Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ŞAMPİYON 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

pattisliborek

Öne çıkan mesajlar

Abi Alan'a veya Pato'ya zırlayan yok. Zaten bu adamların isminin geçmesi bile baştan yanlış fakat sen iPhone alacağım 2000 TL bütçem var diyerek mağazaya gidince oha bu 7000 TL'ymiş alamayız demezsin, adamın zaten tüm detayları ve ücret skalası aşağı yukarı bellidir, 3-5 pazarlığını yaparsın ya da ödeme vadelerini konuşursun. Baştan süreç yanlış yönetiliyor, zaten alamayacağın belli benim anladığım.

Bak mesela Tetteh doğru bir tercih kağıt üstünde, adamın hiçbir maçını izlemedim ve futbolculuğunu bilmiyorum fakat adam hakkında teknik kadro olur vermişse bonserviste biraz çıkarsın son satışların da sonrası. Zaten Marcao transferi gibi olur, adama 1 milyon euro maaş versen bile mevcut maaşının kaç katına denk gelir, kariyer fırsatı da sunuyorsun, koşarak gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

dark yine "ben herkesten üstün düşünüyorum, geri kalan tarafter low level" modeli bişe demiş Alan için, ama onlarca cevaptaki gibi sorun Alan falan diil, sorun 1 tane bile forveti olmaması bu takımın. Sene başında da herkes dedi, bir şekilde götürürüz falan diye düşündüler. Olmadığını gördüler, yine al(a)mıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

c.ergun'un sactigi paralardan oturu gotu toparlayamadik hocam yapma

yarin dursun/ergun co. gelse 3 tane 8 milyona forvet alsa, ligde 2. olup ffp'den dayak yesek, yine batmayla ugrassak daha mi iyi

tamam su sureci kotu yonetiyorlar, en azindan free agent noname zenci getirseler yeterdi ama olumu gorduk sitma pls
Sosyal ağlarda paylaş

Lancelion said:

c.ergun'un sactigi paralardan oturu gotu toparlayamadik hocam yapma

yarin dursun/ergun co. gelse 3 tane 8 milyona forvet alsa, ligde 2. olup ffp'den dayak yesek, yine batmayla ugrassak daha mi iyi

tamam su sureci kotu yonetiyorlar, en azindan free agent noname zenci getirseler yeterdi ama olumu gorduk sitma pls

valla öyle diyorsun da bakıyorum iyi kötü hepsini satabildi gs. Ndiaye , gomis, belhanda(vermek istemiyorlar şuan) feghouli'ye teklif var dediler. fernando yine öyle.

Bir maicon götümüzde patladı o da iyiydi aslında ama ailevi sebeplerden diyorlar. Araplar sagolsun satiyorlar yoksa kimse bu kadar yüksek para vermez o ayrı mevzu
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

dark yine "ben herkesten üstün düşünüyorum, geri kalan tarafter low level" modeli bişe demiş Alan için, ama onlarca cevaptaki gibi sorun Alan falan diil, sorun 1 tane bile forveti olmaması bu takımın. Sene başında da herkes dedi, bir şekilde götürürüz falan diye düşündüler. Olmadığını gördüler, yine al(a)mıyorlar.

ben öyle bir şey demedim ya, hiç ima da etmedim. Ama evet tahminen taraftarların %90'ından mantıklı düşünüyorum kajshfdsa

size göre Alan değil sorun ama özellikle Twitter'da falan millet Alan'a öyle şartlanmış ki başka kimseyi kabul etmiyorlar artık.

Modeste'deki aynı psikoloji var millette, o zaman alınmadı diye bir ton laf eden aynı kitle şimdi de Alan alınmadı diye aynısını yapıyor. Aynı kitle iyi ki almamışız da diyor Modeste için şimdi mesela.

Ben çoğu kişiyi anlıyorum, asıl dert forvetsizlik ama Alan'a şartlanıp başka kimseyi kabullenmeyen ve Alan olmadıysa başka kimseyi de kabullenmeyecek, alınan adam sıçarsa direkt ALAN'I ALMADILAR MALLAR, PARAMIZDA VARDI HÜÜÜÜ diye dolanacak kitle buradakinin aksine bayağı büyük.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha nereden biliyorum, aynı tezgahın ürünü mal taraftarlar halen Demba Ba için ağlıyor Love'a söverek bizde de.

Geçen yıl aynı boku bizim yönetim Love'u alarak yaptı. Kısa vadede mantıklı iş gibi gözükse de nasıl patladı ve yük oldu. Alan'da iki kere düşünüyorsa mesela GS'liler eminim Love faktörünü de hesaba katıyorlardır. Yani düşünme kabiliyetleri varsa kjfhdsa

Sonuçta bu adamlar 3-4 seneden aşağı kontrat kabul etmiyorlar ve senin yıl bağlayıcılığın önemli. Bu seneye veya sonraki değil, ondan sonrakiler asıl kilit nokta.

Tetteh mesela 10 numara iş olur. Varsın patlasın, ne kadar maliyetli olabilir ki? Tetteh yanına da altyapıdan bir çocuk koy, Sinan'da üçüncü yedek götür.

