Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde Kokteyl Yapımı Youtube

BeIlow

Öne çıkan mesajlar

tepeden kamera acisi direk kafa yapti bende, sonuna kadar izleyemedim.

abi refika nin mutfagina fln bak biraz video kurgusu, introsu icin fln.

bir de malzemeleri sayarken yanda ciksin boyle notification gibi.

sesin mutlaka iyilestirilmesi gerek.

bir tane kurgucuyla veya isleri bilen youtuberla anlas derim ben veya, youtube video academy fln izle.

bence bu mojito yu biz oldu diyene kadar tekrar tekrar yap derim :)

basarilar tekrardan.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou tesekkurler.

Yazmayim dedimde yazayim sinirliyim bugun zaten biraz alttan alasim yok . Su forumda kimseye kotu soz soylemisligim , kirici bir sey yapmisligim veya uzerinden prim yapmaya calismisligim yoktur, bilen bilir ama burada bazi dal yarraklar var, hayatinda bir sik basaramamis ve bir seylerle ugrasmaya calisanlarin uzerinden prim yapmaya, hehehe gotum daha iyi yapar kafasinda yazmaya ki internet uzerinden 2 like alma amaciyla, insanlar var hala. Beyinleri bir sikin tek tassagi etmeyecek insanlar . Gidin kendinize is bulun . Bu sadece buraya yazilanlarla ilgili degil genel. Sikayet edin simdi kufur ettim ortaya.

Duzgun elestiri yapan arkadaslar alinmasin opuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha haksız olıyım

Kırmıyım diye eleştiri yapmamıştım, heves etmiş kanal açmışsın. Kendi çapında videolar koyuyorsun, elbet bir şeyleri fark eder düzeltirsin diye düşündüm de bu kafayla zor senin bir şeyler başarman.
Bildiğim kadarıyla barmenlik de senin işin, çekim ve youtube kısmı dışında kalan kısımları eleştirmek bana düşmez diye düşünüp hiç bişeyi eleştirmiyim demiştim, hata etmişim.

Eleştiri istersen alttaki spoiler'ı açabilirsin

[list=1]
[*] Sesin çok bayık ve kayıttaki ses kalitesi kötü, bir çözüm bulman şart. Standart da değil, arada değişiyor ses, kalite vb
[*] Çekim açını karşı yukardan çapraz veya senin tependen yere dik yaparsan daha iyi, bir de çok dar açıyla çekmişsin, biraz uzaklaşabilirsin. ayrıca bardakta yaptığın iş gözüksün diye karşıdan çekim de koymanda fayda var, özellikle doldurduğun seviyeler gözüksün diye
[*] Tarif veriyorsun, ses zaten kötü ama görsel hafızaya da hitap etmek için kullandıklarını önce bir göstersen güzelce, ayrıca ekranda da listelesen falan çok daha faydalı olacaktır
[*] Göze-kulağa hitap eden bir yöntemle sunum yapıyorsun. Kimse onun doğallığını, bahçenden koptuğunu sallamaz. Tadına da bakmayacak. Kararmış elma, büzüşmüş maydanoza benzer nane kullanman insanları soğutur.
[*] Pratik bir şeyler mi öğretmeye çalıştın, yoksa kendi çapında artistlik denemeleri mi bilmiyorum ama hijyene, sunuma ve dediklerine dikkat etmende fayda var. Fistan'ın dediği gibi hijyenle yakından uzaktan alakası olmayan bir şeyi içilecek bir şeyin içine sokuyorsun, kullandığın kaşık kaç yıkamadan geçtiyse artık matlaşmış. Kaşığın sapıyla karıştırman da aynı konu
[*] Ölçü vermeyip bu kadar koycaksınız demen hiç bir şey ifade etmiyor. Kayıt açısı doğru olsa bile bardağın büyüklüğü, içindekilerin hacme etkisi kestirilemeyeceği için en azından yarısına kadar soda koyduğunu, üstünü buzla tamamladıktan sonra bardağı alkolle doldurduğunu falan ekleyebilirsin.
[*] Açık havada, bar ortamında, balkonda vb herhangi daha güzel bir ortamda çeksen daha hoş gözükecek. Liseli bir kaç gencin veya 50 yaş üstü bi kaç dayının toplanıp mutfakta takılırkan random çektikleri bir videodan farkı yok. Random gezilirken veya sağda çıkınca tıklayanı daha çok olur.
[*] Burada veya başka ortamlarda kendine hakim olamıyorsan, insana saygın yoksa bu işe hiç girme derim. herkesin bi sıkıntısı olabilir, public paylaşım yapıyorsun, kimseye hakaret etme, bilip bilmeden kendince gülünç şeyler söylemeni gerektirmez
[/list]

Sosyal ağlarda paylaş

Guzel bir kanal olmus,ilgi cekici konusu var ama videoyu sonuna kadar izlemede zorlandim.Yanina bir acemi bulup onunla beraber yapsan nasil olur acaba.Hem muhabbet olur hemde sen onun hatalarini duzeltirken bizde gormus oluruz ince ayrintilari.Birde sonunda yaptigin kokteyli yandan janjanli olarak gosterirmisin
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Konu sahibinin yardımcı olabileceği bir konu ve kokteyllerle alakalı olduğu için buraya sorayım dedim, internette farklı farklı cevaplar var. Fistandan, ciddi olmak kaydıyla, tek kelimelik bir cevap da olabilir :D
Örneğin bir tarifte 2cl şeker şurubu (simple syrup) var diyelim, evde şeker şurubu yapmak için, daha doğrusu benzer etkiyi yakalamak için 2cl suya kaç küp şeker atmak en ideal sonucu verir?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...