Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Karadeniz Yolculuğu

Grego

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
samsun a kadar o güzergahı izledik, dönüşte, deli dürttü, karadeniz kıyı şeridinden dönelim yha dedik. ama orası karadeniz değilmiş, orası gondor muş. ben böyle eziyet yol görmedim, sinop tan sonra cide ye kadar 200 küsür km resmen 8 çiziyorsun. yol dar, uçurum uçurum üstüne, viraja biraz içerden girsen, karşıdan gelen çimento kamyonun altındasın, yada serbest düşüş yapıcan.

yer tavsiye edemeyeceğim ama kesinlikle kullanılması gerekmeyen bir yol olarak tavsiye verebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
Yeni konu açmadan buradan sorayım.
Şimdi beyler Temmuzda bi karadeniz turu yapayım diyorum. Sizden de görüş-öneri-uyarı vs. rica edeceğim.

Kafamdaki Plan Şu;

15 Temmuz / 04:30 - 12:00 / İstanbul - Sinop
Sinopta 1 gece konaklama, hava uygun olursa denize girme vs.

16 Temmuz / 07:00 - 13:00 / Sinop - Kümbet (Giresun)
Yol üzeri bafra'da pide
Birun Kümbet Evinde 1 gece konaklama, o2 çarpması

17 Temmuz / 10:00 - 15:00 / Kümbet - Trabzon
Yol üzeri tirebolu 42 tesislerinde kuymaklı keyifli kahvaltı
Akçaabatta laz böreği
Trabzon'da 1 gece konaklama

18 Temmuz / 11:00 - 18:00 / Trabzon - Çamlıhemşin (Rize)
Yol üzere sürmenede bıçak biletme, çayelinde tadımlık kurufasulye
Çamlıhemşinde 1 gece konaklama

19 Temmuz / 10:00 -
Duruma göre hopaya devam edip geri dönmek ya da direk geri dönmek üzere Samsun'a kadar ilerlemek (Yolda Espiye Park Pide'de pastırmalı kaşarlı yenilecek). Samsun'da 1 gece konaklayıp İstanbul'a dönüş.

http://oi67.tinypic.com/sbt18g.jpg

Sizce bu planın derman açısından uygulanabilirliği nedir? Daha önce tek seferde İstanbul - Batman, İstanbul - Diyarbakır, İstanbul - Antep vs. yapmışlığım var. ama kümülatif fatigue konusunda emin olamadım.

Bir de karadenizde bu tarihlerde otellerde yer bulmak zor olur mu? önceden almak istemiyorum ki zaman esnekliğim olsun. Sinop'ta ve Çamlıhemşinde bildiğiniz iyi oteller hangileri?

İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz,
Başarılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Trabzon'da konaklamaya gerek yok. Çomarlığın tavan yaptığı şehir. Onun yerine Çamlıhemşin ya da Sinop'u 2 gün yapabilirsin. Ya da Hopadan yukarı dönüp Borçka'da dağ evlerinde birinde kalabilirsin, farklı yer olsun dersen.

Yol üzerinde (Giresun'dan sonra, Trabzon'a gelmeden) Görele'de durup Görele pidesi ye. Diğer karadeniz hedehödölerinden daha güzel ama beyazyaka arasında hype yapmamış.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada tek sıkımda dönüş yenge açısından zor olabilir. Çünkü fazla gezmeli, mola vermeli, 1 saat oturup pide yemeli dönüş hayal etme.
5dk benzin ikmalli, çiş molalı dönüş yapmazsan yolda büyük ihtimal yorulur kalırsın.
Kümülatif fatigue etkiliyor gerçekten. Giderken tek sıkımda Borçka'ya kadar gidip, bol oksijenin içinde iyi bi uyku çekip, dönüş rotasında gezmek de bi opsiyon.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...