Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Granblue Fantasy

Sam

Öne çıkan mesajlar

Amacı Yuisis'ten farklı zaten, Yuisis CA çakmak için burst damager, Melis sustain damager paso damage skill spamlemek için.
Kısa combatler için Yuisis çok daha iyi tabii de, uzun combatlerde Melis dövebilir.

Bir de şu olsun lütfen ya ahahahah. O kadar collab yapıp duruyorlar, bunu atlarlarsa çok ayıp olur.
https://pbs.twimg.com/media/DvQGlG3VYAAw4NV.png
En kısa zamanda Tae-chan SSR Dark charımı istiyorum :p
Sosyal ağlarda paylaş

yuisis de sustain, melis'ten daha iyi sustain hatta. melis tam aksine 1-turn karakteri ignition + 2 nuke olduğu için. ama ca bar full başlanırsa önünde yuisis şu anda ilk turn'den itibaren. melis net gerisinde combat uzadıkça, eko yok data yok ancak nuke cd geldikçe. onun dışında utility de hiç yok zaten, yuisis hop değişiyor tank gerekirse. yuisis + monika ile kinse ölmeden alex bitirmiştim geçenlerde işte yazmıştım sanırım. yattara oldu mayumi bile. :p

yani melis'i çıkardın diye hevesini kırmayayım ama endgame charlığından düştü şu anda. kullanılır ama yani. bana kalsa ben kullanmayacağım lunalu filanı da çekmek isterim mesela sırf charı sevdiğim için.

zombieland collab olabilir sohbetleri dönüyordu, herşey beklenir cygames'den. :p

bu arada yılbaşı mesajları açıldı charların, sevdiğiniz charları ziyaret etmeyi unutmayın. :p

Sosyal ağlarda paylaş

20 draw, apollo, frenzy geldi, 170 draw, bahamut. :/ 4 tane yeni sr char ve 22 silver moon ama ehu. 210'a çıktım bugün, yarın da 100 gelirse bedavaya spark ahah. pool facia kötü ama, sparklamaya değer kimse yok.

şimdiye dek 300 draw'da toplam 3ssr ve hepsi de işe yaramayan summon ama, en bahtsız dönemimdeyim gbf'deki resmen. 15 ticket'a merlin çekince kurudu şans kotam resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

bugünkü rulet drawlarını yarına saklayın, banner değişiyor ve legfest başlayabilir tahminlere göre.
said:
My guess for fes dates is grande/flashfes from 7pm Dec 28 - 11:59am Dec 31 and then legfes from 12pm Dec 31 - 7pm Jan 3rd. That gives them around 3 days each and leaves Jan 4th for the guaranteed 100 roulette rolls (which also fell outside legfes last time).
Sosyal ağlarda paylaş

garip olmuş, aglo önceki banner rate up idi ama ben 1 saat önce 20 draw kullandım, 2 ssr geldi bu sefer, biri gold moon, öbürü wanter lancelot. önceki 300 draw 3ssr vermişti.

olivia rate up geldi tahmin ettiğim gibi, spark için banner'ın son gününü bekleyeceğim. şu ahtapot shiva birden fazla çıkmaz umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Rate Up olmasa bile normal pooldan gelmiştir Aglovale. Rate Up var diye sadece o birkaç char düşecek diye bir şey yok.
Mesela bana Vaseraga Earth düştü bannerda olmamasına rağmen. Ticketlamayı düşünüyordum, iyi ki vazgeçirmişsin lol.

Spark için toplam 40 draw geldi şimdilik, 1.den 10, 2.den 30
Flash Gala ne zaman bitiyor? Banner reset 11:59 Dec 31 demiş te timezonelar yüzünden karıştırıyorum, bizde Pazartesi 18:00 mı oluyor?

Yalnız şu Flash Gala sırasında bi 100lük veya frenzy gelse, çok fazla draw harcamadan sparklayabilsem...
Sonra aynısı Premium bannerda da olsa, kalan drawlarla onu da sparklayabilsem çok güzel olacak aslında ama...

https://karikaturistan.files.wordpress.com/2013/12/13_yas_olasiliklari-ugur_gursoy.jpg

Bir de summon matlarını toplayabilirsem eğer UBaha(Normal) kesmem lazım 1 defa, Atma Sword için. Ama public yaparsam patlar mı diye tırsıyorum. Sık fail oluyor mu bu?
Sosyal ağlarda paylaş

tabii ki mümkün de ilginç tesadüf olmuş yani.

iyi ki vazgeçirmişim hakikaten lol, böyle yılın iki büyük draw festivali hemen öncesi almak zaten üzebilir yani. yüzlerce çekiliş var çünkü.

wiki ana sayfada banner için geriye sayım var, oradan bakarsın ama iki tane daha hediye çekiliş hakkımız olacak artık kaç gelirse. 100 denk gelse yaşadık.

ahaha o dediğin hesabı ben de düşünüyorum şu anda çünkü 60k crystal ve 144 ticket var, 350 drawdayım yani. önceki bannerda 210ladığım gibi bir durum olursa matematiksel olarak mümkün ehu.

