Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 76

Caladorn

Öne çıkan mesajlar

arcane said:

bu arada box parasi alip uzerine icerde bir sey satan herhangi bir oyun icin kesinlikle "en azindan soyle degil" diye bir cumle kurmazdim. gercekten talihsiz.

kurulur çünkü dereceleri var bunun, wow'da isim hakkı değiştirmeye gerçek para vermeyle d3'te kılıç almaya gerçek para vermek apayrı seviyede şeyler. hepsini aynı potaya koymak esas talihsiz yaklaşım, sonu rmah'a uzandı o yaklaşımın "ya hepsi aynı" diye diye. horse armor dlc'den 5 yıl sonra gelmişti rmah.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

arcane said:

bu arada box parasi alip uzerine icerde bir sey satan herhangi bir oyun icin kesinlikle "en azindan soyle degil" diye bir cumle kurmazdim. gercekten talihsiz.

kurulur çünkü dereceleri var bunun, wow'da isim hakkı değiştirmeye gerçek para vermeyle d3'te kılıç almaya gerçek para vermek apayrı seviyede şeyler. hepsini aynı potaya koymak esas talihsiz yaklaşım, sonu rmah'a uzandı o yaklaşımın "ya hepsi aynı" diye diye. horse armor dlc'den 5 yıl sonra gelmişti rmah.

box parasi aldiktan sonra online purchase kovalayanlari ayni potaya koyabiliriz. o esigi gectikten sonra derecesi farketmez.

baskasina yaklasimin rmah'a gitti diyebilmen ironik zira oynadigin, shoplu, AAAA box parasi alan oyunun threadindeyiz.

ha bu arada ben diablo'ya basladigimda rmah yoktu. sen basladiginda vardi onu da not duseyim ahah. cok yanlis insana yaziyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Düzenli content devamlılığı beklenen oyunlarda b2p olsa bile kozmetik mtx kötü bir sistem değil.

PoE mesela free ama adam akıllı oynayacaksan stashler için bir miktar harcaman gerekiyor bir nevi kutu parasına geliyor. Ondan sonrası tamamen kozmetik alan alır almayanın da oyununda bir eksiklik olmaz.

Onu yapmasa expansionlara para alacak o da daha iyi sistem mi tartışılır.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

box parasi aldiktan sonra online purchase kovalayanlari ayni potaya koyabiliriz. o esigi gectikten sonra derecesi farketmez.

baskasina yaklasimin rmah'a gitti diyebilmen ironik zira oynadigin, shoplu, AAAA box parasi alan oyunun threadindeyiz.

oyunun içinde para vermeden, birebir aynı, kozmetik alınabilen skin/renk her ne kadar tasvip edilemeyecek birşey olsa da tavan fiyatı olmayan, developer tarafından yapılmayan ama komisyonu alınan, rng ile düşen item satışı yelpazenin iki ayrı ucu.

first circle of hell: fo76 mt

fourth circle of hell: fo4 paid mods

seventh circle of hell: rmah

hadi sana yaklaşayım, hepsini cehenneme koyarım ama değişik katlara.
Sosyal ağlarda paylaş

Revangelis said:

release zamanı itemları hatırlamıyorsun sanırım
kaede de demiş zaten

hatırlıyorum, o yüzden zevk aldık diyorum ya zaten.
oyun zordu kesinlikle öyle random yürürken 2947840 tane legendary kafandan aşağıya boşaltılmıyordu.

ha bunu RMAH kullanılsın diye yapmışlardır tartışması ayrı bir şey, orada zaten blizze ne kadar vurulsa az. Ama act I'i zar zor bitirip act II başında sineklerden tek yiyip tekrar farma dönüp 2-3 güzel item alıp devam etmenin keyfi bizi oyunda tutuyordu başlarda.

ne zaman peynir ekmek gibi legendary çıkmaya başladı ben oyundan soğudum.
Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

applev0dka said:

arcane said:

diablo 3 iyi release mi?

server sorunları dışında iyiydi.

rmah kişiye göre değiştir, biri iyi biri kötü der kimsenin zevkine kimse karışamaz.

