Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

sinema salonu (odası)

Bone

Öne çıkan mesajlar

sabonis said:

60-70 metrekare salonun varsa olabilir yoksa nereye yapacan rampa falan.. tabi bi de sağlam sinefil olman lazım.

yukarıda verdiğim resimlere veya videoya baktın mı?

cinemaximum'a rakip salon açmıyoruz sabo, odayı biraz daha zevkli hale çeviriyoruz sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yaptım, 150 inç ekran ses sistemi falan filan. Şimdi taşınıyorum 65 inç 4k tv'ye geçiyorum. Projeksiyon ve dev ekran çok keyifli ama verim alabileceğin süre çok kısıtlı, projeksiyon ve perde ne kadar iyi olursa olsun en güzel görüntüyü hep karanlıkta alıyorsun bir yerden sonra ızdırap oluyor gün içinde dizi film falan seyretmek. Ayrıca ucu yok bu işin. Ben de çok masraf yapmam ya idareten bir şeyler yaparım diye başladım 40-45K para harcadım nereden baksan. Bir de salonun geniş değilse de gerek yok, yorar. Benim 150 inçle aramda 7 metre var, öyle bir alan varsa düşünülebilir ama dediğim gibi keyif alacağın zaman sadece gece, onun dışında eziyet. Gündüz de maksimum verim almaya çalışırım dersen o bütçe 60'lara çıkar.
Sosyal ağlarda paylaş

Xaenin said:

Bu arada o 40-45'in 30 civarı ses sistemine gitti. Ben o kadar istemem de demezsin çünkü başka türlü hayatta keyfi olmuyor, haberin olsun.

Bi tane siktiriboktan amfi bile olmuş 15k tl maaşallah tü, 30'u da geçer o sistem artık.

Abi gittin sifir mi aldin mallari...
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

sabonis said:

60-70 metrekare salonun varsa olabilir yoksa nereye yapacan rampa falan.. tabi bi de sağlam sinefil olman lazım.

yukarıda verdiğim resimlere veya videoya baktın mı?

cinemaximum'a rakip salon açmıyoruz sabo, odayı biraz daha zevkli hale çeviriyoruz sadece.

sen 60 metrekareyi ne zannediyorsun bilmiyorum da o videodaki yer zaten 40 metrekareye yakın. 7.5 metreye 5 metre gibi bişiye benziyor. bittiğinde zaten başka bir şey yapılacak bir yer olmuyor sadece sinema izlenmelik oluyor. eh ya daha büyük bi yeri yapacaksın ve daha işlevsel aynı anda salon olarak da kullanabileceksin ya da salonunu böleceksin bi kısmı normal salon gibi olacak bi kısmı sinema salonu olacak falan filan.

öle her önüne gelenin hadi evime şunu yapayım diyebileceği bir şey değil. büyük alan ve haliyle büyük bir ev lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

Xaenin said:

Bu arada o 40-45'in 30 civarı ses sistemine gitti. Ben o kadar istemem de demezsin çünkü başka türlü hayatta keyfi olmuyor, haberin olsun.

Bi tane siktiriboktan amfi bile olmuş 15k tl maaşallah tü, 30'u da geçer o sistem artık.

Abi gittin sifir mi aldin mallari...

Ben almam öyle pis pis başkasının malını dsfas. Bi senin kulaklığını aldım o da sen çok hijyenik bir beysin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

daha az harcamaktan kasti dolby atmos falan olmazsa tam zevk alamazsin geyigi.

ama dolby atmos tavan hoparloru de istiyo. onu bi fake surroundla cozuyolar (on ana iki kolon uzerine capraz tavana vuran hoparlor) millet tavani demesin diye ama ayni etki olmuyo. o yuzden isi tam olarak cozmek cidden zor ve ucuz degil
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...