Jump to content
ghaldszar

Outlook 2007 de Gmail'den Download Sorunu

Öne çıkan mesajlar

§ 16 May 2018, 07:16
Merhaba

Gmail'de 17 gb doldurduğumdan dolayı bilgisayarımdaki Outlook 2007 yi kullanarak epostaları bilgisayarıma indirip Gmail'de yer açmaya karar verdim.
Fakat belli bir yere kadar download edip (2015 sonuna kadar ve 1,09 gb ) gerisini download etmiyor.
Problemi nerede arayacağımı bilemedim yardım lütfen.

Konunun da çıkış noktası şudur.
Çalıştığım işyeri ortak bir email adresi kullanıyor ve tüm çalışanlar ordan iletişim kuruyor. O yüzden bilgisayarlarda bütün gün Gmail açık olduğu gibi ayrıca herkesin telefonunda imap ayarlı olarak mail ayarı var.
Fakat hem herkesin telefonu hem de Gmail sıkıntı çıkartıyor. "Eposta alıp gönderemeyeceksiniz yakında" şeklinde uyarılar veriyor. Kotayı çoktan geçtim.
Ben de çok eski e-postalar lazım olabildiğinden silmek istemediğimden bilgisayarımdaki Outlook 2007'ye pop3 ile ayar yaptım. 2013 den 2015 sonuna kadar tüm epostaları aldı. Bunların da pst dosyası şu anda 1,09 gb tuttu. Fakat gerisini indirmiyor. Eğer hepsini indirirse 2016 sonuna kadar epostaları Gmail'den silip orada yer açacağım ama istediğimiz takdirde de bilgisayardan o e-postaları görebilme şansımız olacaktı. Olmuyor.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 May 2018, 07:35
Yılda 57,99TL abi 100GB yapmak Gmail hesabını.

Onun dışında MailStore programı daha uygun olabilir. Ama iş yeri diyorsun yani, ekstra kompleksite ve düzen bozumu yoluna gitmektense verin 60TL yıllık, ayni sistem devam edin derim ben.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 May 2018, 08:06
Valla onlar için hava hoş. Onlar sıkıştıklarında eski epostaları silerek devam etmişler aylardır. Ben yeni olduğumdan benim ihtiyacım var o eski epostalara. Ayrıca bugün onların isteğiyle gitsem bile o kadar yoğun bir eposta trafiği var ki eninde sonunda kitlenecek.
En iyisi eposta kapasitesini arttırmak bence de ama burada bunu nasıl kabul ettireceğim onu düşünüyorum. Yok kredi kartı numarası gir falan biraz sıkıntılı bir durum. Burası bir dernek çünkü. Biraz fiyatı yüksek bir çözüm sorun oluyor. Ucuzsa da başka sorunlar var. Şu an en kısa süreli çözüm Outlook kullanmak olarak görünüyor. O da download etmiyor.
Şu an geçici bir çözüm bulup yönetim kurulu toplanınca sıkıntıyı konuşmak derdim.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
§ 16 May 2018, 10:07
MailStore iyi abi, kullandım ben. Bak bir.

Bu mesajı paylaş


Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Kayıt olun ve aramıza katılın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
  • Yeni Oluştur...