Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

xiaomi roborock s50

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

On 26.11.2019 at 09:59, roket adam dedi ki:

Nası işe yarıyor mu

yenilerini tavsiye ederim (şu kendisi fisfislayan). Bu is görmüyor değil tabii ki ama apple baslatamamak ve yerine dönmemesi bayiyor biraz. yoksa siliyor yani onda sıkıntı yok. hatta yenisi roombanin yenileriyle combo çalışabiliyor, önce supurup sonra silme şeklinde. spesifik bi sorun varsa daha yardımcı olurum. 

Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...

yaklaşık 4-5 aydır evde roborock s50 kullanıyorum 3500 küsüre almıştım ama fiyatlar 6500'lere çıkmış.

şimdi annemin bozulan süpürgeyi değiştirelim dedik, alternatif olarak Mijia 1C düşünüyorum. roborock s50 ile tek farkı mijia'nın lidar'ının olmaması. fiyatlar 3k-4k bandında.

bu Mijia 1C'yi kullanan var mıdır? varsa bi yorum alalım.

Sosyal ağlarda paylaş

Peki F/P tavsiyesi var mı? Çok para gömmek istemiyorum, zaten evde hayvan olmadığından kıl tüy derdi de yok ama gündüz biz işteyken süpürüp paspas da yapsa (paspası olanlar iyi mi bu arada?) mis olur.

İş yerinden biri şunu kullanıyorum memnunum dedi

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-pm-HB00000GH8HU

Çok mu dandik bu modeller yoksa öyle aman aman fark yok mu? Bide bizim ev 120m2 2+1 , öyle halıydı mobilyaydı fazla yok. Orta kalite bişi yeter gibime geliyor

Misal üsttekinden ucuz şu var, bunların pratikteki farkı ne falan

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-akilli-robot-supurge-pm-HB00000PM13C

axedice tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Ustteki benim kullandigim model, alttakinden farki uzerinde lazer olmasi. Onunla harita falan cikarip lazer seviyesindeki engelleri algilayabiliyor. Bi de alttaki kamera kullandigindan karanlik ortamda calismayabilir. Paspasi ise her seferinde temizlemen gerekiyormus, ugrasirim dersen denenebilir ekstra bi ozellik.

Ama en onemlisi bu kadar para eder mi bilmiyorum. 3500-3600 cok bence o ilk modele. Gecen sonbahar blackfriday'de 1700 liraydi abi, iki kati nedir..

neutrino tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Paspas ile süpürme işi çoğu robotta aynı anda olmuyor. Roborock'da olmuyor en azından.

7-8 ay oldu sanırım Roborock S60 alalı, aşırı memnunuz aletten. Çoğu zaman sadece süpürtüyoruz, paspası daha az kullanıyoruz açıkçası. Süpürme performansı bence çok çok iyi, en üst çekim gücünde çok nadir kullanıyoruz, genelde sessiz olması ve emişi yeterli olduğu için balanced modunu tercih ediyoruz, özellikle evdeysek.

olumsuz söyleyebileceğim tek şey uzun tüylü halılar ve kolay kayan hafif/küçük paspaslarla barışık değiller. kablo vs de problem ama onu çözebiliyorsunuz, ortada bırakmazsınız. ama dediğim tarz halıların üzerini temizlesin diyemiyorsunuz; ya takılıp kalıyor oralarda, ya da onları itekleyip bir kenara yığıyor.

Paspas yaptırmak için su deposunu ve paspas yapacağı bezi takmak gerekiyor. Bez yerine tek kullanımlık kağıtımsı havlulardan da alabilirsiniz (ürünle birlikte 10 tane geldi ama hiç kullanmadık henüz). Su deposuna su ile birlikte az bir şey de zemin deterjanı koyuyoruz.

Paspas performansı bence süper değil. Nedenlerine gelirsek;

- paspas yaptırmak için aleti özel olarak hazırlamanız gerekiyor.

