Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Imperator: Rome

Komutan

Öne çıkan mesajlar

şu 1500 dlc çıkarma olayından vazgeçmeleri lazım. çoğu insan alıcağı varsa bile sırf okadar dlcnin fiyatını alt alta toplandığında çıkan fiyatı görünce korkup almıyor.

hani çok güncel olarak takip etmen gerekiyor dlc contentlerini. anca o şekilde '' ha bu güzel bu dlcyi alıyım veya bu beni açmadı'' diyip karar verebiliyorsun.

paradoxu da dark side a kaptırırsak geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen canım çekti bir EU4 oynayım dedim uzun zaman sonra, Osmanlı açtım daha önce WC yapmışlığım var. Janissary'nin olayını değiştirmişler, eyvallah. Ama bundan faydalanman için DLC alman gerekiyor. Saçmalığa bak, Osmanlının askeri gücünden yararlanmak için ekstra para vermen gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sırf osmanlıya değil birkaç ülkeye özel birlik eklediler öyle. mekaniği değişti hani artık belli bir yıldan sonra çok fazla yeniçerin olunca sıkıntı çıkıyor falan. bence de gereksiz bir dlc genede.

ancak beni rahatsız etmiyor bu durum. çünkü al oyunu şuan vanilla oyna teknolojinin yeni halinden de faydalanıyorsun, haritadaki değişikliklerden de , yeni eklenen eventlerden de. tek bir dlc var ki bana göre onun parayla satılması sıkıntı o da provincelara development basmanı sağlayan dlc adını hatırlamıyorum common sense galiba. bu konuda paradoxa mail de attım kısmen bir geri dönüş aldım ama tatmin etmedi.

ancak yine de 10 küsür dlc var kozmetikler dışında ve bunları takip etmek çok zor.
Sosyal ağlarda paylaş

• 5 ay sonra ...
developer diary'leri johann diye bir developer yazıyordu

millet sürekli "e abi ülkeleri anlatırken sürekli modifier reklamı yapıp duruyorsun,şu anlattıgın mekaniklerin hiç bi mantığı yok" diye tepki veriyordu.

johann daha önce böyle tepkilere çok ters çıkışlar yapmıştı forumda ,Hafif PR krizlerine yol açan, o yüzden heralde johann'dan aldılar dev diaryleri.

şimdi yeni dev diaryleri yazan eleman , çok güzel paragraflar döşüyor

ama yine yine harita boyamalı modifier stacklemece oyunu yapmışlar yani,doğruya doğru

bir sürü keyfi ve anlamsız bonuslar, rail roady gameplay.

cidden beklentilerim çok aşşağıda bu oyun için.

çok küçük bir nitpick : Roma, 5 yılda bir seçilen tek bir liderle yönetiliyor.

gerçekten her yıl el değiştiren ve 2 kişi tarafından paylaşılan konsül'lük le yönetiliyordu cumhuriyet.

roma'yı tarihsel yönetim biçimine çeviren dlc çıkacak demekki.

e o dlc çıkana kadar almam o zaman ben. bu sadece aklıma gelen 1 örnek, bunun gibi bir sürü var.

tldr : yine hoi4 yapıyorlar bence, ama harita çok güzel.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 4 hafta sonra ...
cagrus said:

Her saçma sapan kıyafet DLC'sini almazsanız gayet normal fiyatlarda çıkan içeriğe göre oyunlar. Paradox oyunlarını pirate edip edip sonra niye yenisi çıkmıyor, yeterince geliştirmiyorlar diye ağlayanları anlamıyorum.

Paradoks Fifa'yı yapan firma olsa

-Çim sahada oynayabilmek için 10 dolar
-Çizgiler için 7.5 dolar
-Kale direkleri için kale başına 10 dolar
-Hakem için 5 dolar
-Top için 20 dolar

ister miydi istemez miydi?
Sosyal ağlarda paylaş

eldar said:

Paradox oyunlarını ilk büyük dlc'den önce almak = Para vererek open beta'ya katılmak.

Türkiye'de yaşayıp da bir oyunu ucuz preorder fiyatı ile almamak = oyun çıktıktan sonra 2-3 katı kadar para ödeme riskine girmek

Steam'de iki saatten az oynandığı sürece oyunu koşulsuz iade etme seçeneği de olduğu için preorder ile alınan oyunların kötü çıkması sorun değil.

Tabii Paradox oyunlarının ilk versiyonlarının open beta olduğuna da katılmıyorum. Crusader Kings 2'den itibaren çıkardıkları oyunlarda böyle bir durum olmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Komutan said:

eldar said:

Paradox oyunlarını ilk büyük dlc'den önce almak = Para vererek open beta'ya katılmak.

Türkiye'de yaşayıp da bir oyunu ucuz preorder fiyatı ile almamak = oyun çıktıktan sonra 2-3 katı kadar para ödeme riskine girmek

Steam'de iki saatten az oynandığı sürece oyunu koşulsuz iade etme seçeneği de olduğu için preorder ile alınan oyunların kötü çıkması sorun değil.

Tabii Paradox oyunlarının ilk versiyonlarının open beta olduğuna da katılmıyorum. Crusader Kings 2'den itibaren çıkardıkları oyunlarda böyle bir durum olmadı.

Ben pahalı bulduğum hiçbir oyunu almıyorum. Çok da sorun değil. Gerekirse almam. Gerekirse 3 yıl sonra alırım.
Valve'ın kendi açıkladığı iade şartlarında 14 gün sınırı var. Bunu gevşetebilir ama oyun çıktıktan 3 ay sonra vereceğinin garantisi yok.
CK2 ve EU4 çıktığında iyiydi katılıyorum. Zaten Paradox'un gerilemesi son birkaç yıla tekabül ediyor. HOI4 ve Stellaris tam bir deneyim sunacak şekilde çıktı diyenle hiç tartışmaya girmem. Çünkü bambaşka değerlendiriyoruz belli ki.

Bu oyunun ilk içerik dlc'si gelmeden iyi bir deneyim vereceğine inanmıyorum. Zaten içeriği hazırlıyorlardır normal olarak, arada gelen yorumlara göre de denge ayarlarını yaparlar. Oyun iyi olacaksa potansiyeline tahminim sonbaharda ulaşacaktır. Yorumları okurum, biraz bakarım. Hoşuma giderse ilk dlc sonrası alabilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Zaten indirimdi vs derken her türlü ucuza alınıyor oyun ve stellaris geçen iki senede fiyatını artırmadı preorder fiyatı ile halen satılıyor. Ha ama ben oyunun çıkışı ile birlikte tester olacağım ve gelişimini takip edip her patch ile gelen değişikleri görmek için yeni bir oyun açıp oynarım derseniz preorder edilir tabi. Stellaris ilk indirimini ilk sene içinde aldı ki %50 olması lazım, ayrıca en çok satan paradox oyunu stellaris ve buna rağmen indirim aldı ilk senesinde.

İki sene bekleyip indirimde kapıp denenebilir. Oyun ayrıca eu4 üzerince ck2 baharatı serpilmiş gibi duruyor. Aynı şeyin laciverti için preorder falan kalsın.

Tabi umarım çok iyi bir oyun yaparlar ve dediklerimi yutarım ama orası şüpheli.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...