Ben karışırım, sizin RMAHınız yüzünden bizim loot sistemimizin içine edildi saçma salak itemlar düşürüldü ki özellikle real money trade dönsün. RoSla bunu düzeltme yolunda giderlerken sonrasında iyice saçmaladılar oyun o kadar baydı ki daha akıcı gameplaye rağmen path of exile'ın rakibi bile olmaktan çıktı.

RMT, lootbox ve benzerleri P2W sağlıyorsa istisnasız o oyunun içine ediyor, aksine tek bi örnek bile çıkmadı şimdiye kadar. Çıkamaz da, eşyanın tabiatına aykırı. O yüzden her koşul ve şartta P2W'e karşı durmak gerekiyor, tıpkı kalitesiz oyunlara karşı durulduğu gibi. Bak fallout 3ü 4ü beğendiniz yeaa nolcak yeaaa diye alıp oynadınız alın sonucu.

Dediklerinde haklısın, ben de RMAH destekçisi değilim zaten. Ama ondan zevk alıp oynayan kitleyi de anlayabiliyorum.

item olayı tamamen rarelari trifecta bulmak üstüneydi. kimisi bundan zevk alır, kimisi bu ne sırf rare mı kasıcaz diyebilir, ama zor olması şuanki halinden daha iyiydi bence.
Sosyal ağlarda paylaş

iğrençti, mesele leg de değildi, düşünce statın rng aralığı 25-250 tarzı birşeydi, çöp gibiydi o yüzden düşünce de. ve alakasız statları rolluyordu hep. o kazık ve ödülsüz zorlukta coop yaptığımız ilk günleri hala facepalm ile hatırlıyorum, arkadaş grubuyla oynanmasa oynanacak halde değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

arcane said:

"AAAA parasi verdim bir de shop var uzerine" diye isyan etmek yerine wow'da soyleydi, diablo'da boyleydi'lere gerek yok abi. uzerine baskasina rmahci kafalar diye cikisman falan. olmadi sam.

ya buna temel olarak karşıyım ama kozmetik itemla rmah bir değil abi. hele hele premium currency in-game toplanabiliyorsa. rmahcı kafaya elbette çıkışırım çünkü gameplayi etkiliyor o. kendin war thunder, warframe filan oynuyorken kozmetik microya yabancı değilsin yani. war thunder hele yüzlerce liralık premium araçlı paketler satıyor yani, giriş parası yok diye fo76'dan daha mı iyi oluyor o mesela?

bana göre optimum sistem giriş parası ve sonrasında birşey almamak tabii ki. ya da f2p ama kozmetik satışı. ama tek monetization sistemi yok, herkes kendine göre bir ayar çekmeye çalışıyor. kimisi content dlc koyuyor, kimisi rmah koyuyor, kimisi önden satıyor, kimisi pakedi alırsan hayat kolay diyor filan tam bir cangıl. şeytaniyetin de evet skalası var nu cangılda.

bak mesela granblue fantasy ve fate grand order oynuyorum, ikisinde de temellerinde aynı sistem var ama uygulanışı o denli farklı ki, granblue fantasy tam fakir dostuyken fate soyuyor insanları resmen. aynı sistemde bile nasıl yapıldığına bağlı durum değişebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yani cebinden para çıkmadığı sürece, parayı verenin oyun içinde seni dövmesini herkesin giriş ücreti verdikten sonra eşit şartlarda yarışmasına yeğlemene esas ben kelime bulamıyorum. sektörde yanlış giden herşeyin kökeni oyuncu mantığını gururla benimsemişsin resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

"balina avlamak için paketler" dediğin kısım, senin parasız, in-game alamadığın ve gameplay etkileyen herşey parayla gameplay avantajı almaktır. en iyi aletlerin bir düşüğünü satıyorlar hep, para veren adamın uçağı/tankı patlayınca yedeği senden daha iyi. bunu yeğlediğini söylemişsin, strawman birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

sana senin alamadığın premium uçakla sıkmıyorlar mıydı? ne sayıyorsun onu?

"ben gosuydum yine de dövüyordum" diyeceksin de eşit şartlarda savaşılmadığını oynayan herkes biliyor. BR'a göre ayarlanmış olsa da premimum araçla daha optimum bir takım yapmak mümkün. bunu da hepsi 3.7br t-34 line-up'la 1 yıl+ milleti tokatlayan biri olarak söylüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...