Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Netspeed

Arondrin

Öne çıkan mesajlar

Kullananlar varsa memnun mudur? Daha önce Turk.Net kullanıp kapattığım adrese tekrar Turk.Net bağlatayım dedim, sistemde abonelik görünüyor diye beceremediler. Git Türk Telekom'dan telefon hattı al öyle yaparız dedi adamlar. Türk Telekom'u duyunca buz gibi soğuyup, bunları buldum başka taahütsüz internet satan var mı diye araştırınca.

https://www.netspeed.com.tr/

60 TL aktivasyon ücreti alıyorlar 6 ay taahüt vermezsen. Onun dışında paketler uygun geldi bana zaten adsl bağlatılacak. Türk Telekom'la güreşmektense risk alıp bunlara başvuracağım galiba.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir ay önce geçtim. Hız konusunda sorun yaşamıyorum, yurtiçi yurtdışı transfer hızı genelde tavanda (35mbit vdsl). Bir iki kez durduk yere bağlantı gitti, modeme reset atarak düzeldi.

Ping önceki servis sağlayıcısından (vodafone) biraz daha yüksek. Overwatch'da önceden 65 latency alırken şimdi en düşük 80 görüyorum.

Bir de CGNAT kullanıyorlar. Uzaktan bilgisayarına erişmek istersen sabit IP almak zorundasın.
Sosyal ağlarda paylaş

benim 2. ay doldu sanırım. hiç sorun yaşamadım. bağlatmadan önce arayıp kaç mbit verebilirsiniz bana dedim, söylediler ve direk o hızı alıyorum. bu arada 60tl vermiyorsun direk bağlantı için. şöyle ki, 6 ay taahhüt verip o 60tl'yi sildiriyorsun. sonra 6 ay içinde çıkmak istersen ödeyeceğin tek para o 60 tl oluyor. yani bağlatırken değil abonelik iptal ederken ödüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 yıl sonra ...

Ben bunları 1 ay kadar kullandım.

İlk 1 ay hiç sorun yaşamadım, 1. ayın sonunda internet çat diye gitti öğlen saatlerinde, arıza kaydı açtırdım, tam 5 gün bekledim, sonunda silerim sizin hizmetinizi diyip türk telekoma geçtim. Türk telekoma telefonda başvurmuştum, telefonu kapattım yarım saat sonra internet geldi. Netspeed'den de mesaj geldi arızanız giderilmiştir diye. İlginç yani anlamadım ttnet in mi çakallığı yoksa tesadüf mü oldu. Bina da yeni tesisat falan gayet iyi durumda. 

Binada bu arada kablonet ve fiber yok. Mecburen vdsl'e mahkum kaldım, vdsl de hepsi ttnetin altyapısını kullandığı için musluğun başındakine geçmek bence en mantıklısı. TTnet'den 50mbit vdsl tarifesi alıyorum, bunlara göre 10-15tl falan farkediyor aylık. VDSL olmasına rağmen, hız falan baya iyi yurtdışı. Pingler ne alemde bilmiyorum ama bayadır multi oyun oynamıyorum.

Bir de bunların müşteri hizmetleri yok gibi birşey. Toplamda 4-5 kere aradım en az 15-20 dakika bekledim, telefonu açan yok. İptal faxı çekince hemen arıyorlar ama fdsfds

Dark_Soul tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

valla benim tt iken de hat baya iyiydi 100mbite kadar alabiliyordum, 75mbit olarak bunlara geçtim yaklaşık 1 yıldır kullanıyorum. sadece mart nisanda ilk karantina günlerinde vdsl bağlantısı kopmadan internet gidip geliyordu ilginç bir şekilde, kapasite kaldırmıyordu herhalde. sonra onlarda kalmadı memnunum şimdilik nazar değmesin 

bu arada başka ispe geçerken iptal ettirmeyin taşıma yapın daha kolay, hem eskisiyle böyle fax max uğraşmıyorsunuz yeni geçeceğin hallediyor hem de bölgede port vs kalmamışsa iptal ettikten sonra tekrar vdsle abonelik alamayabilirsiniz yeni geçeceğiniz yerde, hatta bırak vdsli adsl portu bile olmayabilir kalırsınız ortada asd

