Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fenerbahçe 2018-2019 ALİ KOÇ Sezonu Genel Tartışma

Phyx

Öne çıkan mesajlar

DoGMeaT said:

Esh said:

kimseden bi fayda gelmeyecek zaten.

o iş öyle değil . fm'de bile değil. maaş alıyorlar adamlar klüpten. faydaları olmak zorunda.

Esh said:

en azından zarar gelmesin derdmiz

sen hiç dert etme,bırak fenerliler düşünsün =)

Yiğit bile taraftar gibi konuşuyor lan. Bu sene Fener net şampiyon :D
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Gallant said:

said:
Yıldırım, önümüzdeki sezon için yapılacak transferleri teknik adam ve menajerlerin belirdiği isimler üzerinden yapmayacak. Teknik Direktöre sadece ‘Hangi mevkilere oyuncu istiyorsun’ sorusu sorulacak. Kulübün scout ekibinin yıllardır oluşturduğu listeden adaylar belirlenecek ve hız kaybetmeden görüşmeler başlayacak.

Başkan Yıldırım, Müjdat Yetkiner, Saffet Akbaş ve Kemallettin Şentürk’ten oluşan scout ekibin başına ünlü bir ismi getirecek. Oluşturulacak bu ekibin transferde daha etkili bir duruma gelmesi sağlanacak.

Ucu de kovulmus.

http://www.milliyet.com.tr/fenerbahce-de-nester-vuruldu-uc-is-fenerbahce-2683589-skorerhaber/

Kongrede iki sıra önümde oturuyordu bu Aksaray dolmuşçusu gibi bütün gün kulüpte tavla atıp kahve içen, ara sıra internetten oyuncu araştıran scout eden tipler. Müjdat "yarısı bizden yarısı Koç'çu" diye bir cümle kurdu tiksinen bir suratla.

Tamam eski çalışanları işlerinden bağımsız olarak sadece Aziz'i destekliyorlardı diye kovacak değil ama işini düzgün yapmayan, kulübü sömüren, Ali Koç'tan seçim zamanı hiçbir baskı olmadan sırf Aziz aşkıyla nefret eden iltihapları da devam ettirmeyecek haliyle.

Mesajın geneli tamam gayet katılınabilecek bir şey, ama şu kalınlaştırdığım kısma çok karşıyım ben.

Diğer kriterlere zaten katıldım, onları kenara bırakalım. Herhangi bir kurum veya organizasyonda başkan seçilen kişi sırf kendisini sevmiyor ya da seçim sürecinde onu desteklemedi diye adam kovmalı mı yani? Normal mi bu? Yöneticiyi sevmemek kovulma sebebi mi?
Sosyal ağlarda paylaş

Yöneticiyi sevmemek sorun değil de bir önceki yöneticiye olan yandaşlık ve yalakalıkla onun sevmediği insanları sevmemek bir neden olmalı. Kendileri gibi olmayanı barındırmayan, içerde iş vermeyen, yaptıkları işle de takıma, camiaya bir katkısı olmadan sırf para yiyen adamları uzaklaştırmak lazım. Futbolcuyken faydası olmuş olabilir, bizim de babamız dedemiz, statlarda onlara tezahürat yapmıştır, bir çok anısı vardır vs ama haftada 1 90 dakika maçta görüyoruz bu insanları, sonrasında iş olarak bu camiaya hizmet veriyorlarsa adam gibi çalışmaları lazım. Sadece Aziz sevmiyor diye birinden nefret ediyorlarsa, gelen kişi de onları gönderme hakkı vardır bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben çıkarmadım, konuya da bakmadım ben. Kişiler ve spesifik olarak o scout ekibi hakkında yorum yapmıyorum. Alıntıladığım mesajda "şu şu sebeplerle adam kovmak normal" yazıyor ben de bunu genel pernsip olarak eleştirdim, o sebepler arasında mantıklı bulmadığım bir tanesini dile getirdim.
Sosyal ağlarda paylaş

yekeyeke said:

