Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dune

Marl0_on

Öne çıkan mesajlar

kendin bile anlamadıysan biz nası anlayak ulan

en son lisede mi vcd izledin

karona öncesi ne güzel herhafta sonu bende cinemaximum imaxime giderdim ama 1.5 yıldır gidemiyom, dune ile geri dönüşü yapardım diyodum ama vazgeçtim gözlük var bi de 2.5 3 saat gözlük+maske buğulanacak falan evimde rahat rahat snopyimax izlerim daha iyi ki izledim iyiydi

Silphatos tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

1 saat önce, Akuma_Blade dedi ki:

Jason Momoa ham çekimlerin 5.5 saat olduğunu söylemişti. er yada geç #relasethevilleneuvecut diye milleti gaza getirecekler belli ki. O zamana kadar benden pas. Yarım ekmek döner sevenlere saygım sonsuz.

o 5.5 saatlik raw vidya part1 için, sonu yine aynı yerde bitecek yine tam ekmek gömemeyeceksin, kalanı için daha wb onayı bile yok ama herhalde gişeden sonra onay verip başlarlar çekime

Sosyal ağlarda paylaş

az once izledim, villeneuve basarili bir calisma yapmis. izlerken cezbediyor film, koltugun ucunda oturdugumu farkettim belli kisimlarinda.  sadece 1 saat daha uzun olsaymis olurmus. filmin suresinin nasil gectigini anlayamadim.

ne yazik ki imax yoktu ancak gorsel olarak da film o kadar tatmin edici ki imkan varsa imax izleyin.

dogrusu eger firsatim olursa tekrar gormek isterim. saniyorum donemin genclerinin akillarindan cikartamayacagi bir film olacak. bizim icin sw, terminator2 nasil bir etki yaratti ise umuyorum bu filmlerin de gencler ustunde benzer etkisi olacak.

dasaaa tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

cunku her film icin aksiyona gerek yok?

t2 o donemde izleyen 10-15 yasindakilerin aklini basindan almisti. bunun da oyle bir etkisi olacaktir umarim. seneler sonra hatirlayacaklari bir film olacagini dusunuyorum.

bu arada filmin ses ve muzik secimi de cok cok cok iyi. yalniz hbo max olayini yadirgamadim degil. bu film kesinlikle sadece sinemada izlenecek bir film. evde izleyerek mundar edersiniz. o kadar carpici ki rusca olsa dahi imax'ine gitsem mi diye dusunuyorum su anda.

Sosyal ağlarda paylaş

cocuklariniz varsa 10 yasindan buyuklerse beraber goturun sinemaya, bir 10-15 sene sonra falan anlattiklari zaman "ya sinemada dune'u izledigimiz gunu ve filmi cok net hatirliyorum" diye, ancak o zaman anlarsiniz demek istedigimi. villeneuve gercekten buyuleyici bir sinema deneyimi yapmis. o yaslarda zihinlere kazinacak bir yapim olmus.

sesler basarili kullanilmis gercekten. gemiler, worm, voice gibi onemli kisimlarda ses yerleri titretiyor evet. dolby atmos olan bir salonda izledim. sesin yani sira gorsellik ile hikaye anlatimi da cok iyi eritilmis...

kitabin cok cok detayli incelemesini yapmiyorum, bazi seyleri cok detayina girmeden, sadece yeterli olacak sekilde anlatmislar. etkileyici bir yapim kesinlikle.

Sosyal ağlarda paylaş

15 saat önce, dasaaa dedi ki:

cocuklariniz varsa 10 yasindan buyuklerse beraber goturun sinemaya, bir 10-15 sene sonra falan anlattiklari zaman "ya sinemada dune'u izledigimiz gunu ve filmi cok net hatirliyorum" diye, ancak o zaman anlarsiniz demek istedigimi. villeneuve gercekten buyuleyici bir sinema deneyimi yapmis. o yaslarda zihinlere kazinacak bir yapim olmus.

O yaşlardakilerin büyük kısmının bu filmi takdir edebileceklerini hiç sanmıyorum.

Sosyal ağlarda paylaş

bitti şimdi. Çok güzeldi. Warner Bros. part 2 çektirmezse üzer çok. Olabilecek en iyi şekilde uyarlamışlar gerçekten kitabı. 

bide evde seyrettim tabii de gerçekten IMAX hak ediyormuş film. Sense of scale ne kadar iyi yansıtmışlar. Star Wars'un son filmlerin de de hep en büyük gemi, daha da büyük walkerlar diye yaptılar ama şunun yarısı kadar etkileyici olamadı. Dune dizaynlar, o epiklik hissi filan çok çok iyiydi gerçekten.

progamer tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...