ubaha normal patlama ihtimali magfestlerde daha yüksek, ep cost az diye lapacılar üşüşebiliyor. bugün iki kere anubis failledi öyle katıldığım. şerefsiz soyları tek vurup bıraktı filan. ya room kur ya bitmesini bekle derim.

bugün sadece 10 draw geldi ama istediğim olivia (fgo jeanne seiyuu ehu, arulumaya da o) geldi, bir de gold moon. şansım dönüyor sanırım. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

ehu eyvallah, ahtapot aizen bugünkü spark'ta gelmezse şaşıcam, keşke o kadar kırık bir char olmasaymış. summer percival yerine koyarım belki gelirse, atma'yı bozsa da kendinde yeterince TA var zaten.

dün de lucio geldi, şansım dönüyor ehu. hatta bir dao daha geldi. :p
https://danbooru.donmai.us/data/__granblue_fantasy_drawn_by_grimjin__4a9a70255138fb929fde76e060f9c7d1.jpg
ehu komik quest'ti, premium friday için özel art kastıklarına göre ileride bir yerden tekrar gelebilir, zaten o şekilde bıraktılar sonunu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben pek şanslıyım diyemeyeceğim.
Özellikle şu Flash Gala'dan çok istediğim char var Zooey, Alexiel, Flame Smurf, Lucio filan. Hatta bütün Flash Gala kadrosunu istiyorum :p
Ama hiçbiri gelmedi işte, gelenlerden Vaseraga ve Melissabelle harici hepsi çöp.
Bugün son gün, düzgün bir şeyler gelse bari. 70 Spark var şimdilik.

Sparklarken de Zooey değil de Alexiel mi sparklasam acaba demeye başladım. Earth gridim bayağı ezik, henüz Vaseraga Hallessena'yı ne derece babysitleyebilecek deneyemedim.
Zooeyi claw gridi tamamladıktan sonra mı sparklasam diyorum. Gerçi JAlter, Bea filan hepsinde self enmity var claw grid bitmeden de iş görebilir ama Dark Partym iş yapıyor Zooeysiz de.
Sosyal ağlarda paylaş

benim de şansım 2 gündür açıldı, feciydi öncesinde. daha bir hafta varsa neredeyse, yolun yarısını bugün geçtik.

bugün 300'e tamamlarken biri gelirse öbürünü alırsın zaten de, bana ısrarla zoeey dediler yazın, yoksa alex'i almıştım şahsen. :p gerçi dao'nun yeni kılıcı ile hades stamina build de mümkün olacak artık ehu. sana henüz seçenek değil tabii ama ben ileride düşünebilirim belki, enmity'i hiçbir zaman sevemedim zaten. hep ölümün kıyısında.

clawların varsa zooey gayet iş yapıyor, o charlarla daha çok esprisi olabilir. alex henüz kullanmadığım için kıyaslayamayacağım.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

ehu eyvallah, ahtapot aizen bugünkü spark'ta gelmezse şaşıcam, keşke o kadar kırık bir char olmasaymış. summer percival yerine koyarım belki gelirse, atma'yı bozsa da kendinde yeterince TA var zaten.

dün de lucio geldi, şansım dönüyor ehu. hatta bir dao daha geldi. :p
https://danbooru.donmai.us/data/__granblue_fantasy_drawn_by_grimjin__4a9a70255138fb929fde76e060f9c7d1.jpg
ehu komik quest'ti, premium friday için özel art kastıklarına göre ileride bir yerden tekrar gelebilir, zaten o şekilde bıraktılar sonunu.

streamle sparkini :P
Sosyal ağlarda paylaş

ehu upload yok ki ülkede düzgün, çıkan charın resmini, sesini yükleyemez oyun stream yüzünden lol.

4 saat kaldı hadi bakalım, gerçi artan drawlarla ne yapsam karar veremedim. harcamayıp sparka devam etsem en mantıklı olacak sanırım. bu kmr kesin nisandaki annide kırık swimsuit char ekler, summer bea, wind jeanne şeklinde gitti çünkü.

discorddan canlı yazarım belki, discord crew kanalından bakabilirsiniz ehu.
Sosyal ağlarda paylaş

90 Single Ticket, 5x10 Ticket, 7x3k Crystal harcadım.
Kaldı 32,5k Crystal; 110 Draw diyelim. Premium Gala sparklamak hayal artık :p

Gerçi saltmeterımın patlamasına az kaldı, yarına bi 10 draw çeksem patlar. Ama umarım rulete denk gelmez, resetlenmesi tam rezalet. Ama tabi frenzyle bile 200 draw toplamak zor iş.
Sosyal ağlarda paylaş

taru o durumda zoeey, orchid veya olivia makul görünüyor gibi evet. clawların varsa gridde zoeey olabilir. orchid kullanıyorum, o da bayağı güçlü o da üzmez. olivia'yı yeni çektiğim için yorum yapamıyorum.

spark'ımı buraya da yazayım:

70 free draws + 230 harcadığım (hepsi 10'lu, single değil hiçbiri)

toplam 16 ssr
7 gold moon
5 dandik summon
shiva summon
3 sr char
soriz, siegfried, grand vira (3 yeni)
alexiel'i de sparkladım.

bayağı dandik geçti ama ne diyeyim, 91 ssrım varken %70 gold moon rate. :( ben buna kahrolurken crew officer adam olivia hariç herşeyi gold moon çekti spark'ta, halime şükrettim. :(

crew'da bu gece 4 kişi spark yaptı, kimseye shiva char çıkmadı, herkese olivia char çıktı ama. enteresan.
Sosyal ağlarda paylaş

Olivia gelmedi bana.
Ama sparkım iyiydi. Shiva hariç istediğim her şey geldi.