Şampiyon olmak zorunda değilsin, Alan'ı alıp şampiyon olacağız kafasına bürünürsen elde sıfır kaldığında Alan'ı almadı diye seni yakan taraftar, bu seferde aldın diye seni yakacak çünkü. Parasız kaldığında da o kontrattan kurtulmak için 50 takla atacaksın.

Diğer tarafta da belki gelecek yılların takımını kuracaksın, sana 2 tane şampiyonluk getirecek iskeleti oluşturacaksın ve onları satıp daha büyük paralar kazanacaksın vs.. bkz yine biz yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark hakli da surec yonetmek ayri bir olay tabii..Sabonis ve digerleri de hakli yani..

GS'de isler asiri amatorce oluyor - ama yine de ben Dark'a soyle katiliyorum, klubun gelecegini baglamak yerine Sinan'la oynamayi tercih ederim..

Alan bile gelse bu sene sampiyon buyuk ihtimalle Basaksehir olur egri oturup dogru konusalim. Ortada bir transfer beceriksizligi var evet ama beceriksizlik zaten bastan Cin'de 5-10 milyon kazanan adamlara gitmekte basliyor. Yoksa bugun arkadaslar genc forvet alacagiz kafasiyla yola cikip Tetteh'i getirsen muhtemelen fena olmayan bir is yapmis olurdun.

Pato, Alan gibi adamlara 5m verilmesindense keske Tetteh'in bonservisine 7-8 verseler diyorum.

Futbol ekonomisinde insanlarda cidden anlamadigim bir durum var: Bonservis kotu birsey olarak goruluyor. Sanki kiralama, imza parasi, yillik ucretin daha fazla olmasi iyi birseymis gibi.

Aksine, defalarca dedigimiz gibi one-off giderler soz konusu futbol klupleri oldugunda duzenli giderlere her zaman tercih edilmedilir. Sustainable bir geliri modeli olmadigindan dolayi duzenli giderleri kismak olmali klubun amaci. Bu da uzun donemli kontratlardan, maaslardan geciyor. Bugun bir oyuncu satip, CL'ye girip oradan gelen para ile genc bir oyuncunun bonservisini alman, Pato/Alan gibi olu yatirima yillik 4-5 milyon vermenden coooook daha mantikli..

Kluplerin batma sebebi hic bir zaman Brumalara verilen 15 milyon eurolar yuzunden olmadi ama Drogba/Sneijder/Belhanda/Feghouli/Selcuk/Buraklara uzun vadeli yillik 4-5 milyon eurolar vermen yuzunden oluyor. Bu kontratlar 3 yillik 4 yillik olunca senin tum gelecegin ipotek altina aliniyor. Ve bu verilen imza paralari, sacma sapan bonuslar sanki baska bir kategoriymis gibi dusunuluyor.

Insanlarin artik bu isin ekonomisini anlamasi lazim. Hadi taraftar anlamiyor da yoneticiler nasil anlamiyor akil almasi guc.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana Başak sırf GS alıp da kadroyu adam etmesin diye Ba'yı aldı gibi geliyor, oynatacağından değil.

Ha, Ba da eski Ba olmaz bence, Göztepe'deki Ba olursa zaten GS alsa daha büyük zarardı bence. Çin'de gerileme çok daha hızlı oluyo çünkü yaşlı oyuncularda pek antrenman falan da yapmayınca.
Sosyal ağlarda paylaş

Aceace said:

Ocak 2019 ara transfer dönemde galatasaray camiasının karakterine ve hedeflerine uygun futbolcular arayışımız, tüm hızıyla, çeşitli platformlarda devam etmektedir.

bu süreçte, karşımıza profesyonel dünyanın umulmadık bariyerleri çıkabilmektedir.

Adeta bir "The Wall".... Aşamıyorlar.

http://www.adana-otomatikkapi.com/wp-content/uploads/2018/05/adana-bariyer.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

ligin en çok gol atan 2. takımı(36) (kasımpaşa(37)) takımı taraftarının aylardır golcu kovalaması isimden bağımsız baştan sona sıkıntılı süreç..

açıkça bu takımın sorunu attıkları değil yedikleri, oyunu tutamaması sanki
Sosyal ağlarda paylaş

GS'nin xG ratiosu verilmişti. Aslında kadronun ve ligin istatistiksel değerleri kıyaslandığında GS'nin beklenenden bir gol fazla attığı falan gözüküyordu.

Yani gol atma konusunda aslında takım harbi sıkıntılı değil, yeme tarafı bence de sıkıntılı olan kısım.

Başakşehir tipi takılmak lazım GS adına aslında, bir şekilde zaten gol atıyorsun. Önemli olan yeme, özellikle deplasmanlarda yemezsen çok rahat puan toplarsın.

Ha o golün atılmasını sağlayanlarda gitti patır patır, eldekilerle ne olur bilinmez de işte forvet lazım ama ölümcül ihtiyaç değil bence de.

Ha bir tane de olsun tabii kadroda ajskdhfkjfdsah

Eren'i de çıkar, Sinan'ı da forvet sayma şuan harbi forvet yok takımda. Biz de en kötü zamanda bile Sinan Kurumuş vardı :(
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...