Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 76

Caladorn

Öne çıkan mesajlar

cicibeybe said:

Oyunu bildigimden degil ama, para vererek oyunda avantaj saglayabiliyorsan p2w derim. Skilli olan adamin da kazanma sansi olmasi p2w gercegini degistirmez. Yanlis anliyorsam duzeltin tabi, Samin yazdiklarindan boyle anladim ben.

yani şöyle izah edeyim oynamamış olana:

3 araçlık takımlar kurabiliyorsun, aracın patladıkça sonraki geçiyorsun.

10 puanlık tank satılmıyor ama 9 küsurluk satılıyor. 10 puanlıktan sonra 9 küsurluklar var. premimum tank alan adam oyundaki en iyi tanka sahip olmuş olmuyor ama kuracağı takımın ortalaması bir tık üstün olabilir para vermeyenden.

ha yok twink takımı yapacaksa o zaman premium araçlar dediğim gibi net daha iyi takım kurdurabiliyor. ben 3.7'de yaptım onu mesela, üçüncü tankım para vermeyen adamınkinden daha iyiydi, ikişer kere patlasak ben üçüncüde onu dövebilirdim.

ha world of tanks'teki gibi premium ammo alıp herşeyi delme, almayanın delememe olayları gibi şeyler yok ama nihayetinde direkt pvp içeren bir sistemde az da olsa avantaj sağlamak mümkün. ha bu beni 2000 saate yakın oynamaktan vazgeçirdi mi, hayır ama fo76 gibi girişte 60$'ı basmayı ve sonra rakibimde kozmetik harici bir fark görmeyeyi kesinlikle yeğlerdim şahsen.
Sosyal ağlarda paylaş

AAA oyunda paralı içeriğe karşıyım ben. Business modeli bu değil çünkü. Hem eşşek yüküyle baştan para ödeyip sonra bir de oyun içinde tekrar para ödettirmeye kalkan oyun da inşallah EA'nın BF2'yle yaşadığının kat kat beterini yaşar.

Ha, kırmızı çizgiyi şurada çizerim ama, illa koyacaksan da kozmetik olarak skin'dir, görüntü değiştirmektir, ya da gameplay'e etki etmeyen işte logodur bannerdır falan yine bir derece. Ama tutup da ek silah, zırh, araç şu bu varsa (bu ister normal oyunla ulaşılamaz olsun, isterse de teoride ulaşılabilir bir grinding üyesi olsun), kepazeliktir.

Ha, tutup Candy Crush çıkartırsan istediğin kadar ek can sat parayla, zaten bedavaya basit oyun pazarlıyorsun. Ama 50$+ ödediğin oyunda bu gelirse kavga konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

cicibeybe said:

Oyunu bildigimden degil ama, para vererek oyunda avantaj saglayabiliyorsan p2w derim. Skilli olan adamin da kazanma sansi olmasi p2w gercegini degistirmez. Yanlis anliyorsam duzeltin tabi, Samin yazdiklarindan boyle anladim ben.

yani şöyle izah edeyim oynamamış olana:

3 araçlık takımlar kurabiliyorsun, aracın patladıkça sonraki geçiyorsun.

10 puanlık tank satılmıyor ama 9 küsurluk satılıyor. 10 puanlıktan sonra 9 küsurluklar var. premimum tank alan adam oyundaki en iyi tanka sahip olmuş olmuyor ama kuracağı takımın ortalaması bir tık üstün olabilir para vermeyenden.

ha yok twink takımı yapacaksa o zaman premium araçlar dediğim gibi net daha iyi takım kurdurabiliyor. ben 3.7'de yaptım onu mesela, üçüncü tankım para vermeyen adamınkinden daha iyiydi, ikişer kere patlasak ben üçüncüde onu dövebilirdim.

su acidan haklisin, war thunder dedigimizde aslinda iki farkli seyden bahsediyoruz. sen en yuksek tier tank oynuyorsun/oynuyordun? ben mid-tier ucak oynuyordum. benim deneyimimde kill attrition nedeniyle 6., 7. ucaga gececegim, objective bitmeyecek, adamin .3, .5 BR ustunlugu olacak, dog fighta girecegiz gibi bir durum halamin biyiginin cikmasi gibi bir sey. tank az oynadim. benim icin ucak oyunudur.

tarif etmeyi becerememis olabilirim. oyunu bilmeyenler kusura bakmasin. oyun iki kisinin farkli reel senaryolarla karsilabilecegi kadar kapsamli.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

AAA oyunda paralı içeriğe karşıyım ben. Business modeli bu değil çünkü. Hem eşşek yüküyle baştan para ödeyip sonra bir de oyun içinde tekrar para ödettirmeye kalkan oyun da inşallah EA'nın BF2'yle yaşadığının kat kat beterini yaşar.

