Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

abou'nun bonservisinin sadece 50%'si portoda galiba. kontratı da daha uzun baya. 2021 falan.

haliyle porto kiralayarak cukkayı bölüşmeden alıyor. bir de beşiktaş da ffp'yi delmek için normalde kiralama ücreti için yüksek olan 3m euroları falan vermeye razı geliyor. olabilir yani. bir de aboubakar işte. emenike kadar olmasa da problem yaratma riski var her daim.
Sosyal ağlarda paylaş

Abou sorunlu değilde aşırı istikrarsızdı geçen yıl, serbest kalma maddesini kimse karşılamaz.

Ama fiziği ile her şekilde alıcı bulur. Porto ne gelirse gelsin, yeter ki gelsin kafasıyla inat bir fiyat belirlemeden satarsa bize düşmesi imkansız.

Negredo ve Love'dan "satılarak" kurtulma ihtimali varsa Bas Dost'a 3 milyon euro'ya kadar maaş rahatlıkla verilebilir.

Yoksa Negredo ile devam, daha iyisi zor bulunur kalite olarak. Takıma hoca arayıp Negredo gibi değeri oynatacak adam bulmak daha önemli oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bu transfer politikasiyla bi yere varamayiz senor diyomus ki bana su mevkiye oyuncu alin gidip kafasina gore birini alip getiriyomus menecer :/ ulan sen koskaca besiktasin teknik direktorusun vizyonuna osurayim senin kavas bana su oyuncuyu alin diceksin alicaklar bu kadar basit ayrica forvet arayisinda gene kolpalardayiz hic alakasiz birini alip gelcekler muthis forvet diye izleyin bak
Sosyal ağlarda paylaş

Şenol ne yapıyor bilmem ama mesela Terim diyor ki

- takımda x, y, z mevkilerinde adama ihtiyaç var. x ve y ilk 11 seviyesi, z alternatif düşünülmeli. Şu şu özelliklerde adamlar lazım.
- x mevkisi için a, b, c adaylarım var, y için d ve e düşünülebilir.

sonra adamlar diyo ki o olur bu pahalı şunu kulüp satmıyo, bi de f ve g bulduk, onları değerlendiriyor, karar veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

bizde şenol mevki söylüyordu, kulüp o mevkiye adam bulunca da başkan falan gidip alıyordu.

konu ile ilgili yazmıştım daha önce, transfer edilen adamların uzun süre yedek bırakılması konusunda
k1nJo said:
...
bu arada şenol böyle oynatmıyor ya, acaba diyorum yönetime mi bozuk atıyor; çünkü şenol'a sormuyorlar hiç şunu alalım mı bunu alalım mı diye. sadece hangi pozisyona istiyor diye soruyorlar yani bildiğim.

hatta geçen bırakacak mı vs diye haber çıktığında transferde full yetki verilecek diye ikna edilmeye çalışıyor diye haber çıkmadı mı?
doğruysa qralı da ondan alıyoruzdur işte.
Sosyal ağlarda paylaş

totemic said:

aynısını ben football manager'de yapıyorum. futbol direktörüne oyuncu öner diyorum arasından beğendiklerimi alıyorum. demek ki bende bjk td olabilirim.

abi oyle olsa amenna oyuncu onermiyor iste mevki soyluyomus yani istedigim oyuncular alinmadinin altyapisini yapiyor kendince de yetersiz yaa
Sosyal ağlarda paylaş

Şenor'a fikir sormamak en mantıklısı da yönetim de mantıklı iş yapmıyor sıkıntı o.

Ahmet Bulut ne getirirse aldılar, hiç hayır demediler resmen... Tamam Aboubakar ve Talisca şansa iyi çıkmış adamlar değil, Talisca için zaten Önder Özen'de demişti bizim dönemimizde de raporlanan ve takip edilen ama alınması zor adamdı diye ama Ahmet Bulut'un adamı olmasaydı mesela gidip alamazdık.

BJK'de transfer Erdal Torunoğulları gittikten sonra bitti. Geçen sene işte, ne kadar ağlasa da Fiko bu böyle. Kulübün her şeyiydi, bir menajer ile para kırışacaklar diye küstürdüler ve daha da gelmez kendi dedi.

Yani bunlar olduğu sürece gelmeyecek.
Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

Şenor'a fikir sormamak en mantıklısı da yönetim de mantıklı iş yapmıyor sıkıntı o.

Ahmet Bulut ne getirirse aldılar, hiç hayır demediler resmen... Tamam Aboubakar ve Talisca şansa iyi çıkmış adamlar değil, Talisca için zaten Önder Özen'de demişti bizim dönemimizde de raporlanan ve takip edilen ama alınması zor adamdı diye ama Ahmet Bulut'un adamı olmasaydı mesela gidip alamazdık.

BJK'de transfer Erdal Torunoğulları gittikten sonra bitti. Geçen sene işte, ne kadar ağlasa da Fiko bu böyle. Kulübün her şeyiydi, bir menajer ile para kırışacaklar diye küstürdüler ve daha da gelmez kendi dedi.

Fikret Orman Seba döneminden bu yana başımıza gelmiş en iyi şey.

Şenol da öyle. Adam 2 sene üstüste Şampiyon yaptı, geçen yıl CL'de gruplardan çıktık. Gören her sene CL kaldırıyoruz sanacak.

Nasıl bu kadar gömebildiğini hakkaten anlayamıyorum, kimi referans alıyorsun? :)
Sosyal ağlarda paylaş

Fiko'yu severim de egosuna her seferinde yenik düşen bir keko. Mantıklı ve sakin kaldığında yaptığı işleri sorgulamaya gerek yok. Ahmet Bulut ile çalışmaya başladıktan sonra yaptıkları da ortada kulübün.

