Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 76

Caladorn

Öne çıkan mesajlar

yoo. farkindatysan ben 22 sayfa dir iknaa etmeye calistigin isnanlardan biri degilim. zaten o yuzden zafer ılanın yanlıs.

kaybettıgım veya haksız oldugum bır durum yok ortada. baktım konuya ve duruma dagır yorumumu yazdım. konuyu degıstıren ben degılım.

konuyu tekrar kendı uzerıne zafer ılanıyla ceken sensın ben degılım.

konuyu kendıne getıren sensın sam.
Sosyal ağlarda paylaş

Gta online bok gibiydi, gorunen o ki rdr2 online da bok gibi olmus. Ama ne gta online'a ne de rdr2 p2w olayina bir kurus katkim olmadi, ikisinin de single playeri cok iyi, gta5'e o yuzden verdigim para helal olsun, rdr2'yi de isterse online'i candy crush olsun yine de alacagim cunku single playeri varken multisi umrumda degil.

diger taraftan single playeri neredeyse olmayan, tipki fo3 ve fo4 gibi fo evreninin icine sicip batiran ve ayrica tamamen kar hirsiyla uretilmis, fo76'ya para kazandiran oyuncu tabaninin benim gozumde candy crush'a, shark creditlere para veren aptal kitleden bir farki yok.

cok sevdigim fo evreninin bu hallere dusmesi acinasi malesef.
Sosyal ağlarda paylaş

cüce, zafer ilanım forumun mobbing sistemine çok nadir çomak sokabildiğim anlardan biri olması nedeniyle ki çok sayılıdır bunu yapabildiğim zamanlar. bunun haricinde zaten benim açımdan başka bir misyon yoktu bu başlıkta. neydi ki sence gayem, "fo76 bugsız" dedirtmek mi insanlara? hangi mesajım sana başka bir amacım olduğu hissini verdi?

başlığı derail ettiğim şeklinde eleştirdin ki başlık zaten SAYFALAR ÖNCE derail olmuş. senden TIK yok. lakin geldin hemen bana ekşidin. neden peki? buyur izah et.

benim konuştuğum konularda beni ben malzeme etmiyorum, başkaları ediyor. kadim zamanlardan beri bu böyle. bir oyun hakkında tartışılırken iki kişiyi punduna getirince süper bir insan olmuyorum, böyle bir iddiam da yok. o mesajı bu kadar ciddiye almanın arkasında yatan sebep nedir? benim kendimi beğenmiş biri olduğum yönünde bir fikrin mi var?

şuraya tekrar yazayım madem: foruma hiçbir zaman "ya bugün de gireyim birilerini zekamla mat edeyim, sonra mışıl mışıl uyurum" gibi maksatlarla girmedim. ilgilendiğim konular hakkında insanlarla tartışmak istediğim zaman giriyorum. fikrim yoksa veya bilgim eksikse yazmıyorum, okumakla yetiniyorum. konuyla ilgilenmiyorsam bakmıyorum da hatta.
Sosyal ağlarda paylaş

perkle de ilgili oyunu oynayan biri olarak deneyimimi yazayım madem narius işaret etmiş:

lvl 96 filanım, 50'yi geçip endgame build'le endgame alanlara girince xp yağıyor resmen, sadece dün akşam 16 lvl aldım öyle. hatta nerflenecek endgame mob xpleri sıradaki yamayla bu yüzden herhalde. 177 adam gördüm dün. almam gereken perklerin hepsini, üstüne opsiyonel craft için olanları da aldım, bundan sonra ancak special respec filan yapmak istersem kullanırım herhalde. öyle ulaşılamayan bir perk yok da, special nedeniyle bunların slotlanabilecek haznesini ayarlamak esas char buildleri sınırlayan etken.

sistem aslında enteresan ama eski (fo1, fo2, fot) special sistemi bence bir rpg'deki en düzgün sistemdi, ondan sonra bu noktaya gelmesi çok üzücü. ama başka bir oyunda olsa enteresan düşünmüşler diyebilirdim çünkü perkleri optimal şekilde sığdırmak ilginç bir fikir, üstüste yığılamıyor karakter progress kartopu etkisi gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu deraıl eden sensin sam.

konu derail etmek günümzün forum ortamında mudahale edilecek birsey deil forum yeterince buyuk ve geniş, konu konuyu acar eder sıkıntı degıl bunlar ama yaptıgın seyıde ustlen

Sam said:

konusu var demek mario konusu değil, bayağı bayağı konu var. böyle yorum yapacak kadar bilmediğin aşikar yani. fo2’de olan konudan daha fasafiso bir konu da değil.

diabloyu da çinlinin fason reskinini genuine blizzard experience diye oynayacaklar düşünsün, benim derdim değil.

