Jump to content
pattisliborek

Star Wars: Jedi Fallen Order (2019)

Öne çıkan mesajlar

§ 09 Jun 2019, 13:21

yeni bir jedi knight gelmeyeceğini çoktan kabullendim. seviyorum böyle harita emmeli oyunları hele star wars her türlü oynarım. zaten 5 yıldır falan neden bu tarz bi sw oyunu çıkmıyor diye orda burda sorguluyordum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 09 Jun 2019, 17:58

Gameplay'de fazla bir Tomb Raider havası olduğu kesin. Her ne kadar Force sensitive birinin wallride, sarmaşığı kendine çekip sallanma gibi aktiviteleri yapması basit olsa da ve Jedi training dahilinde olsa da böyle bir oyunda pek görmek istemezdim. Jedi Knight vari bir oyun neden yapılmadığını ben de anlamıyorum, ama bu tip konulara anlam vermeyi uzun zaman önce Kotor'un hala devamının yapılmıyor olması ile kestim.

Gameplay Kashyyyk'da geçiyor olabilir Wookie rescue görevi olduğu için. Gezegenler arasında gezebilmemizi sağlayacak bir Ebon Hawk/Millenium Falcon vari bir gemimiz olacak mı merak ediyorum. Sanki belli bir hikayeyi takip edicez ve seçim şansımız olmayacak gibi bu konuda. Battlefront 2'nin Campaign modunu çok andırıyor oyun, daha gelişmiş versiyonu diyebilirim. Grafikler ve animasyonlarda EA fena iş çıkarmıyor bence, ama biraz clunky geldi gameplayde bana. Alpha olduğu içindir belki.

Rogue One'daki Saw Gerrera da var oyunda, demek ki Rogue One'dan önce geçiyor oyun timeline olarak. Ana karakter Cal Kestis'de hafif bir Light Side Kylo Ren havası var. Kullandığı yetenekler, özellikle freeze time epey ön planda. Karizmatik bir hareket olsa da fazlaca kullanmak istemem şahsen oyunda, combat'ı çok kolaylaştırıyor gibi bence. Yeri gelmişken oyunda Force bar gibi bir şey olmayacak sanırım, ama ability'lerin CD'si de yok gibi geldi bana? God of War mantığında olacak gibi düşünüyordum ama pata pata kullanabilicez sanırım her şeyi. Bunlar umarım mevcut halde olmaz.

Lightsaber'da da hafif bir Kylo Ren havası var. Rengi çok beğendim lightsaber'ın, fakat o hilt ne ulan? Double bladed lightsaber'ların hilt'i o kadar uzun değil nerdeyse. Buna takılan fan'lar olmuştur kesin ama geçmiş olsun, cover'da bile kullandılar o lightsaber'ı artık. 

EA olduğu için herkes gibi ben de nötrüm, ama Force Unleashed'e göre daha beğeneceğim bir oyun olacak bence. Force Unleashed gerçekten fazla fazla abartıydı her konuda, böyle bir kesme biçme, böyle bir Force kullanımı olmayacak bu oyunda o belli. AT-ST'leri nerdeyse kafa atarak, Super Star Destroyer'ları güç kullanarak indiren bir adamdı FU'daki Starkiller, ve aşırı saçma duruyordu. 

Çıksın görelim bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 25 Jun 2019, 04:04

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!