90 Free spark
90 Single Ticket'tan: Lucio, Orchid, Freezie, Eustace, Zeta, Summon:Morrigna
5 x 10 Ticket'tan: Hiçbirşey
7x3k Crystal Draw'dan: Alexiel, Catherine, Magisa, Bae Dark(Gold Moon), Summon:Cybele,Sylph
Sparktan da Zooey

1 Gold Moon, 8 Silver Moon düştü
Sosyal ağlarda paylaş

hmm tüh. lucio, zoeey, alexiel, orchid çok iyi ama, flash gala pooldaki en iyi şeyleri bir seferde almış oldun neredeyse. benim iki spark yapmam gerekti zoeey + alex için lol.

3 gün daha bu sefer prem gala poolda drawlar, o bitince bir gün daha free draw, gelmemişse 100'lük. şimdiye kadar 600 draw yapmış oldum, gbf'de gacha yağdırıyor resmen ehu. 104 ticket da cepte kaldı, 3 ay sonraki anni banner'da gelecek yeni imba swimsuit charı sparklarım herhalde. summer bea, summer jeanne diye gidiyordu.

veya arada golden knight gelirse onu alırım, bekliyorum geçen yıldan beri eklesinler diye.

taru sen de yazsaydın bari neler aldın. ne kadar kötü heves kaçıracak kadar merak ettim, bizim officerdan kötü değildir. :p
Sosyal ağlarda paylaş

Gz shadow 3 limited supermis
Orchid yatti kafama weaponu da imba diye onu sectim saol Sam (tu)

https://cdn.discordapp.com/attachments/511586511913877531/529036871238549515/20181230_233259.jpg

Benim spark bu. 0 limited, 0 dark(hic yoktu dark ssr'im joker haric) Single ticket 20 tane falan gerisi 10lu hep. Aglo 2si de gold moon. Sondaki light zooey degil grand order :D

Benim crewda da shiva yagdi bu arada millete. Hepsi de sparklamayip sadece daily ruletten cekenler.
Sosyal ağlarda paylaş

yani orchid bencil attacker olarak gayet kullanışlı, biraz grup defense utility de koydular. ileride fist ekibine dönüştürülebilir. sword takımında da zayıf değil ama kendi data'sı yüksek olduğundan.

yani limited çekememişsin evet ama güçlü charlar almışsın gene: wind lanc, kazanova yngwie malmsteen, (kengo takımlarında kullananlar var) yueru-çan, hepsi iyi. arılı maya ve sarunan da 5* alınca güçlendi.

saruman + gandalf yanyana gelmiş ehu.

daha iyisi olabilir ama çok daha kötü spark da olabilirdi, moralini bozma bence. :)
Sosyal ağlarda paylaş

sabah 6'da baktım direkt işte, öldü sunucular neredeyse. sayfalar 15sn'de filan açılıyordu lol.

geçen yıldan beri hep athena ve michael oynanabilmeli diyordum, yarısı oldu. kalan yarısı da gelecek yıla inşallah lol.

char süper, dahası fate saber seiyuu ehu. ama char zayıf geldi bana ya ahtapot aizen'den sonra, o nuke'ün hedeflenince otomatik proclaması hariç.

kumbhira da çok güçlü görünüyor, bu onların yanında eski stil char gibi kalmış. fire için spear charlar arka arkaya, millet "fire spear takımı mı öne çıkıyor" diye konuşuyor şu an.
https://danbooru.donmai.us/data/__athena_and_zeta_granblue_fantasy_drawn_by_n9__b5a382824950aa9f7471b56e94f8d5ff.png
zeta'ya da bir 5* patlatıp güçlendirseler yakında tam olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Son Primarch summonı da çıktığına göre artık charlarını çıkarmaya başlayabilirler. Michael gelir mutlaka.
Ama çok büyük ihtimalle summon sırasıyla giderler, önce Raphael ve Uriel charları gelir.

Kumbhira çok iyi, umarım düşer. Anila da lazım tabi.
Athena'ya pek ihtiyacım yok ama utility olarak işe yarayabilir (izin verdim, düşebilir :p)
5* upgradei de gelecekse Zeta'nın dark versiyonuna gelsin, yeni düştü bi işe yarasın bari :p

Yalnız atma sword meta bitecekse atma weaponı başka bir şey seçeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...