Sam said:

bethesda en kötü, hatta sadece cdp ve blizzard iyi. verin crcleri pinleri direkt çeksinler.

benim de böyle yazıp bırakmam lazımdı aslında oyunu oynamak varken.

Sam said:

wowa 13 yıl abonelik ödemek kadar büyük kazık yemek yok ya oyunculuk tarihinde, 76’da biri kadar koymamıştır ce alana.

cok merak edıyorsan gerı don early releaseden berı yazılmıs mesajlara bak.

konuyu baska oyunlara ver yapımcılara ceken sensın. insanlar aksine eski falloutlara ve badhestaya geri getiriyor.

bu zuun uzun tartısılcak bır durum degıl ama "baska laseylerınde kotu yanlarını soylemıyorsan aynı mesajda bununda kotu yanlarını soylıyemezsın" tutumunu elestırılmemesı gıbı bır kural yok.

Bunun bu kadar temel bır elestırısı olmasınında kabullelebılmen lazım
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu oyun o kadar kötü ki rdr2 online daki hikaye modundaki hikaye bike buna 10 falan basar. Rockstar tek kişilik modda şaheser yaratmış online kısmı ise daha beta. Tartışmak yersiz o yüzden. Ha fallout 76 aslen hala komple beta bitmemiş bir oyun oyınculara dayamışlar diyorsak o başka. Aka ak boka bok diyelim lütfen. Yılın fiyaskosunu yılın en iyi oyunlarından biri ile kıyas hatasına düşmeyelim
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

konuyu deraıl eden sensin sam.

konu derail etmek günümzün forum ortamında mudahale edilecek birsey deil forum yeterince buyuk ve geniş, konu konuyu acar eder sıkıntı degıl bunlar ama yaptıgın seyıde ustlen

Sam said:

konusu var demek mario konusu değil, bayağı bayağı konu var. böyle yorum yapacak kadar bilmediğin aşikar yani. fo2’de olan konudan daha fasafiso bir konu da değil.

diabloyu da çinlinin fason reskinini genuine blizzard experience diye oynayacaklar düşünsün, benim derdim değil.

Sam said:

bethesda en kötü, hatta sadece cdp ve blizzard iyi. verin crcleri pinleri direkt çeksinler.

benim de böyle yazıp bırakmam lazımdı aslında oyunu oynamak varken.

Sam said:

wowa 13 yıl abonelik ödemek kadar büyük kazık yemek yok ya oyunculuk tarihinde, 76’da biri kadar koymamıştır ce alana.

cok merak edıyorsan gerı don early releaseden berı yazılmıs mesajlara bak.

konuyu baska oyunlara ver yapımcılara ceken sensın. insanlar aksine eski falloutlara ve badhestaya geri getiriyor.

bu zuun uzun tartısılcak bır durum degıl ama "baska laseylerınde kotu yanlarını soylemıyorsan aynı mesajda bununda kotu yanlarını soylıyemezsın" tutumunu elestırılmemesı gıbı bır kural yok.

Bunun bu kadar temel bır elestırısı olmasınında kabullelebılmen lazım

konu benden önce derail edilmiş, sayfa linklerini verdim belli ki zahmet edip bakmamışsın, direkt koyayım madem:
Laurelin said:

Bir triple a studionun daha ayni taktiklerle boktan cash grab operaysonu kasip cayir cayir yanmasini cerez esliginde eglenerek izliyoruz sayin seyirciler

Sira sende Anthem, umarim daha cok eglendirir patlaman bizleri

Norak said:

anthem game awards'da cikar kesin video mideo, ama bidaki ay dragon age haberleri geliyormus asil :P

Laurelin said:

Casey hudson kac ay dayanabilicek onu merak ediyorum asil

Neyse deraillamayalim topigi, hos deraillansada konu fallout 76 hani, nothing of value is lost. En azindan PC controversy kasmadan, diversity konularina girmeden salt kotu bir oyun cikarmayi basardi bethesda o konuda takdiri hakediyorlar ahahha

Cokomantis said:

anten bu kadar dandik çıkmaz bence ya. bu böyle spinoff diye bedesta iyice ayağının ucuyla itelemiş gibi.

gene bokum gibi olur ama bu kadar aymazlık olacağını zannetmiyorum (keşxe olsa)

Aceace said:

Laurelin said:

diversity konularina girmeden..