Yöneticiyi sevmemek sorun değil de bir önceki yöneticiye olan yandaşlık ve yalakalıkla onun sevmediği insanları sevmemek bir neden olmalı. Kendileri gibi olmayanı barındırmayan, içerde iş vermeyen, yaptıkları işle de takıma, camiaya bir katkısı olmadan sırf para yiyen adamları uzaklaştırmak lazım. Futbolcuyken faydası olmuş olabilir, bizim de babamız dedemiz, statlarda onlara tezahürat yapmıştır, bir çok anısı vardır vs ama haftada 1 90 dakika maçta görüyoruz bu insanları, sonrasında iş olarak bu camiaya hizmet veriyorlarsa adam gibi çalışmaları lazım. Sadece Aziz sevmiyor diye birinden nefret ediyorlarsa, gelen kişi de onları gönderme hakkı vardır bence.

İşini yapmıyor, katkısı yok, boşa duruyor vs hep geçerli sebepler. Ama yöneticiyi sevmiyor, bir önceki yöneticiyi seviyodu dersen o bir sebep olmamalı. Yoksa bahsettiğin "kendi gibi olmayanları barındırmayan, iş vermeyen" adam profilini desteklemiş olursun kendin gibi olmayanı kovarak.
Sosyal ağlarda paylaş

Comolli resmen imzalamış. Hayırlı olsun.

Kötü tercih, daha önce yazdım wot'u ben Liverpool döneminde gördüklerimden sonra isminin ününün yarısı kadar bile başarılı olmadığını düşünüyorum ama başsız tavuk gibi yöneticilerin elinde kalacağına şube öyle yada böyle bir profesyonelin elinde kalsın en güzel.

BJK 2 sene Önder Özen ile kurduğu yapı ile nereden nereye geldi, o takıma yapılan birkaç takviye ile 2 sene üst üste şampiyon oldu; kasaya o takımdan ne kadar büyük paralar koydu.

Yöneticilere kalsa işte Negredo'lar Lens'ler falan dönüyor. Aziz 20 yıl ya da. Ünal dönemi ya da işte son kısmı sdfkjsdh

Hiç olmamasından iyidir. Sportif direktöre geçmeli her kulüp ve sürekli olmalı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya iyi de Önder vs Comolli kıstası komik olmuyor mu? Vural vs Löw? Çok mu abrattım bilmiyorum da, bi durun yeni yapılanma, süreç, sistemin, kuralların yeniden konmasından bahsediyoruz. Yıldız teknik adam almak, parayı bastıktan sonra zaten kolay. Bunu kırmaya çalışmak için uğraşan bir adam var. Samimiyetine biz FB liler olarak inandık, sıkıntı ne anlamadım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark Genius luk bir durum yok. Yani bugün Ali Koç popüler bir teknik adamı transfer etseydi bu kez "al işte ulan kadron ne ki, neyine güveniyosun", tadında yine "gündeme oynuyo" tadında yorumlar yapardı herkes.

Günün sonunda bilmiyorum izlediniz mi Ali Koç 'un seçim öncesi vaatlerini? An itibarı ile söz verdiği şeyleri yapmaya çalışıyor. Ha 3 sene sonra küme düşersek en çok ben eleştiririm. Ama adam yeni bir başkan ve hakikaten söylediklerinde samimi ise ki, ben güveniyorum. Bir beklemek lazım en az 2 dönem. Bi durun dana Teknik adam melesindeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

söyledikleri güzel şeyler zaten kendi adıma konuşursam ama son zamanlarda çok fazla kişi, çok fazla kez aynı şeyleri söyledi ve çok azı gerçekleşti. gerek ülke şartları, gerek politik engeller, gerek taraftar faktörü vs...

