Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

alinik raspberry pi 3 B+ ve kamera modulu

Aduket

Öne çıkan mesajlar

apartmana hirsiz girmis ve ayakkabilarimizi goturmus serefsizler.

girisine guvenlik kamerasi kurmaya karar verdim. elinizde kullanmadiginiz raspberry pi 3+ ve kamera modulu varsa, uygun fiyata verirseniz alabilirim.

ya da bunun yerine onereceginiz ekonomik bir cozum varsa da talibim.

yer: istanbul
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
Açılın ben doktorum,

Şimdi bu raspbery+kamera işi biraz ben kaşınıyorum yeni hobi lazım olayına girer. Hali hazırda uğraşıyorsanız tabii bilemiyorum.. Standart güvenlik kamerası+kayıt cihazı ile +-500 civarı tek kameralı sistem kurulabilir. 7/24 kayıt yapar ve cepten de izleme olanağı sunar cihazına göre(Tabii ki internet bağlantısı var ise)

Kamera ve güvenlik sistemleri hakkında istediğiniz herşeyi sorabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.hepsiburada.com/xiaomi-yi-dome-kamera-360-derece-donebilen-gece-goruslu-ip-kamera-hd-720p-beyaz-global-versiyon-pm-HB000003K4J9

şundan veya benzerinden alıp koyun, hareket algılayınca kayıt yapıyor veya live izliyosun işte. yeter gayet

raspberry vs uğraşmaya değmez hazırı olan şeyler için
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 sene önce bir siteye taşınacaktım, emlakçıyla atladık gittik gezdik falan. Daire o sitedeki diğer bloklardan ucuzdu ve bayağı güzeldi, tek olayı arkaya bakması ve çıkışının diğer bloklardan farklı olması.

Her neyse daireden çıkarken şeytan dürttü, merdivenlerden ineyim dedim. Adamlar kapı önüne ayakkabı koymakla kalmamış; ayakkabı dolabı yaptırmış, çuval patatesler, soğanlar falan...

Emlakçıya sordum, ıvır kıvır etti, sonra bu blok toprak sahiplerine verilmiş, onlar oturuyor dedi. Oradaki toprak sahipleri de yakındaki bir köyün ahalisi işte, tarlayı verip daireleri almışlar. O gün asansörle insem cehenneme taşınacakmışım.

Özetle kapı önüne eşya ve ayakkabı bırakmayın.
Sosyal ağlarda paylaş

Katta tek daire varsa kirlilik (görüntü veya hijyen) oluşturmayıp yolu kapatmadığı sürece ne zararı var kapı önüne herhangi bir şey koymanın? Bizim apartmanda da yapanlar var ama bana en ufak bir zararı yok, çiçek koymuş, süs koymuş, ayakkabılık tarzı ufak bi dolap koymuş boşluğa vs
Sosyal ağlarda paylaş

Ortak alan diye bir şey var apartman kanununda. Kapı önü de ortak alandır, Oraya bırak ayakkabı koymayı, raptiye çakamazsın tüm kat maliklerinin izni olmadan.
Ayrıca kamera da koyamazsın. Mahremiyetimiz ihlal ediliyor diye dava açarlar. Seni o apartmandan taşındırırlar.

Ki emsal dava örnekleri de vardır.

Daire sahibine daire yi sattırırlar mahkeme kararı ile.

Tabi tüm bunlar komşuların kanunları ne kadar bildiğine bağlı, ve nasıl insan olduklarına bağlı.

Hatta illa kamera alacam, takacam diyorsan , al şundan tak. yeter de artar o sana.

https://urun.n11.com/guvenlik-kamerasi/01ahd13mp201-1-li-ahd-kamera-seti-2-mp-sony-lens-13-mp-960p-full-P268056688
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • Yeni Oluştur...