Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netspeed

Arondrin

Öne çıkan mesajlar

kablo yok ya apartmanda olsa ? ttden bu netspeede geçerken hiç kesilmemişti, koptuğu an netspeedin şifreyi girmiştim modeme sonra devam. turknet niye kesiyorki nakilde

6 dakika önce, razzRaziel dedi ki:

netspeed zaten taahhütsüz ki.

ulan zaten 2 gıdım net alıyorum bulunduğum yerde onu da pert ettiler dün geceden sonra. steam'in download speed'i bozulmamış olsa bari, cp77 indiricez.

ben dün indirdiydim neyseki ama day1 patch olacak yine 50gb düzelir inş 

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

Benim telefon hattı türk telekom, internet aynı telefon hattı üzerine bağlı netspeed. Sadece en başta 50 tl aldılar aktivasyon ücreti diye, hattım türk  telekom sabit hat olmasaydı bir 50 daha bağlantı ücreti alınacaktı. Ben bu durumda internete sadece 94TL ödüyorum 75mbit VDSL tarifesine.

Sosyal ağlarda paylaş

41 dakika önce, AmoRPHouS dedi ki:

Benim telefon hattı türk telekom, internet aynı telefon hattı üzerine bağlı netspeed. Sadece en başta 50 tl aldılar aktivasyon ücreti diye, hattım türk  telekom sabit hat olmasaydı bir 50 daha bağlantı ücreti alınacaktı. Ben bu durumda internete sadece 94TL ödüyorum 75mbit VDSL tarifesine.

Yani 94 tl harici herhangi bir sabit hat kulanım ücreti vermiyorsun ?

Bende telefon hattı da yok ya, yani bir 50 tl daha bayılacaz telefon hattı bağlantısına ? Peki nasıl hız filan iyi mi ? Uydunetten geçecem, iyice suyunu çıkardılar, 100 mb akıllı sınırsız tarife ücreti + analog TV ücreti alıyor herfiler.

E istemiyorum analog tv diyorum, o hattın üstünden geliyor mecbur vercen o parayı diyor herifler.

Sosyal ağlarda paylaş

Yok o 50 tl en başta sadece 1 kez alınan ücret , hani telekom türksat falan 200-300 civarı alıyor ya. Ayrıca benden sabit hat kullanım ücreti alamazlar cünkü o ücreti türk telekom alıyor sabit telefon hattım olduğu için. Interneti de netspeed o telefon numarasının olduğu hat üzerinden veriyor.  Ben eve kadar kurulum istemedim o yüzdenmiş 50TL. Sadece bağlantı ücreti 50 TL.

Yalın için ayrıca bir de bu yazıyor sitede herhangi bir tarifeye gir altta ,şartlar falan bir sürü ıvır zıvırın arasında "Tüm netspeed internet paketlerini sabit telefona ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz bunun için sizden ayrı bir ücret talep etmiyoruz telefonsuz interneti size en uygun fiyata sunuyoruz."

AmoRPHouS tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Epey pahalı Superbox. Vodafone iyi çekiyorsa onun sınırsız hattını alın, memnunum ben. Evde internet var ama yine de bunu kullanıyorum, dışarda filan rahatım. 

PS: Ben aldığımda 160'a filan veriyorlardı, şimdi 200TL altına yokmuş sanırım. Kötü olmuş öyleyse.

Sosyal ağlarda paylaş

Temmuz ayinda yeni eve tasindim, 14 mbps'yi zor goren bi ADSL altyapi oldugu icin butun alternatifleri arastirdim, Vodafone hatli telefonum 35-40mbps'leri gordugu icin sitesinde gozukmemesine ragmen gecmiste evde 4.5G internet hizmeti sattiklarini bildigim icin defalarca musteri hizmetlerine ve subelerine dil doktum satin bana bu hizmeti diye, bizde oyle bi hizmet yok sorry diyip kapadilar konuyu.

Sonra mecbur Millenicom, Netspeed ve Turk.Net gibi firmalara dustum, hepsi de daha yuksek hiz verebilecegini gosteriyodu altyapi sorgulamada ama 14 ADSL'i zor kaldiran altyapinin VDSL'i tasiyabileceginden emin olamadim, hem bunlarla ilgili de sayisiz olumsuz yorum vardi hizmet kalitesine iliskin.

Bi de tabi asli astari var mi bilemiyorum ama bu firmalardan hizmet alirken TTNET'in mudahale etmesini gerektiren bi altyapi sorunu olustugu durumda kendi musterileri olmadigin icin isi yokusa surdukleri da soyleniyodu, bu kadar red flag'i gorunce cesaret edemeyip mecburen taahhutlu falan bi TTNET aboneligi baslattim.

Ha tabi sonra noldu, Vodafone RedBox'i cikardi, Turk.Net'ten yaptigin sorgularda max. hiz 14 mbps'ye dustu, bazen altyapi bile gozukmez oldu falan ben aldigimla kaldim ortada.