Nası girebilsinler?? Oyun robotlardan ibaret :D

Esh said:

robotun cuku yok mu

senko said:

Iste olsa bi dert olmasa bir dert

Apis said:

Firmalar (büyük küçük fark etmez) baktılar ne rezillik çıkarsa çıksın satıyorlar oyunları, e o zaman sallamamaya başladılar bence.

Her sene en az 5-6 büyük rezillik göüryoruz da ne olur?
Hiçbir şey.

Activision, EA, Bethesta filan zaten bunu alışkanlık haline getirmişti de bu sene Blizzard'ın da sürüye katılması kötü oldu.

arcane said:

blizzard diablo 3'un ciktigi sene katilmadi da simdi mi katiliyor?

böyle uzayıp gidiyor, hala "hayır, deraili yapan sensin" iddiasındaysan pastelemeye devam edeceğim sen utanana dek. çünkü bayağı fütursuzluk şu mesajların. insanlar anthem, diablo ve robot çükü konuşurken ben alıp derail etmişim konuyu.

insanların "biz şirket ve oyun ayrımı gözetmeden herkesi eleştirebiliriz, şirket hayranı değiliz/olunmaz, sadece sen bethesda avukatlığı yapıyorsun" ve bu menvalde mesajları olmasa, ben de bu yaklaşımlarının samimiyetsiz olduğunu kanıtlamak zorunda kalmazdım. ya tartışmaya son sayfadan girdin, ama benim eski mesajlarıma gönderme yaptığından ötürü bu şüpheli, ya da beni bir nedenle özellikle hedefliyorsun.

tekrar soruyorum, nedir bu neden?
Sosyal ağlarda paylaş

verdıgın ornekler ya deraıl degıl yada senın mesajından sonra.

Yanlsı bır bılgı verıyorsun.

saba karsı bır garezım oldgunu kabul etmıyorum, yok cunku. Kendını kurban pozısyonuna koymak gıbı bır alıskanlgııbn var bunuda gormezden gelmemı beklıyebılırsın ama oda bana kalmıs.

Attıgım mesajın onunlada ılgısı yoktu.

Ilan ettıgın zaferın taleplerının aksıne (ama yaptıklarının degıl) oldugunuda dıle getımek sana edılmıs bır laf degıl yaptıklarına edılen bır laf oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

senin benle bir sorunun var, bana karşı derail iddialarını 7-8 yıldır dillendirmişsin. kanıdı koydum, görmezden gelmişsin bunu da. sen görmezden gelince kaybolmuyor lakin.

"senle değil sorunum, yaptıklarınla" gibi bir iddia bana karşı yönelttiğin "derail etme konuyu" söylemlerinin uzun bir geçmişi olmasa ve sadece bana karşı derail'i dert edinmiş olmasan, safsata olmayabilirdi.

derdin neyse izah et, çözelim. bayağı uzak geçmişe uzanıyor çünkü belli ki. veya hadi suyuna gideyim, yaptığım neyi beğenmiyorsun spesifik olarak? nasıl değiştireyim?

fizban da önceki gün çoğunluğa hakaret ediyormuşum filan dedi, forumda başladığı zamanlardan beri takıldığı halde hakaretten ban yememiş 3-5 adamdan biri filanken. benim farketmediğim, damarınıza basan bir olayım mı var? el pençe divan mı durayım, circlejerk'e mi katılayım, nasıl uymam lazım normlara?
Sosyal ağlarda paylaş

Scalanova said:

Sam her sayfa birinin kendisiyle ilgili sorunu olduğunu yaziyor..

Hic dusundun mu sam neden bu sekilde dusunup yaziyorsun?

ya cüce ile pasif-agresif bir ilişkimiz var geçmişten beri tam çözemediğim, oyunla ilgili soru sorar, cevaplarım, friend list req atarım sallamaz. forumdan friend req attığım ve kabul etmeyen tek insan. gelip gidip takılmaz ama durup durup böyle technicality üzerinden birşeye takılır, beni kitlemeye çalışır. bence benim hatırladığım bir sorunumuz yok onun koyu blizzard hayranı olması ve benim şirketi bombalamam hariç.

ama şurada 4986234678 insan derail yapmışken bana "derail yapma" diye kitlenmesi ve böyle de bir geçmişinin olması sende hiç şüphe uyandırmıyor mu? "neden başka kimseye derail yüzünden takılmamış 15 yıl boyunca" demiyor musun kendi kendine?