ben işte bunları görmeden ali koç böyle yapacak, şöyle yapacak diye kesin konuşanlara karşıyım. çünkü aynısını fiko'da gördük mesela. yıllardır yaptıkları ne kadar pozitif şeyler olsa da artısıyla eksisiyle vaat ettiklerinin belki de sadece %20'lik kısmını falan ancak oluşturuyor mesela.

hani inşallah gerçekleştirir, umarım sportif başarıyı itelemekle ve bala göte denk getirmekle değilde planlı bir büyüme modeliyle kazanırda diğerleri de bundan feyzlenip o yola girer ama işte ben artık güzel laflara kanmıyorum. kanmıyorum demeyelim de inanmıyorum direkt. görmem gerek somut olarak.

comolli'de de sadece ali koç getirdi diye müthiş adam izlenimi yaratılıyor, böyle her hamlesi ile kulübü taşıyacak vs. diye ama bence çok hatalı tercih işte başlangıç için. onu anlattım zaten.

yoksa direkt sportif direktör getirmesi kulübe her icraatten önce, bu cidden çok önemli bir hadise. benzerini işte bjk'de yapmıştık tutmuştu. comolli bence balon olsa da yönetim mentalitesi zaten + iş bundan bahsediyordum ben de.

yoksa kıyas yok. önder özen bugünün bjk'sinin en önemli faktörlerinden biri ve bunu sportif direktör koltuğunda yaptı. görev önemli, hatalı adam tabii can yakar ama iş tutarsa çıkarcı, bir boktan anlamayan yöneticilerin yerine futboldan az da anlayan adam bir şeyler yapsa her şekilde daha karlı oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Herhangi bir kurum veya organizasyonda başkan seçilen kişi sırf kendisini sevmiyor ya da seçim sürecinde onu desteklemedi diye adam kovmalı mı yani? Normal mi bu? Yöneticiyi sevmemek kovulma sebebi mi?

Laflarımı context dışına alıp, bir kısmını da değiştirip/yumuşatıp sonra eleştirmişsin, saçma olmuş.

Fenerbahçeli olduğunu iddia edip, Ali Koç gibi bir adamdan sırf diğer adamdan çıkarın olduğu için, rahatın bozulacağı için nefret ediyorsan (sevmemek demiyorum bak) emrine girdiğinde de doğru düzgün çalışmayacaksın, talimatlarını dinlemeyeceksin demektir. Bunu yıllar süren faydasızlıkla birleştirdiğin zaman evet, bence kovulma sebebi.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Ya bu ülkenin gerçeği, herkes aynı martavalı okuyo meselesi. Evet başa geçince sapıtır abbiiii.. Bürokrasisi, politik-siyasi sınırlarını gören bir adam zaten bu. Yani dışarıdan ithal bir başkan değil. Aksine organik yapıya gayet hakim birisi. Aziz içeride iken Ali Koç “meseleyi bi anlatayım” diyen adam dı.

Fiko’nun vaatlerinin gerçekleşmeme nedeni günün siyasi-bürokrasi düzleminde olması çok normal değil mi? Yani kısaca Niyet kötü değil, ama daha AMA sını yaşamamış bir adam var.

Ali Koç meselesi adamın seçim çalışmaları, TV röportajları dahil samimi olduğuna inanmaman için hiçbir neden yok. Neden yalan söylesin ki? Konumu, itibarı anlamında. Evet büyük bir camianın başına gelecek, (ki zaten yönetiminde idi.) Ayrıca Liseli gibi Ali Goşş beşgen fener şampiyoncu değilim. Ali Koç gibi bir adamın FB meselesine zaten hakim olduğunu, sorunlarını vizyonuyla daha kısa sürede çözeceği kanaatindeyim. Ali Koç günün sonunda bi figür, yani kaybeden Aziz Yıldırım gibi.