Artik isin parasinda pulunda degilim, adamakilli hizmet alabilecegim stabil, 30-40 mbps'leri gorebilecegim, makul ping'i olan bi sey bulsam direkt 2. aboneligi baslaticam.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Vodafone'un sınırsız olanı ile Limitsiz Red'li paketini kastediyorsanız bildiğim kadarıyla onu kendi müşterisi olup seçtiklerine teklif usulü veriyor. Vodafone'un mobil interneti bence hala aşırı berbat, Türk Telekom bile daha iyi diyebilirim. Azıcık daha verip Superbox almak en mantıklısı olur, hele ki yazlık bölgede kullanılacaksa. Suark zaten eski telekomcu biliyordur ?

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
2 saat önce, Kojiroh dedi ki:

Temmuz ayinda yeni eve tasindim, 14 mbps'yi zor goren bi ADSL altyapi oldugu icin butun alternatifleri arastirdim, Vodafone hatli telefonum 35-40mbps'leri gordugu icin sitesinde gozukmemesine ragmen gecmiste evde 4.5G internet hizmeti sattiklarini bildigim icin defalarca musteri hizmetlerine ve subelerine dil doktum satin bana bu hizmeti diye, bizde oyle bi hizmet yok sorry diyip kapadilar konuyu.

Nasıl yahu? Limitsiz Redli paketin adı. İnternet, SMS ve her türlü yurtiçi konuşma sınırsız, Vodafone TV var bir de içinde.

Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

Doğru, direkt satışını yapmıyorlar diye biliyorum ben de bu paketin. Donanımhaber'de birkaç kişi 100 TL üzeri Red'li paketlerden birine geçiş yapılıp internet kotası bitmek üzereyken online uygulamasında teklif olarak çıktığını iletmiş. Vodafone'un kendi uygulamasından teklif gelirse ancak öyle geçilebiliyor.

Sosyal ağlarda paylaş

Ben telefon internetini kastetmiyodum bu arada, desktop pc dahil birden fazla cihazda o interneti kullanmak istedigim icin bi 4.5G router almam gerekiyodu oyle bi durumda ki onun da eli ayagi duzgun olani 800 lira civarindaydi.

Kastettigim Superbox'la ayni seyin laciverti iste, Turkcell nasil modem dahil hepsini Superbox diye paket veriyosa Vodafone'un da ayni sekilde verdigi bi paketi almak istemistim. Ona demislerdi bizde oyle bi hizmetimiz yok diye (1-2 ay sonra RedBox adiyla cikardilar iste).

Ha cok zorda kalinirsa yapilabilecek bi sey tabi bi modem ve yeni bi hat alip hatti ona takmak, limitsiz opsiyonunu cikana kadar 100+ Red paketini somurmek sonra kafa rahat takilmak falan ama uzun ve maliyetli bi is tabi RedBox'in kendisine nazaran.

Kojiroh tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici

RedBox çok şaçma abi. 10 TL daha fazla vererek hız limiti olmayanını alıyorum ben onun.

Normal bir router al usb'den internet almayı destekleyen (var bunlar), sonra öyle kullan. Telefonu en ucuzdan halledersin, evde vardır kesin eski telefon bir köşeye atılmış. USB'den router'a bağlı olacağı için telefon sarj da olur.

Ya da daha güzeli bir Raspberry Pi al, sim modülü tak, anten tak, router ve modem olarak kullan ?

Limitsiz Red'i herkese vermemeleri kötüymüş ama.

Sosyal ağlarda paylaş

• 3 ay sonra ...
  • Genel Yönetici

Netflix ile peering anlaşması yapmışlar. Daha önceden Facebook ile benzer bir anlaşma yapmışlar. Facebook ekosistemi ve Netflix veri trafiğini %45'ini oluşturuyormuş. Amazon, Steam ve Google için benzer adımları atmayı düşünüyorlarmış. Peering yapmaları hoşuma gitti darısı diğer ISP'lerin başına ?

Netspeed, Netflix ile Anlaştı: Netflix Sunucuları Türkiye’ye Geldi

Sosyal ağlarda paylaş

bir kaç sene oldu netspeed kullanalı. şehir değiştirdim hala aynı kalite-hız, fazlasıyla memnunum. tek eksiği fiber ama bu tür haberler daha da memnun ediyor ? 

netflix'i türkiyeye getirmelerinin bir diğer faydası da şu:
yurtdışı bandwidthini yiyen en büyük payı ortadan çıkartırsan yurtdışı bağlantılı diğer şeyler (twitch örneğin) daha sıkıntısız izlenebilir hale gelecektir. şirket olarak da tahminimce yurtdışı bandwithi için verdikleri para azalacaktır.

netflix yöneticilerini buradan tebrik ediyorum ben. kodoman isp'lerin yapmadığını yapmış helal olsun.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...