Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ultima Online: Endless Journey

spompas

Öne çıkan mesajlar

Legends of Aria (ex Shards Online) diye bir oyun var yapım sürecinde olan. UO'nun successor'u olarak geliyor. Mekanikler UO'nun aynısı, harita farklı. Lakin Dedicated Serverlara imkan tanıyor oyun, bir grup eleman da alpha sürecindeki oyunun haritasını Britannia olarak yeniden yazıp yeni bir server açıyor ve ismi Legends of Ultima oluyor. O yüzden evet Legends of Aria'yı satın almanız gerek.

Şu an için bu oyunla ilgili bi şey diyemiyorum ancak umut vaadediyor, takibe alın.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Legends of Aria (ex Shards Online) diye bir oyun var yapım sürecinde olan. UO'nun successor'u olarak geliyor. Mekanikler UO'nun aynısı, harita farklı. Lakin Dedicated Serverlara imkan tanıyor oyun, bir grup eleman da alpha sürecindeki oyunun haritasını Britannia olarak yeniden yazıp yeni bir server açıyor ve ismi Legends of Ultima oluyor. O yüzden evet Legends of Aria'yı satın almanız gerek.

Şu an için bu oyunla ilgili bi şey diyemiyorum ancak umut vaadediyor, takibe alın.

kaç para abi? tıklanmıyor buy now'a
Sosyal ağlarda paylaş

Xenocide said:

Legends of arianın mekanikler uo ile aynı değil, o sebeple adamlar legends of ultima yaptı zaten map da britannia değil henüz legends of ultimada. Birebir UO, değişik oyun motoru ve map şu an ama mapi de yapıyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Önceki sayfalarda paylaştığınız Legends of Ultima (UO mod) videosunu izledim. Sonra gittim Legends of Aria (official server) gameplay videosu izledim.

Legends of Ultima'da harbi adamlar sadık kalarak herşeyi yapmışlar. Haritayı da ileride UO haritasına çevireceklermiş. Bu arada ben yepyeni bir haritaya da okayim. Yani yine Britannia daki gibi işte moonglow'un mage, minoc'un maden şehri olması gibi belli konsepti karakteri olan şehirler yaparlarsa yeni haritada aynı sistemi oynamak eğlenceli olabilir. 0'dan tekrar keşfederdik. Ama legends of aria'nın official haritası olmasın. Şu anki gibi official haritanın şehirlerinin ismini Minoc, Cove, Moonglow diye değiştirmesinler.

Legends of Aria official server videosu izlediğimde biraz daha basitleştirilmiş ve yine sanki modern mmorpglerden gördüğümüz özelliklerle kirlenmiş gibi geldi. Örneğin skill sayısı baya aza inmiş ve basitleşmiş. Adamlar Vigor yapmışlar mesela Anatomy ve Tactics'i birleştirmişler diye anladım. İşte prestij skillleri eklemişler onları prestij pointi ile alıyormuşsun sanırım. Loyalty points duydum Dev QA'de item falan alıyorsun(Pay2win?). Ya sanki adamlar UO yu şu an ki mmo dünyası ile hafif corrupt etmişler gibime geldi. Karma sistemi kötü tasarlanmış sanırım neden UO gibi yapmadınız gibi video altında yorumlar gördüm.

Bilmiyorum hangisi daha çok oynanır ama Legends of Ultima'da çok oturmuş ve herkes tarafından kabul edilen UO sistemi var sadece onu replike etmeleri yeterli iken resmi oyunda baya kafalar karışık, daha çoğu şeye karar vermemişler gibime geldi Dev QA'den. Yani sanki oyun çıkacak Ultima serverı oturmuş olacak, diğer resmi oyun ise balance ile uğraşacak baya bir süre. Official serverdan daha başarılı olursa komik olur community serverı.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bi miktar dumb down edilmesine karşı değilim. UO'da 800 tane skill var diye 800 tane olmak zorunda değil. bi kısmı birleştirilebilir. Tactics, Anatomy, Evaluating Intelligence vs. gibi yan skiller başka ana skiller ile birleşebilir gayet. Ama swordsmanship, fencing, macefighting vs. alıp "FIGHTING" diye tek kategori yapmaz umarım dfg
Sosyal ağlarda paylaş

haha yok onlar ayrı yapmışlar yine, piercing, slashing, bashing, lancing falan diye 4 e ayırmışlar sanırım.

Bence UOnunki gayet makuldu ya sade idi. Hani 800 tane skill yoktu.

Mortis Online ı hatırlarsan o bokunu çıkarmıştı mesela. Her armor tipi, her maden için falna ayrı skill vardı o çok bayıyordu.

Neyse görelim bakalım, ben alacam sanırım yakında.
Sosyal ağlarda paylaş

Reklam bilerek yapılmıyor çünkü official oyunun mevcut durumu çok stabil değil. Steame çıkmadan da publicity yapmayı düşünmüyormuş legends of aria ekibi.

Legends of ultima da çok stabil değil fakat en azından skiller veya itemler değişmiyor, her şey ultima stili zaten mevcutta, sadece yeni dungeonlar moblar falan geliyor, bide 10 tane falan büyü eksik spellbookta gibi.

Skillcap 700, statcap 225, karakter sayısı 4.

Ha bu arada, inventory hem UO stili, hem de isterseniz itemleri listeleyebiliyorsunuz şu şekilde: http://prntscr.com/jbqihu
Sosyal ağlarda paylaş

yalnız şiper tadında karşılıklı us cux us cux atilcaksa, meleeler tablayip koşmaktan başka bişey yapmayacaksa, 2-3 silahın işe yaradığı, herkesin aynı templatele oynadığı halde olacaksa boşuna uğraşıyorlar. aos kafasına yönelmeleri lazım biraz. ea'in yaptığı tek iyi şey aos olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Silahlarda 2 şer tane skill var, archery çok iyi, koşarak yay çekip durduğunda atıyor, magic resist çok güçlü (%50 düşürüyor hasarı veya etki büyüleri işlemiyor falan) o sebeple pure mage çok revaçta değil.
Özellikle hiding stealth falan çok kullanılıyor serverda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...