Dark aynı şeyden bahsediyoruz esasen. Aziz Yıldırım ve kendi istekleri, kendi kadrosunun ısrarlarının sonucu bu. Yoksa nice yetenekli insanlar barınamadı bu kulüpte Önder tadında. Scout takımı kiiim 5 numara Müjdat kim bilmez bile Ali Koç a oy atanların çoğu.

Adamın arzusu, rüyası kısa yolda şovanist söylemlerle taraftarı gaza getirme değil, ki buna ben mazbata töreninde bile inandım. Amacı, her Türk kulübünün rüyası olan alt-yapı, üst-yapı kurumsal denetim, şucu bucu değil tadında profesyonel bir kulüp yaratmak. Hedefi de tabii ki Avrupa takımları olacak.

Bugün WoT yazma günüm olsun, ama algıladığım bu. Söylemeden geçmeyim Aziz Yıldırım gibi bir adamdan son 2-3 senede nefret etsem de FB ye kattıklarından dolayı asla nefret edemem. Adam bu camia için saçma sapan siyasi nedenelerden hapis yattı. Hakkını bir FB li olarak ödemek zor. Onu da söyleyim. Ama Ali Koç kalitesinde bir adamın bu takıma katacağı çok fazla şey var. Aziz 'in son 5 senesi gibi olmadığı sürece sıkıntı yok ki, o seviyeye inmez bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

Rewendor said:

Herhangi bir kurum veya organizasyonda başkan seçilen kişi sırf kendisini sevmiyor ya da seçim sürecinde onu desteklemedi diye adam kovmalı mı yani? Normal mi bu? Yöneticiyi sevmemek kovulma sebebi mi?

Laflarımı context dışına alıp, bir kısmını da değiştirip/yumuşatıp sonra eleştirmişsin, saçma olmuş.

Fenerbahçeli olduğunu iddia edip, Ali Koç gibi bir adamdan sırf diğer adamdan çıkarın olduğu için, rahatın bozulacağı için nefret ediyorsan (sevmemek demiyorum bak) emrine girdiğinde de doğru düzgün çalışmayacaksın, talimatlarını dinlemeyeceksin demektir. Bunu yıllar süren faydasızlıkla birleştirdiğin zaman evet, bence kovulma sebebi.

Gerçekten doğru düzgün çalışmayacaksa ve talimat dinlemeyecekse bunlar olduktan, çalışmadığı görüldükten sonra ancak kovma sebebi olur. Sadece bir başkandan çıkarın var diye onu sevmek, ya da diğerinden aynı çıkarı elde edemiyorsun diye "nefret etmek" kovulma sebebi olmaz diyorum ben de. Ha, halihazırda zaten işlevsizlerse (öyle anlaşılıyor mesajlarınızdan, ben bilmiyorum) o zaman zaten geçerli sebep var. Ama o sebep başkandan nefret etmek değil hakikaten işlevsiz olmak olmalı.

"Ya bu adam benden nefret ediyor, kesin çalışmayacak" diye kovma sebebi olmaz, eyleme (veya çalışmamak suretiyle eylemsizliğe) dökülme varsa, olduktan sonra "Bu adam zaten kulübe hiç katkı sağlamadığını kanıtladı, kulüpte yeri yok" olur.

Kontekst içi dışı fark etmiyor benim görüşümce burada.
Sosyal ağlarda paylaş

TEŞEKKÜRLERİMİZLE

Başkanımız Sn Ali Koç’ un mazbata töreninde yapmış olduğu forma seferberliği çağrısına yanıt olarak Fenerbahçe sevdalısı bir işadamımız öğrencilere dağıtılmak üzere 5.000 adet forma satın almıştır. Eski yöneticilerimizden Sn. Saadettin Saran da bu seferberliğe 1.000 adet forma satın alarak katılmıştır. Kendilerine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Saygılarımızla,
Fenerbahçe Spor Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.

Seferberlik mi varmış ya, gidip 2 forma da ben kapayım bari, başkanıma hayırlı olsun demiş olurum "ince"den :)
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...