Saçma yalanlar ile medyayı da kullanarak kulüpten çıkan paranın hesabı yok. Transfer masrafları ortada. Sadece düz bakarak bile Ahmet Bulut'un 3 senede kulübü ele geçirdiğini görüyorsun.

Şampiyon olurken sıkıntı yok, aralar para olmayınca bozuluyor onunla hep. Aziz de Ozan transferinde Ahmet Bulut ve FT'nin damadı kullanıp BJK'nin elinden kaçırmıştı ama o sezon bir ton çöp transferden verdiklerini görünce, fark edince daha da kapıdan giremez demişti. Google'da aratın haberleri de görürsünüz.

Neyse ki para yok yine, o güzel oldu. 10 kere düşünmeye itecek.

ŞG için ise konuşmaya gerek yok. ŞG iki sene şampiyon yapmadı, takımdaki diğer herkes çabasıyla oldu ve o da bundan nemalandı takımı bir arada tutan bir figür vs. diye. Löw'den zerre farkı yok gözümde.

ŞG'de bu yüzden milli takım hocasından başka bir bok olamaz zaten o kafa yapısı ve teknik başarısızlığı, bilgisizliği ile.
Sosyal ağlarda paylaş

http://haber1903.com/n-7511-erdal-torunogullari-sessizligini-haber1903e-bozdu-mario-gomez-tehdit-edildi.html

Şu işte yönetim eleştirilerimin özeti direkt, daha önce de attım. Düzgün takip etseniz zaten kaçırmazsınız.

Daha iyi referans var da kabul etmezsiniz zaten bunlar harici.

Bu yönetim Ahmet Bulut'un arkasında durup bu adamı harcadı, o çok övdüğünüz ve kimseye laf ettirmediğiniz adamlara 2 şampiyonluğu veren, uğraşları ile sonuca gidilen adamı küstürdüler.

Onsuz ilk sezonda 4. bitirdi bu takım ligi. Daha başka lafım yok.

Bu sezonda maks üçüncülük görürüz aynı kafa devam ederse. Konuşmak için erken ama 5-6 haftada zaten belli olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ve son olarak, bir takımın şampiyon olabiliyor olması başarılı bir yapısının olduğunu göstermez. Sürdürülebilirlik önemlidir.

BJK 2 sene üst üste şampiyon olup, o kadar adam satıp hayvan gibi gelir elde etmesine rağmen ilk ters giden sezonda "30 milyon euro" küçülmeye gitmemiz gerek gibi bir açıklama yapıyorsa zaten bir yerde referans aramaya da gerek yok.

Bİr kulübün en çok para kazanan 12 adamın 10 tanesi tek bir menajerin adamı ise bir referans aramaya gerek yok.

Böyle böyle gider...

Buna, bunlara göz yuman herkes bu sürecin ortağıdır, paydaşıdır. Bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

Robert_Poche said:

DarKRideR said:

Şenol da öyle. Adam 2 sene üstüste Şampiyon yaptı, geçen yıl CL'de gruplardan çıktık. Gören her sene CL kaldırıyoruz sanacak.

Nasıl bu kadar gömebildiğini hakkaten anlayamıyorum, kimi referans alıyorsun? :)

erdoğan, atatürk döneminden bu yana başımıza gelmiş en iyi şey.

akp de öyle. adamlar çalışıyor. yol yaptılar, köprü yaptılar, milletin cebi para gördü.
gören de her sene kendi uydumuzu kendimiz fırlatıyoruz sanacak.

muhalifler nasıl bu kadar gömebiliyorlar hakkaten anlamıyorum, kimi referans alıyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Başarı için taviz verilmesi gereken noktalarda Türk yöneticiler tereddüt bile etmeden direkt katlanıyor. Bu spordan siyasete böyle malesef, başarı getirisinin götüreceklerini vakti gelince düşünürüz diyorlar. Ama sonra hoşgeldin küçülme, hoşgeldin FFP. Yahu bu takım daha birkaç sene önce battık, FEDA demedi mi? Üstüne çok iyi bir yapılanma, tarihinin görece en iyi sportif başarı dönemi, artan stadyum ve merchandise gelirleri, yüksek bonservisli satışlar; sonra CL'ye direkt gidilemeyen daha ilk senede hop 30 milyon küçülüyoruz deniyor tekrar. Dark bu konuda haklı bence. BJK'nin ipleri kaptırılmış durumda.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

Robert_Poche said:

DarKRideR said:

erdoğan, atatürk döneminden bu yana başımıza gelmiş en iyi şey.

akp de öyle. adamlar çalışıyor. yol yaptılar, köprü yaptılar, milletin cebi para gördü.
gören de her sene kendi uydumuzu kendimiz fırlatıyoruz sanacak.

muhalifler nasıl bu kadar gömebiliyorlar hakkaten anlamıyorum, kimi referans alıyorlar?

Gayet yanlış bir benzetme. Muhalifler herhangi bir gelişmekte olan (Emerging Large) ülkeyi referans olarak göstererek şu anki hükümet hakkında yorumlamada bulunabilir.

Fact vermeden boş yorum yapacağına git bak Fikret Orman geldiğinden bu yana rakiplerimizle karşılaştırdığımızda gerek finansal, gerek başarı olarak nereye geldik. Adam gelene kadar ülke sınırları dışında adımızı bilen yoktu.
Sosyal ağlarda paylaş

• tarihinde Cthulhu tarafından bu konu kilitlendi
Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...