Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Etil Alkolden Icki Hazirlamaca [istek tuto]

µh

Öne çıkan mesajlar

tekellerde falan üç beş farklı marka satıyolar
belki aradan acı katılmamış kapılabilir

biz 1 alkole 3 su katarak
sonra 15-20dk ağzını açık bırakıp
ardından ananas suyu elma suyu vs gömüyoruz
şeker de katıyomuş ama insanlar

aynı tarife anason şurubu katınca da rakı oluyo diyolla
denemedim

edit =((
Sosyal ağlarda paylaş

Benim elimde var biraz aci katilmamis, internette bir yigin tarif var da burdan biri sunu deneyip begendim derse ondan da yapacagim iste.

eldar said:

Ayrıca tehlikeli bir şey, fermantasyonla bira-şarap yapın. Onda en kötü bozuk yapıyorsun, bunda bozuk yaparsan zehirlenirsin direkt, ölüme kadar yolu var.

hazir etil akolle karisim yaparak zehirlenemezsin, kendin damitarak elde etmeye calisirken gelen metil alkolu ayirip atmazsan zehirlenirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
µh said:

Litrelik saf etil alkol alip icki hazirlayan var mi aranizda? Millet baya viski, raki, kokteyl falan yapiyor, sizin kullandiginiz bir tarif falan var mi?

ben bunu yeni gördüm.

babam yapıyor baya da denedim söyle açıklayayım..

1 litre rakı
1.2 litre su
kullandığın anasonun türüne göre, yoğunluğuna göre bir kaç damla veya 3-5 cc kadar anason koyup karıştırıyor ve şişeye koyuyorsun. Bu kadar basit yeni rakıdan farkı yok
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra ...
  • 3 ay sonra ...
fermente alkollü olarak yılda 350 litre yapma hakkın var, kişisel tüketim olarak.

distile alkol üretmek ama yasa dışı.

[hr]

Evet 4733 sayılı yasanın 8. maddesi

“MADDE 8 – Ticari amaç olmaksızın, kendi ürettiği ürünleri kullanarak elli kilogramı aşmayan sarmalık kıyılmış tütün elde eden veya üçyüzelli litreyi aşmayan fermente alkollü içki imal edenler haricinde, Kurumdan tesis kurma ve faaliyet izni almadan; tütün işleyenler veya tütün mamulleri, etil alkol, metanol ya da alkollü içki üretmek üzere fabrika, tesis veya imalathane kuran ve işletenler bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin günden onbin güne kadar adlî para cezası ile cezalandırılır.”
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...