Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sahiplendiğimiz Kedi,

darkageman

Öne çıkan mesajlar

Öncelikle merhaba arkadaşlar,

2 hafta önce bir tanıdığımız aracılığıyla kedi sahiplendik, Scotish ve tekir kırması fakat kediyi bize veren bayan kedinin hiç bir problemi olmadığını hatta tuvalete düzgün felan çıktığını söyledi. 2 gün üst üste tuvalete çıkamayınca Avcılar Veteriner Fakültesine götürdük kediyi. Kedinin kabız olduğunu ileri derecede lahman yapılması gerektiğine kanaat kıldılar hocalara sorulduktan sonra. Lahmandan sonra hayvan biraz rahatladı yaklaşık 400 gr kadar dışkı çıktı hayvandan. Bundan sonra 2-3 gün normal tuvalete çıktı ondan sonra gene çıkamamaya başladı karnı davul gibi şişti tekrar gittik fakülteye hayvanın bağırsakları artık öyle bir genişlemiş ki dışkıyı çıkaramadığı için acil ameliyata karar kıldı profesör doktor. Ameliyat oldu fakat hayvan şimdi makatından dışkı kaçırıyor baya bir. Salmaya korkar olduk. Dün akşam da ameliyata karar kılan doktora götürdüğümüz de aa hala yaşıyor mu bu ameliyattan çıkmış ilginç bir kelime duyunca şoke oldum. Ayrıca bu hayvanın bir sorunu yok bir sürü sorunu var dikişler alınmaya gelince anlatırım dedi. Baya kuşkulanıyoruz ağzından laf da alamıyoruz. Kedinin problemini çözemiyoruz işin açıkcası. Bu gibi bir durumla karşılaşan oldu mu aranızda ? Kedi yani ölecek mi anlam veremiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

araba varsa kesinlikle empati hastahanesine götürmenizi ve elhan beyle iletişime geçilmesini tavsiye ediyorum. bana kalırsa çözerse o çözer bu durumu gibi geliyor.

internet sitesi

edit: Bundan bir sene önce, ikinci kedimizi sahiplenmiştik. Dışkısında kan gördük. Veterinere götürdük. "Fip var bunda, Evde ki kediye de bulaştırmış olabilir. İkisi de ölecek. Sokağa bırakın bunları" dedi. Kız arkadaşımın morali iptal oldu. Bir tanıdıktan aldığımız info ile Elhan beyin yanına gittik. Ben hayatımda bu kadar iyi bir veteriner hekim görmedim. Tedavisini gerçekleştirdi. Şu an sapa sağlam yaşayan iki tane kedimiz var. Çok mutluyuz. Ayda bir kere kontrole gidiyoruz. Yol yaklaşık olarak 1 1,5 saat sürüyor ama hiç şikayetçi değilim. Değer...
Sosyal ağlarda paylaş

Fipli bu sokağa atın diyen kişi bir kadındı. Artık nasıl bir seksizm olacak bilmiyorum ama kadınların (hele ki hamile bir kadının) daha şefkatli olması gerekir diye düşünüyordum.

Elhan bey, kedilerimizde fip'e rastladı ama "kontrol edilemeyecek bir şey değil, düzenli kontrollerle ve tedavilerle fip'i uyutabiliriz (tamamen yok etmek değil ama pasif hale getirmek)" dedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Fakülte de ki doktorlar iyi fakat gerçekten de kumarhaneye dönmüş orası kedinin ne problemi olduğunu öğrenmek için ciddi paralar döküyorsunuz. İlgisizlik de var yani çok rahatlar nedense.

Empati hastanesine bakayım bir dikişlerini alacaklar burada alsınlar bir söylesinler durumu şu şu diye direk oraya götüreceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
eregorn said:

Fipli bu sokağa atın diyen kişi bir kadındı. Artık nasıl bir seksizm olacak bilmiyorum ama kadınların (hele ki hamile bir kadının) daha şefkatli olması gerekir diye düşünüyordum.

Elhan bey, kedilerimizde fip'e rastladı ama "kontrol edilemeyecek bir şey değil, düzenli kontrollerle ve tedavilerle fip'i uyutabiliriz (tamamen yok etmek değil ama pasif hale getirmek)" dedi.

Corona pozitif o. Fip degil. Sokak kedilerinin yuzde 60-70 i corona pozitif. (Benim bugune kadar test yaptirdigim 10 kedinin 9 u. Olmayan o bir tane de coktan sokakta simdi olmustur zaten.) Virus mutasyona ugramadikca zararsiz. Ama ilk bulastiginda sindirim sikintisi yapar. FIP e dondugunde (islak ve kuru 2 tio var) bulasiciligini yitiriyor ama tedavisi mumkun olmuyor. Her corona pozitif kedi de illa fip e donmez.

Kediyi huzurlu ve sakin ortamda, stres, ameliyat vs gibi immune sistem baskilayan seylerden uzak tutmak mutasyon ihtimalini azaltir.
Sosyal ağlarda paylaş

eregorn said:

araba varsa kesinlikle empati hastahanesine götürmenizi ve elhan beyle iletişime geçilmesini tavsiye ediyorum. bana kalırsa çözerse o çözer bu durumu gibi geliyor.

internet sitesi

ben yeni gördüm.

beylikdüzü'ndeyim ben, burada uzun süre evcil hayvan bakan herkesin bildiği 2-3 temel yerden biridir ve en ağır sorunlarda genelde hep buraya götürülür. istanbul'daki en ünlü ve işini gerçekten başarılı şekilde yapan ender yerlerden biri.

son çare olarak çok hayvanın buraya götürüldüğünü ve ölümden döndürüldüğünü duydum.

bir tık daha yakın bir yer istiyorsanız beylikdüzü'nde ufak da olsa cerrahi müdahaleler vs. yapan tom ve jerry var. özden bey bakıyor hemen hemen her gelene ve o da istanbul'un en iyilerinden. haftanın 1-2 günü karşıya gidip özel olarak çağırıldığı ameliyatlara falan da giriyor yanılmıyorsam.

kendi köpeğimizi de full oraya götürüyoruz. hem iyi insanlar hem de sorunu çözene kadar çabalıyorlar her şekilde.

yine bir aile dostumuzun 11 yaşındaki köpeğine avcılar'da ölür bu, hazırlıklı olan denildikten sonra o köpeği iyileştirdiler 3 ay uğraşıp ve köpek şuan 13-14 yaşında halen dolanıyor.

Empati çok uzak geliyorsa Beylikdüzü'ne daha rahat şekilde buraya gözükebilirsiniz. Ben istenirse telefon numarasını da verebilirim bi durumu anlatırsınız özden bey'e
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...