

elon musk ne yapar ne eder, tapma konusu filan değil, bu herıf umrumda da değil.

çok ciddi söylüyorum elinize geçen ilk parayla napıyorsunuz? en garanti işe yatırıyorsunuz? arsa, toprak.

bu herif genç yaşında eline geçen 3m$ ile napıyor? roket yapıcam diyor, rusyaya gidiyor taşak geçip yolluyorlar, amerikadan yalvar yakar emekli astronot alıyor yanına, tekrar gidiyor, bakıyor roket çok pahalı. kendim yapıcam diyor, piyasadaki roketlere göre fersah fersah önde aletler yapıyor, daha ucuza. teslayı meslayı saymadım dhaa umrumda değil o kısım.

daha sonra , garanti iş hastası, beyaz yaka forumundan gelen yorum şu - >

bir de artik mucizevi bulus bulduk diye cikip da ne is yaptiklari belli olmayan ve sirf bu beyanatlarla zenginlesen tiplere cok sicak bakmiyorlar..

bu herif 2003 de zaten tr deki herkesin hayal edemiyeceği kadar zengindi. oh kral cv si de vardı girer bir yerde paşa paşa calısırdı aylık 10k $ a. miami de bir villa 2 milyon $ a, 500 bin e arsa, 500 ü de faizde. mis.
Sosyal ağlarda paylaş

yani? e? zenginin malı züğürdün çenesini yorar sözünü wot'a dökmekten başka demek istediğini, daha doğrusu adamın kariyer başarısıyla varmaya çalıştığın noktayı göremedim ben.

yukarda da yazdığım üzere, bu adamın bundan sonra yaptığı her işi destekleyeceğiz ve "adam çok yararlı iş yapmış çok da işe yaraddı ama taylandlı yetkililer beğenmedi yoksa çok işe yarardı" diyeceğiz çünkü geçmişi çok başarılı ve çok zengin mi? bu mu yani tüm mantık? aynı şeyi demişsin yine lol.

zuckerberg de çatır çutur siyası kampanya yürüten şirketlere veri satmadan önce fakir ülkelere interneti götürmek için balonlu falan bir şeyler kasıyordu, foundation kurmuştu yardım götürüyordu falan. şimdi iyi ki satmış mı demesi lazım amerikalıların? boşuna mı o hesap verme olayı oldU?
Sosyal ağlarda paylaş

evet, sanayi terk "adam neler yapıyor sen napıyorsun en büyük vizyonun arsaya konuta para yatırmak" ad hominemini anlamadım peki abi. elon musk'ı eleştireni şey etsinler bir daha lol.

edit:

said:
bir de artik mucizevi bulus bulduk diye cikip da ne is yaptiklari belli olmayan ve sirf bu beyanatlarla zenginlesen tiplere cok sicak bakmiyorlar..

şu quoute içinse tüm açıklama, zaten çok vahim bu konuşmaya gerek yok. yeni elon musk'ın kariyerini "ne yaptığını belli olmayan beyanatlarla zenginleşen adam" diye özetlemeye çalışana zaten cevap vermeyeceğini düşünerek yazmıştım ben.

Emre333 said:

ben ilk başta o postu yukarıdaki quote'a attığını görmemiştim. çok haklıymış. geri çekiliyorum lol. öyle yoruma dediğin gibi sen ne bok yedin temalı her şeyi yazabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Olay hödüklük yapmış olması, geçmiş başarıları ya da renkli kişiliği değil kesinlikle. Şöyle eleştirmişsiniz böyle beyaz yaka vizyonsuzluğunuz var nitpickingine gerek yok, yardımını teklif et kabul etmezlerse otur bekle. Laf geldi diye tartışma çıkarıp pedo medo demeye gerek yok.

Ha elemanın peşine PI takar kanıtlar iddasını, o zaman hak verebiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

Kıskanıyoruz. O çok başarılıyken biz değiliz, haliyle onun da başarısız olmasını istiyoruz. Çünkü bizde başarılı olacak altyapı yok vasat hayatlarımızın fazlasına ulaşamayız.

ps : bu da emre333ün hiç bitmeyen beyaz yaka retoriğine göndermeydi ama çok subtle oldu açıklamak zorunda hissettim kendimi. Bu sabah ekstra edgyim sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

Elon Musk sosyal medya kullanmasa iyi adam da işte bu pedo tweet'i ayarında çirkin paylaşımlar career killer resmen.

PR MR, adamın daha iyi bir gelecek anlamında gerçekten emek harcadığını düşünüyorum. Kendini düzgün ifade edemiyor orası ayrı konu. Az laf çok iş kafasına girmesi lazım oraya buraya laf yetiştireceğine.
Sosyal ağlarda paylaş

Emre333 said:

ulan adam yoktan roket yapti marsa gonderdi bir siki de begenin ya.

2002 de rusyaya kullanilmks roket almaya gidiyor, sizin gibileri, roketi satan tipler bunla tasak gecip gonderiyorlar. herif su an nerde.

ne is yaptigi belli degilmis, nasil zenginlestigi. allahim sen buyuksun. torpil yap desek 3 aydan once uretime baslayamazsin ulan. alik 8k tlkazananin zil takip oynadigi yerden laf ettiginiz seye bak ya. herif paypalden eline gecen 2-3 milyonla($) sizin gibi ev,arsa, araba alacagina milletin tasak.gectigi ise yatiriyor. biraz saygi duyun, biraz ya

önceki yaptığı doğrular sonraki yanlışları telafi etmez ama
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

Kıskanıyoruz. O çok başarılıyken biz değiliz, haliyle onun da başarısız olmasını istiyoruz. Çünkü bizde başarılı olacak altyapı yok vasat hayatlarımızın fazlasına ulaşamayız.

ps : bu da emre333ün hiç bitmeyen beyaz yaka retoriğine göndermeydi ama çok subtle oldu açıklamak zorunda hissettim kendimi. Bu sabah ekstra edgyim sanırım.

ben yedim valla ama default edgelord olduğun için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...