- su deposunu her seferinde doldurmak / boşaltmak gerekiyor. kalan suyu bekletmek filtrelerde kireçlenme vb yapabileceği için tavsiye edilmiyor ve bir sonraki sefer zaten su yetmeyeceği için doldurmanız gerekecek.

- paspas sonrası bezi yıkamanız gerekiyor, ama çok büyük bir iş değil. deterjan/sabunla lavaboda kolayca yıkanıyor.

- paspas öncesi halıları kaldırmanız veya halı olan yerleri haritada işaretleyerek bloklamanız lazım. yoksa paspasla halının üzerinden geçiyor ve halının rengine/malzemesine göre iz bırakabilir. son çıkan yazılım güncellemesinde paspas için ayrı harita oluşturabiliryorsunuz ve no-paspas zone'lar belirliyorsunuz. ama hiç denemedim.

- paspas sırasında bazen homojen temas etmiyor zeminle ve atladığı yerler olabiliyor. ayrıca suyun bez üzerindeki dağılımı da homojen olmayabiliyor. suyun çıkış noktalarında bez daha yoğun siliyor yeri ama bu noktalardan uzaklaştıkça bez daha kuru kalabiliyor veya az etkili oluyor su/deterjan açısından

yazılım olarak da çok sevdiğim özellikler;

- haritadan bölge çizip veya oda seçip sadece oraya temizliğe yollayabiliyorsunuz

- aleti fiziksel olarak taşıyıp kirli bölgenin ortasına koyup, üzerindeki butona basarak orada 1-2 m2 civarı bir alanı tarayarak temizlemesini isteyebiliyorsunuz. bir şey kırılır/dökülürse veya mama sandalyesinin altını hızlıca temizlemek için süper. onu koyup siz işinize bakıyorsunuz, dönünce temizlenmiş oluyor.

- odaları tanımlayıp hangi sırayla temizleneceğini belirtebiliyorsunuz.

- takılma, kırma/dökme yapabileceği yerleri haritadan sanal duvar veya bölge tanımlayarak yasaklayabilirsiniz. kedi maması, çocuğun oyuncaklarının yoğun olduğu yerler gibi girip sürüklemesi mümkün objelerin olduğu yerlere girmesini engelleyebilirsiniz.

başka da çok özellikleri var da en çok beğendiklerimi ve sık kullandıklarımızı yazdım. roborock s60 için sorusu olan varsa yardımcı olabilirim.

bu arada roborock için facebook community aktif baya, orada her türlü soruya yardımcı olmaya çalışıyorlar.

xaty tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

On 31.05.2020 at 11:54, axedice dedi ki:

Peki F/P tavsiyesi var mı? Çok para gömmek istemiyorum, zaten evde hayvan olmadığından kıl tüy derdi de yok ama gündüz biz işteyken süpürüp paspas da yapsa (paspası olanlar iyi mi bu arada?) mis olur.

İş yerinden biri şunu kullanıyorum memnunum dedi

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yuksek-emisli-akilli-robot-supurge-mi-vacuum-cleaner-pm-HB00000GH8HU

Çok mu dandik bu modeller yoksa öyle aman aman fark yok mu? Bide bizim ev 120m2 2+1 , öyle halıydı mobilyaydı fazla yok. Orta kalite bişi yeter gibime geliyor

Misal üsttekinden ucuz şu var, bunların pratikteki farkı ne falan

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-robot-vacuum-mop-akilli-robot-supurge-pm-HB00000PM13C

aralarındaki temel fark lidar.

lidar'lı cihazlar, map çıkarıp, sana uygulama üzerinden editleme şansı veriyor. örneğin şuraya girme, şu odaya git vs gibisinden. ek olarak lidar'lı cihazlar obstaclelara vurmuyor, çok hafif bi şekilde sıfıra sıfır yanaşıp temizleyebilir. lidar olmayan cihazlar ise biraz daha pata küt çalışıyolar.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...