Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

A3 harici araç tavsiyesi topiği level 919

roket adam

Öne çıkan mesajlar

2015 model BMW'ye 130 bin vereceğime sıfır A3 alabiliyorum hocam. Arada büyük fark var :/

Şu galerideki sıfır aracı görmeye gittim, biraz da "parayla alakalı bi sorunum yok, sıra beklememek için senden alacağım, o yüzden her kusurunu konuşalım sorun değil" noktasına getirdim. Ruhsatları falan çıkardı, 28.12.2017'de trafiğe çıkışı var, 12 kilometrede, görünürde hiç bir sıkıntı görünmüyor. Doğuş garantisi de devam ediyor. Galeriden sıfır araç alınır mı acaba aşırı meraktayım açıkçası.
Sosyal ağlarda paylaş

Hahah yok diyebilirsin, haklısın. 2019’da yenisi çıkacak lakin hem fiyat artışı bekleniyor hem o zamana kadar mevcut fiyatlar daha da artar. Şu anda Mercedes yeni kasa olmayan A180 için 180k istiyor hem de AMG bile değil. Tahminim 2019’da 1 serisi de, A serisi de, A3 de 180-200 bandından aşağı satılmaz. Özetle ben bunu bilerek aldım, hoşuma gitmiyor açıkçası yenisi çıkacak bir şeye tonla para vermek ama yenisi 200 bandında çıkarsa zaten alamazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Valla ben 1.5 TFSI'ını aldım işte, 150 bg. Alet bana göre baya uçuyor gibi geldi. 0-100'ü 8 sn civarında. Bir önceki arabam 1.6 TDI idi 11 saniye falandı. Arada baya fark var bence.

Sağlamlığını bilemiyorum sadece 200km falan yaptım daha.

araç eski kasa zaten, chip tuning de yaptır.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben içini hiç sevmedim. Öyle her tarafı ekran olan arabalar çok itici geliyor ya. E serisi de böyle. Boydan boya ekran, her taraftan farklı ışık fırlıyor, garip garip düğmeler. Tesla değilsin ki sen Mercedes'sin, bi ağırlığın olsun yav. Kişiliğini inanılmaz kaybetti marka iç tasarımda.

Misal şu anki A, C, CLA serilerinde ortadaki ekranın rahatsız edici derecedeki büyüklüğü ve gerçekten şekil şukul neredeyse hiç bir boka yaramaması markanın gidişatı açısından kafa karıştırıcı bence. Hakikaten Kore malı arabalar gibi gelmeye başladı bana. Ortadaki ekranın pratikliği de çok düşük. Bir üstte, bir altta satır, ortada da saçmalıklar şeklindeki tasarım yani daha ne kadar kötü olabilir dedirtiyor. BMW'nin iDrive'ı çok daha mantıklı kullanım açısından, kolayca kavrıyorsun. Merc'inki bi iki kurcalayıp sonra ellememelik bir şey.

BMW ve Audi bu bakımdan daha ölçülü davranıyor açıkçası, bir bütünlük var iç tasarımda.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Misal şu anki A, C, CLA serilerinde ortadaki ekranın rahatsız edici derecedeki büyüklüğü ve gerçekten şekil şukul neredeyse hiç bir boka yaramaması markanın gidişatı açısından kafa karıştırıcı bence.

şu çok çirkin hakkaten ya,

ortaya nal gibi 3 tane havalandırma koymak niye, ekran da sanki söksünler diye yapılmış. koltukları da çilek genç odası rally set gibi yapmışlar zaten. dışarıdan bu kadar güzel olan arabanın içeriden bu kadar çirkin olabilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

"roket adam" said:

Ben içini hiç sevmedim. Öyle her tarafı ekran olan arabalar çok itici geliyor ya. E serisi de böyle. Boydan boya ekran, her taraftan farklı ışık fırlıyor, garip garip düğmeler. Tesla değilsin ki sen Mercedes'sin, bi ağırlığın olsun yav. Kişiliğini inanılmaz kaybetti marka iç tasarımda.

gösterge panelini istediğin gibi seçebiliyorsun. bu videodaki geniş ekran ekstra para bu arada. itici geldiyse ekstra paradan kurtulursun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...