Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satılık Mining Rig Çeşit Çeşit

Sleeep

Öne çıkan mesajlar

Selamlar ahali,

4 x Sapphire Nitro+ RX 470 // 119 Mh // ₺9250

4 x Asus Rog Strix 570 + 1 x Asus Rog Strix RX 470 // 147 Mh // ₺11250

6 x mining seri Asus RX 570 (normal oyun ekran kartlarına göre daha uzun mining imkanı, fanları falan daha uzun ömürlü) // 180 Mh // ₺13750

8 x mining seri Inno3D P106-100 (normal oyun ekran kartlarına göre daha uzun mining imkanı, fanları falan daha uzun ömürlü) // 186 Mh // ₺14750

8 x mining seri Sapphire RX 470 (normal oyun ekran kartlarına göre daha uzun mining imkanı, fanları falan daha uzun ömürlü) // 240 Mh // ₺18750

6 x Sapphire Nitro+ RX 570 + 2 x Sapphire Nitro+ RX 470 // 242 Mh // ₺18750

tüm sistemlerde ayrıca klasik bir şekilde
- anakart
- 4gb ram
- 8'lilerde i3 işlemci, diğerlerinde farklı işlemciler
- ekran kartı sayısı kadar riser
- 120gb ssd
- rig kasası
- 8'lilerde 2, diğerlerinde 1 adet psu bulunmakta
- ilanlarda verdiğim Mh değerleri ethereum içindir (:D
Sosyal ağlarda paylaş

stormeagle said:

ilk ben sormak istiyorum. neden satıyorsun

şöyle bi ön sipariş geçmiştim 1.5 ay önce amazondan fiyatlar çooook uygundu, geri dönüş yaptı bi arkadaşıma amazon, yarın öbürgün de bana yapar ama 40 karta + yan ürünlerine yetecek kadar param yok (:P) o yüzden eldeki herşeyi satışa çıkardım, satıldığı kadarıyla daha uygundan tekrar 0 olarak toplamış olacağım sistemleri :)-D

ön siparişler

Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Bu kartlar simdi mining sirasinda yipranmiyor mu, alanin elinde kalmayacak mi?

yani kesin yıpranıyordur şöyle bi bilgi geçeyim ilanlar hk:

1 kart 1 hafta önce 0 olarak ben aldım
22 kart aralık/ocak aylarında 0 olarak ben aldım (mining seriler)
8 kartı ikinci el olarak aldım, satıcı 4-5 ay önce alındığını iddia ediyor
8 kart hakkında fikrim yok ne zaman alındığından :D

mining seriler zaten daha uzun yıpranma ömürlü ve en yeni kartlar Sleeep bunu öneriyor pati'ye :)-D

diğer taraftan ise gidip dandik power takmayıp ve akım korumalı prizle kullandıktan sonra kartım pert oldu diyen duymadım, genelde pert olanın power kablosu falan yanıyor elektrik git gellerinde (everest vb. ucuz psular kullanıp) veya kablolama bağlantılarını yanlış yapıyorlar, 1 ekran kartı kaldıracak power kablosunun ucuna splitter takıp iki ekran kartını besliyor vb.

düzgün bi kablolama, ucuza kaçmayan parça kullanınca birkaç yıl gider diye tahmin ediyorum, en azından şu ana kadar ki izlenimim o şekilde, diğer taraftan ise elektronik parça, elektrik git gel olan bi ülkedeyiz, nasip kısmet gerisi 8-)
Sosyal ağlarda paylaş

Feamer said:

asıl hayatı soru, böyle bir yatırım yaparak ne kadar sürede ne kadar kazandın?

kur artışları falan hariç

ben çok uygun fiyatlı topladım tüm sistemleri bu ethereumun 600 -> 1400 zıplamasından önce (hatta şimdi eth graphını kontrol ettim yanlış olmasın diye 400-500 bandındayken ben parça toplamaya sipariş geçmeye başlamışım, toplayana kadar 700-800, topladıktan sonra 1400 görmüş), sonra zaten uçtu gitti ekran kartı fiyatları net bilgileri de vereyim.

71k harcadım tüm riglere.

15k parayı geri çektim türk borsalarından.
5klık çekmediğim birikmiş bi coinim var.
buraya ilan açtığım rigler için istediğim toplam para 86.5k şu an.
ayrıca ilan açmadığım tahmini 11k-12k değerinde bi rigim daha var hali hazırda. (tahmini kendi değer biçtiğim 98k'lık rig var yani elimde)

aralıkta başladım kendime sistem toplamaya, daha öncesinde çalıştığım yere ve eşe dosta toplarken, kurarken biraz tecrübelenmiştim (haziran falandı sanırım o da, baktım fena değil sonra kendim giriştim işte)

tl;dr
71k harcama
yaklaşık 98k+15k+5k = 118k (3 ay süre)
118k - 71k = 47k
3-3.5k da elektriğe gitti bu süreçte
47 - 3.5 = 43.5
aylık yaklaşık 14.5 toplanmış gibi gibi

1) bu gelirin yaklaşık yarısı miningten
2) diğer kısmı da ekran kartı fiyatların uçmasından oluşmuş değerlenme

ps: bu en başta verdiğim 71k harcama da 3 ayın ilk gününden yapılmış şekilde değil, kademeli bir şekilde yapıldı, hatta 20k sı 1 hafta önce yapıldı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...