Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Star Wars: Jedi Fallen Order (2019)

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Gameplay'de fazla bir Tomb Raider havası olduğu kesin. Her ne kadar Force sensitive birinin wallride, sarmaşığı kendine çekip sallanma gibi aktiviteleri yapması basit olsa da ve Jedi training dahilinde olsa da böyle bir oyunda pek görmek istemezdim. Jedi Knight vari bir oyun neden yapılmadığını ben de anlamıyorum, ama bu tip konulara anlam vermeyi uzun zaman önce Kotor'un hala devamının yapılmıyor olması ile kestim.

Gameplay Kashyyyk'da geçiyor olabilir Wookie rescue görevi olduğu için. Gezegenler arasında gezebilmemizi sağlayacak bir Ebon Hawk/Millenium Falcon vari bir gemimiz olacak mı merak ediyorum. Sanki belli bir hikayeyi takip edicez ve seçim şansımız olmayacak gibi bu konuda. Battlefront 2'nin Campaign modunu çok andırıyor oyun, daha gelişmiş versiyonu diyebilirim. Grafikler ve animasyonlarda EA fena iş çıkarmıyor bence, ama biraz clunky geldi gameplayde bana. Alpha olduğu içindir belki.

Rogue One'daki Saw Gerrera da var oyunda, demek ki Rogue One'dan önce geçiyor oyun timeline olarak. Ana karakter Cal Kestis'de hafif bir Light Side Kylo Ren havası var. Kullandığı yetenekler, özellikle freeze time epey ön planda. Karizmatik bir hareket olsa da fazlaca kullanmak istemem şahsen oyunda, combat'ı çok kolaylaştırıyor gibi bence. Yeri gelmişken oyunda Force bar gibi bir şey olmayacak sanırım, ama ability'lerin CD'si de yok gibi geldi bana? God of War mantığında olacak gibi düşünüyordum ama pata pata kullanabilicez sanırım her şeyi. Bunlar umarım mevcut halde olmaz.

Lightsaber'da da hafif bir Kylo Ren havası var. Rengi çok beğendim lightsaber'ın, fakat o hilt ne ulan? Double bladed lightsaber'ların hilt'i o kadar uzun değil nerdeyse. Buna takılan fan'lar olmuştur kesin ama geçmiş olsun, cover'da bile kullandılar o lightsaber'ı artık. 

EA olduğu için herkes gibi ben de nötrüm, ama Force Unleashed'e göre daha beğeneceğim bir oyun olacak bence. Force Unleashed gerçekten fazla fazla abartıydı her konuda, böyle bir kesme biçme, böyle bir Force kullanımı olmayacak bu oyunda o belli. AT-ST'leri nerdeyse kafa atarak, Super Star Destroyer'ları güç kullanarak indiren bir adamdı FU'daki Starkiller, ve aşırı saçma duruyordu. 

Çıksın görelim bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • 1 ay sonra ...

Niye bu kadar yüksek puanları var bunun? İnsanın düzgün Star Wars oyunu çıktığına inanası gelmiyor. Hele 90 fln verenlere bakılırsa oyun kotordan fln iyi yani. Ben gameplay izledim parkur dinamikleri fln baya kıt adam tam ucundan zıplamaz ise yetişemiyor. Fazla zıplayıp boruyu denk getiremiyor. Ben henüz 90 puanlık bir şey izlemedim 70-75 arası gibi daha çok.

Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı olduğunu unutmuşum lan, burda da dursun bari.

31 dakika önce, -Deno- dedi ki:

Dün 280'e Durmaplay'den aldım, anında geliyor kod. Daha ucuzu yok sanırım. Pre-order bonus'ları gelecek mi bilmiyorum ama gelmiyorsa da büyük sıkıntı değil. Preload ettim, akşam damlıyorum. 

Review'lar gayet iyi, Respawn baya SW ruhunu yakalamış deniliyor. Jedi'lığı Force Unleashed'deki gibi tek push ile 20 tane Stormtrooper ya da AT-ST one shot'lamak gibi yapmak yerine zor bir hayat gibi göstermişler, özellikle de ana karakterin içinde bulunduğu dönem dikkate alınınca çok yerinde bir karar.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
On 15.11.2019 at 13:29, DareJedi dedi ki:

Niye bu kadar yüksek puanları var bunun? İnsanın düzgün Star Wars oyunu çıktığına inanası gelmiyor. Hele 90 fln verenlere bakılırsa oyun kotordan fln iyi yani. Ben gameplay izledim parkur dinamikleri fln baya kıt adam tam ucundan zıplamaz ise yetişemiyor. Fazla zıplayıp boruyu denk getiremiyor. Ben henüz 90 puanlık bir şey izlemedim 70-75 arası gibi daha çok.

yok yok güzel oyun. tam olarak dark souls tarzı bi oyun oynamak isteyen ama o hardcorelukta olmayan oyunu. bi de verilen puanı, hayvan içerikli rpgnin puanı ile karşılaştırmak saçma değil mi.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 8 ay sonra ...
On 13.02.2020 at 11:13, -Deno- dedi ki:

En zorda Kashyyyk biraz zorlayabiliyor evet. Ama geçiliyor ya, şu oyunları en zor'un altında oynamayın lan. Nasıl zevk alıyorsunuz ez mode'larda.

Ben oyunları bir kere ez modda bitiriyorum sdab. Senaryo falan tamamlama maksatlı. Replayability varsa ikincisinde farklı fantezilere yöneliyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 yıl sonra ...
  • Yeni Oluştur...