yani sorunumuz yoksa np, benim onunla bir sorunum yok bildiğim. e peki neden bu ayrımcılık o halde? bir açıklaması olması lazım "onlarınki derail değil, seninki derail" harici.

bak bu da ben ne zaman nerede derail demişim

benim sonuçlarımda böyle bir pattern görebiliyor musun?
Sosyal ağlarda paylaş

Seninle bir derdim yok sam, Olmadıda. Herkezin bu tur tarvırlarına sena oldugumdan daha cok toleransım vardır cunku ınsanlara karsı telorans zamanla artan degıl azalan bırsey.

herkezin baska huylarına karsı toleransım az senınde tartısma etiğindeki eksiklere karsı toleransım az.

Bunun senı rahatsız edıyor olması benı uzsede bunu degiştirecek kişi ben degğilim.

Konuya mesaj attım cevap verdim onada mesaj attım yanlsı bilgilerde ve iddaalarda bulundun onada cevap verdim konu benmiyim dedim hayır degilsin dedim kabullenemedin.

O zaman konu sensin dedin

tamam istiyorsan konu ben olabilirim, fallout76 oynamadım oynamıycam ama bedhesdanın performansına tutumuna bakarak etraftakı yaızlanları yorumlarıda okuyarak dıyorumkı oyun baya baya kotu duruyo.

bedhesda hakkındakı yorumumda cok uzun zamandır sadece kotu oyun yapmayı bılen bir fırma. insan bıldıgını yapar bedhesda'da bazen bu kotu oyunları ıyı yapıyor ornek oblıvıan, bazen ortalama yapıyor ornek skyrım, bazende cok kotu en guncel ornekte fallout76.

bedhesda yenı seyler denemeye hazır yenı seyler yapmayı bılen bır fırma degıl. zaten fallout ıpsını alıp fallout yapmaktansa oblıvıan wıth guns yapmalarıın sebebıde bu. bu ozunde kotu bırsey degıl, bu tutumun ıyı orneklerıde var. Sıkıntı bedhesda o kadar zamandır ıyı bır oyun yapmadıkı nasıl yapıldıgını unuttu. ekonomık bır rısk altında olmadıgı surecede yenı bırsey denemek ıcın bır sebebı yok.

Benze bır durum ubısoft ıcınde gecerlı, aynı oyunu baen ıyı bazen kotu yapıyorlar ama yapmayı bıldıklerı bır tane oyun var onu tekrar edıp duruyorlar, AC lerden dolayı ekonımık bır sıkıntıya gırdıklerı ıcın bıraz yontem degıstırdıler bıraz kıclarını yırttılar az bucuk duzgunu yaptılar.

fallout 76 ekonomık sebeplerden olmasada pr sebeplerıdnen dolayı (oda oyunun kendısıdne cok bu CE fıyaskosu ve pr fıyaskolarını youtubeların abartmasıyla ılgılı) formul degısıklıklerıne gıdeceklerdır. muhtemlen ES6 da cok bırsey degısmez, todd howard tırsak bır tarartımcı rıske atmaz ES6 yı ama starfieldin tasarımında degişiklikler olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

iyi madem, sorunumuz yoksa memnun oldum. herhalde bu kadar ısrarcı olmazdın olmadığı yönünde, olsaydı sanıyorum. bana yönelik suçlamanın haksız olmadığını, ama hakkani de olmadığını söylüyorum yine de. derail ettim ama tek eden de ben değildim, forumda her gün, hatta bu başlıkta bile önceden tonla olan derail'den daha kötü değildi.

benim de burada yazacağım şeyler bitti zaten, son mesajım o freddie mercury olacaktı.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

e fallout konusunu derail ettirdin yani basarin budur...

şurdan ben "kazandığın tek başarı konuyu derail ettirebilmek oldu" anlıyorum.

Sam said:

evet fallout konusunda bunun öncesinde fallout konuşuluyordu çünkü:
https://forum.paticik.com/read.php?35,8881752,page=47
https://forum.paticik.com/read.php?35,8881752,page=48
https://forum.paticik.com/read.php?35,8881752,page=49
ama ben başlığın derail edilmesi ben yapınca kötü, çünkü nickim sam.

sen "herkes derail'layınca robot çükü konuşunca ok, ben yapınca ouuv" anlıyorsun. herkes sam'in üstüne gidiyee diye bişey yok bence.

(alakasız not: ben derail diye koyduğun post'umda bile 76'ya bok atıyorum, derail sayılmaz :P)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...