Ha, kırmızı çizgiyi şurada çizerim ama, illa koyacaksan da kozmetik olarak skin'dir, görüntü değiştirmektir, ya da gameplay'e etki etmeyen işte logodur bannerdır falan yine bir derece. Ama tutup da ek silah, zırh, araç şu bu varsa (bu ister normal oyunla ulaşılamaz olsun, isterse de teoride ulaşılabilir bir grinding üyesi olsun), kepazeliktir.

Ha, tutup Candy Crush çıkartırsan istediğin kadar ek can sat parayla, zaten bedavaya basit oyun pazarlıyorsun. Ama 50$+ ödediğin oyunda bu gelirse kavga konusu.

Artık hikayeli DLC'lere sempatiyle bakmaya başladım bu hokkabazlıklar yüzünden. En azından ek içerik veriyor diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

axedice said:

applev0dka said:

arcane said:

diablo 3 iyi release mi?

server sorunları dışında iyiydi.

rmah kişiye göre değiştir, biri iyi biri kötü der kimsenin zevkine kimse karışamaz.

Ben karışırım, sizin RMAHınız yüzünden bizim loot sistemimizin içine edildi saçma salak itemlar düşürüldü ki özellikle real money trade dönsün. RoSla bunu düzeltme yolunda giderlerken sonrasında iyice saçmaladılar oyun o kadar baydı ki daha akıcı gameplaye rağmen path of exile'ın rakibi bile olmaktan çıktı.

RMT, lootbox ve benzerleri P2W sağlıyorsa istisnasız o oyunun içine ediyor, aksine tek bi örnek bile çıkmadı şimdiye kadar. Çıkamaz da, eşyanın tabiatına aykırı. O yüzden her koşul ve şartta P2W'e karşı durmak gerekiyor, tıpkı kalitesiz oyunlara karşı durulduğu gibi. Bak fallout 3ü 4ü beğendiniz yeaa nolcak yeaaa diye alıp oynadınız alın sonucu.

Dediklerinde haklısın, ben de RMAH destekçisi değilim zaten. Ama ondan zevk alıp oynayan kitleyi de anlayabiliyorum.

item olayı tamamen rarelari trifecta bulmak üstüneydi. kimisi bundan zevk alır, kimisi bu ne sırf rare mı kasıcaz diyebilir, ama zor olması şuanki halinden daha iyiydi bence.

rmah'ın asıl pisliği bunun üzerine bot yazan adamlar yüzünden aldı gitti. nerede okudum hatırlamıyorum ama birisi rmahtaki itemlerin değerini filtreleyip ucuza satıldığını görünce otomatik satın alıyordu ve anında pazarda yine botun belirlediği güzel bir fiyattan satıyordu. adam dünya para kaldırmıştı o sayede. adamın itirafını rmah kapandıktan sonra okumuştum ve oyundan da acayip soğumuştum. biraz hunter ile oynayıp hesabı sattıydım sonra. kendimi birilerini zengin etmeye çalışan şu çinli bilgisayar köleleri gibi hissetmeye başlamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Mass Effect 3'teki gibi cart diye hikayeyi yarıda kesip sonra kalanı DLC'yle satarlarsa ayrı bi olay o.

Me3'te bu yok yalnız bitişi itibariyle olası değil zaten, önemli karakteri kesip day 1 dlc olarak iteleme var.

Hikayeyi bölüp asıl sonu dlcde verme tam olarak inquisition da var.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok ondan değil.

rdr 1 oynamadım. rdr2 de oynamadım. rdr serisinin gta'dan hallice fakat vahşi batıda geçtiğini biliyorum. Hepsi bu. Eğer oynadığım bir oyun olsaydı elbette şikayet ederdim.

Tabii gider kendi başlığında şikayet ederdim. Gidip de fo76 başlığında etmezdim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben de başlığında yazdım zaten, oynamıyorum ama alakadar ediyor komşuda pişen bize de düştüğü için. DEFENDERS OF THE GAMINDUSTRY herhalde farketmemiş diye buradan haber vereyim dedim, ne de olsa herbiri buraya bakıyor, o başlığa bakanlardan da çıt yok. rockstar oyunları forumda blizzard oyunlarından sonra en popülerken bayağı düşündürücü.
Sosyal ağlarda paylaş

abi daha oyunun başlığına bakmadım bile ben
online daha dün yayınlanmış
p2w olduğunu bile forumu açınca bu başlıkta gördüm
"bak işte onu konuşmuyorsunuz" demek için biraz acele davranmadın mı?
çok konuşulacağından, çok gömüleceğinden demiyorum, belki haklı bile olabilirsin o konuda ama biraz beklesen mi acaba bunu söylemek için
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...