Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hirsiz olup ev soyacak olsak...

Tim

Öne çıkan mesajlar

Ahali selam,

Evin seklini semalini nerde ne oldugunu bilmeden kimsenin yardimci olmasi cok mumkun degil ama geyik olsun diye acayim dedim;

Simdi hanimin zamaninda yanimizda goturmeyelim deyip anneme emanet ettigi, babannesinden yadigar, azcik degeri olan altin bi taki bisey var. Annem bunu bi yere saklamis evde ama bulamadim. Haliyle siz olsaniz nereye bakarsiniz diye soruyorum ve kaciyorum. Evi ararken tek tek bakicam kim nereye saklarmis diye sdf
Sosyal ağlarda paylaş

böyle şeylerin bulunamaması çok tatsız ya. benim de babam öldüğünde laptop'una koyduğu şifreyi bilemediğimiz için basmıştık formatı. veri kurtarma falan şirketleri var tabi de işten güçten ilgilenememiştim. arşivci de bi adamdı, hobisiyle falan ilgili oldschool bi sürü dosyası vardı. (tabi ki BÜTÜN DOSYA İSİMLERİ CAPS LOCK AÇIK YAZILI :))

bulursunuz umarım.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi bunla alakalı komik anım var benim ya. 90ların başı falan sanırım, bizim pederin eline bi işinden dolayı yüklü para geçiyor. Gece alemlere akıyor kutlama mevzusuna, kafa roket eve geldikten sonra parayı bi yere saklıyor. Ertesi gün ayıldığında bulamıyo tabi parayı. Evin altını üstünü getiriyorlar parayı bulmak için yok. 1-2 hafta aradılar baya baya. Bi de ciddi para olduğu için hani öyle çekmeceye falan saklanacak kadar ufak da değil. O dönem gitmedikleri falcı, zart zurt kalmıyor ahah. En son ortaya çıktı tabi. Adam o kafayla parayı baya bi parçaya bölüp bi kısmını yatak odasındaki dolabın arka kapağını kırıp orada abuk subuk bi yere saklamış. Hatırladığım kadarıyla bi kısmını mutfaktaki dolapların arkasına, bi kısmını falan yatak başlığının içine. Ama hepsi de kör nokta yani. Daha kimbilir nerelere istiflemiştir de ben hatırlamıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

evin seklini bilmek muhim ya :(

benim rahmetli anneannem komurluge gomup ustune beton atmis altinlarinin, hani insanlar cok fantastik seyler yapabiliyorlar

rahmetli babamda bi kere yuklu miktarda dolar ve 2 adet tabancayi kirli camasirlarla beraber camasir makinasina atmis seyahate giderken, annemde gelir gelmez bu kirliler niye yikanmadi diye acmisti, tabancalarin gurultuden uyanmistik. gunlerce evde dolar kurutmaya kastik, goren yeni bastik sanirdi hani o derece absurd idi eheh
Sosyal ağlarda paylaş

Laurelin said:

evin seklini bilmek muhim ya :(

benim rahmetli anneannem komurluge gomup ustune beton atmis altinlarinin, hani insanlar cok fantastik seyler yapabiliyorlar

rahmetli babamda bi kere yuklu miktarda dolar ve 2 adet tabancayi kirli camasirlarla beraber camasir makinasina atmis seyahate giderken, annemde gelir gelmez bu kirliler niye yikanmadi diye acmisti, tabancalarin gurultuden uyanmistik. gunlerce evde dolar kurutmaya kastik, goren yeni bastik sanirdi hani o derece absurd idi eheh

6kg lik makine,2tabancani sesini bastirmaya yetmeyecek kadar kirli camasir var. ama ortecek kadar da cok.

nereden baksan 1-1.5kg dolar yapar o. onu da 50usdlik olarak dusunsen 70-100.000$ yapar baskan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...