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...

nazar değmesin demişim ama baya ağır değdi, bu nedir abi 75mbit hatta 3mbit alıyorum asfghjk

1 haftadr kötüydü akşamları 10 civarına düşüyordu da bugün rekorunu kırdı, 1 hafta süre verdim bakalım düzeltmezse vedalaşacaz gibi gözüküyor

10553638894.png

Sosyal ağlarda paylaş

ip adresine google'dan ve modem arayüzünden bak, ikisi farklı ise seni cgNAT'a almışlar.

genelde 100.* ile başlıyor ip block'u.

ortak havuz gibi düşünebilirsin IP4 ip'leri yetmiyor TR'de.

üst düzey kullanıcı dışında çözebilecek adam az, o yüzden iteliyorlar.

çıkmak için sabit IP alman lazım, çıkarttırsan bile otomatik atar havuza.

(throttling fln havuzdan köklüyorlar)

GG, geçmiş olsun.

Goering tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 yıldır abonelik başlangıcından beri cgnattayım zaten de bu throttlelama daha yeni başladı, 1 hafta önceye kadar 7/24 max hızı alıyodum çok iyiydi ama gg olmuşa benziyor

statik ipye de 15tl istiyor aylık asd, onu vereceğime turknet, millenicom vs diğer ispleri denerim 

Sosyal ağlarda paylaş

ohoo dhda elemanın teki statik ipyle netspeed benim de 3mbps demiş ahahah, yok abi bunlar boyundan büyük işlere girip kapasitesinden fazla abone aldı büyük ihtimal. türk aklı işte minibüste 1mm2 alan kalmayana kadar yolcu al, şimdi ellerindeki abonelerinden de olacaklar yazık

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

nazar değmesin demişim ama baya ağır değdi, bu nedir abi 75mbit hatta 3mbit alıyorum asfghjk

1 haftadr kötüydü akşamları 10 civarına düşüyordu da bugün rekorunu kırdı, 1 hafta süre verdim bakalım düzeltmezse vedalaşacaz gibi gözüküyor

10553638894.png

Silp dün tüm türkiyede güya bakım çalışması yaptılar kapasite arttırmak için. Bu çalışmadan önce bu kadar yavaşlamazdı senin dediğin gibi. Tam şu anda ilginç bir şekilde heryer 2-3mbit hız ile çalışırken youtube full hız 75mbit çalışıyor. Sanırım bu gerizekalılar youtube throttle etmek istediler tüm türkiyede 3mbite kitliceklerdi akşamları ama beyinsizin teki ters işlem yaptı ve youtube hariç heryeri throttle etti heralde. Fırsatın olursa sen de bir baksana youtube full hız mı.

Sosyal ağlarda paylaş

2 saat önce, Silphatos dedi ki:

1 yıldır abonelik başlangıcından beri cgnattayım zaten de bu throttlelama daha yeni başladı, 1 hafta önceye kadar 7/24 max hızı alıyodum çok iyiydi ama gg olmuşa benziyor

statik ipye de 15tl istiyor aylık asd, onu vereceğime turknet, millenicom vs diğer ispleri denerim 

ben dün verdim uydunet'e 5tl'den 20tl'ye çıkarmışlar.

telefonda baya tartıştım, aptala yattı falan uğraşamadım.

havuza geri atıyor ztn.

ver bence, cgnat'a atmayan kalmadı çünkü telekom cgnat'a zorlayıp throttle yapıyor.

artan bandwidth'i tekrar satıyor katar'lılar...

çünkü kansızlık ve kapitalizm bunu gerektirir.

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...