Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

BÖRÜ

Tim

Öne çıkan mesajlar

said:
6 bölümden oluşan ve özel kanalların ilk 60 dakikalık dizisi olma özelliği taşıyan Börü, tıpkı DAĞ filmlerinde olduğu gibi, gerçek hikayelerden esinlenen, gerçek ekipmanlar ile gerçek mekanlarda çekilen BÖRÜ, özellikle çatışma sahnelerinde kullanılacak görsel efektleriyle dikkat çekecek.

Polis Özel Harekat’ın en seçkin birimi, 34 50 telsiz kodlu BÖRÜ timinin maceralarını ekrana getirecek

Konu said:

2014 baharında Türkiye. Sınırda düşmanların çoğaldığı, içeride tehlikeler çemberinin giderek daraldığı bir dönem. Türkiye Cumhuriyeti yakın tarihinin en büyük tehditleriyle karşı karşıya. BÖRÜ, vatan aşkı ile tutuşmuş yalnız kahramanların destanını anlatıyor.
Onlar son kale.

Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan gerçek olaylardan esinlenen BÖRÜ, 1’er saatlik 6 bölümden oluşacak ve büyük finalini beyaz perdede yapacak. 2017 sonbaharında Star TV ekranlarında izleyiciyle buluşacak bölümlerin ardından, BÖRÜ’nün sinema filmi de 2018 sonbaharında vizyonda olacak.

[video]https://www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=MExb5NWT1uw?feature=oembed" width="459">

Sosyal ağlarda paylaş

eregorn 30 yasinda. arkadaslari ona aynstayn diyor...

abi supersin de, sordugum o degil. pro-govt mu? PKK'li diye kurt mu avina mi cikiyo mesela dizi? Yoksa hep dis mihrak mi? nedir?

pro-govt olmasa star'da yayinlanmazdi gerci de, bi umut soruyorum iste boyle az bucuk bagimsiz bisey mi diye.
Sosyal ağlarda paylaş

2014 bahar diyo ama reina saldırısı ile başladılar diziye, reina saldırısı 1 ocak 2017. bide dağ filminin yapımcılarından çıkan dizi kadronun yarısı orda da oynuyo ama dizide bi saçma hal var. bi akıcılık izlettirecek bi hal vermedi bana. dağ filminin 2. si özellikle baya bildiğin Amerikan savaş filmlerine 5 basacak kalitedeydi. hala durur pc de ara ara yemek yerken bişeyler izlemek için açar izlerim ama dizi ilk bölümden bi meh çektirtti bana. çukur güzel çukur. asdfj
Sosyal ağlarda paylaş

Atatürk ile ilgili bir sürü mesaj var, iyi anlamda. Karar veremiyorum ne kadar yanlı ne kadar yansız. Dağ filmini yapan abiler yapmış. Onlar ne kadar yanlıysa bunlarda o kadar yanlıdır diye düşünüyorum. Yoruma açık tabiki

Tim, bohunu yiğim banlama beni...
Sosyal ağlarda paylaş

ben beğendim ilk bölümü.. Dizi süresi en azından 60 dakika. hadi 40 dakika yapamıyorsunuz 60 dakika standardını oturtabilsek çok iyi olacak Türk dizilerinde..

bir de merak ediyorum yurt dışında bu dizileri alanlar bizim bir bölümde izlediğimiz süreyi kaç bölüme bölüyorlar? netflix'te görmüştüm sanırım Diriliş Ertuğrul'u 1'er saatlik bölümlere ayırmışlar 1. sezon 75-80 bölümdü. wtf.. asdf
Sosyal ağlarda paylaş

full milliyetcilik dogal olarak ama gereksiz bi ali turksen ovmesi vardi -kardak fatihi komutan da burada-, eger biraz daha pro-akp bir cizgiye gelmezse tatsizlik cikar.

oyle ortalik yerde insanin aklina iyi parti dusurmek de ne ?

ps. eregorn cesur bir yigitmissin, konunun caps acilip forum kurallarina aykiri olmasina da deginseydin full aggro alirdin sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Aksiyon sahnelerini beğendim ben, geri kalan yerler biraz durağan, bir de bazı oyuncular abartı oynamış. 6 bölüm olması, 1 saat olması baya iyi. Sezonluk çıksa 3 4 sezon devam etse güzel olur. Atatürk'e baya bir içerik dizide, "Fethuallah'ın itleri" gibi söylemler de mevcut aralarda, küfür var bol bol ama tabii ulusal kanal da buzlama + dıtlama da var. Öyle olunca da diziden kopuyor insan tamamen, çekip seyretmek lazım adam gibi :D.
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

eregorn 30 yasinda. arkadaslari ona aynstayn diyor...

abi supersin de, sordugum o degil. pro-govt mu? PKK'li diye kurt mu avina mi cikiyo mesela dizi? Yoksa hep dis mihrak mi? nedir?

pro-govt olmasa star'da yayinlanmazdi gerci de, bi umut soruyorum iste boyle az bucuk bagimsiz bisey mi diye.

ilk bölüme biraz baktım, zamansızlıktan sonra seyretmek için bir kenara ayırdım, bi terslik olmaz ise nevalemi alır c.tesi izlerim :)

konu, gördüğüm kadarı ile -ki ekşide çok paylaşılmış "fetullahın itleri" tabiri :) - bu f tipi kumpas sırasında iftira atılan bir özel harekatçı var, reel olarak bildiğimiz şeyler. misal bu adam ile hapishane ziyaretinde "atatürk fotoğrafı vardı" diyor "kaldırdılar" sonraki görüşmede ziyarete gelen geri asıyor falan gibi sahneler var

bu furyadan söz ve diğer benzerini seyretmedim hiç, gerek oyunculara gerek kurgu, çekim falan piyes gibi şeyler, isimsizleri seyretim bi miktar, oyunculuk ve çekimler biraz daha iyi olsa da abartı lugat parçalama, kulak tırmalayan bir propaganda vardı + silah sahneleri falan über ucuza kaçılmış falan

burada benzeri şeylere denk gelmedim seyrettiğim kadarı ile , zaten dağ serisinde belirli bir seviye vardı, o korunmuş, seninde okuduğun kadarı ile zaten teknik olarak sıkıntı yok, diğer "propaganda" kısmı için ise "devrimci gerilla heval" değilsen çok sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum :)

aslında, hiçbir dizide yok zaten, "terörist" kısmı özellikle çiziliyor ve oyuncu kadrosunun içine illa devlet ile barışık kürt kimliği ekleniyor. dediğim gibi bu durumdan rahatsız olan azınlık içinde değilsen bir sıkıntı çıkmaz.

ama diğer dizilerde, özellikle isimsizlerde kullanılan jargon ve edebiyat ağır sunni diyalektiği olduğu için ekstra bir kafa yapıyor...

bu dizide bu yok, ekseni biraz daha "türk" olmuş, zaten ismi "börü" + ben görmedim ama eksi göktürk alfabesi yazısı kullanılmış falan

baş düşman büyük bir ihtimal f tipi olacak. zaten bunun gibi bir dizinin izin almasında en büyük etken büyük ihtimal f tipi vurgusu ve güncel askeri durum

tim muhabbetleri bu şekilde genelde, devletin içine sızan elemanlar. bunun dışında amerikanvari diyebileceğimiz mavra dönüyor aralarında + her elemana bir arka plan/travma yapmaya kasmışlar

son olarak, şöyle bir sahne vardı. operasyon dönüşü sahnede kadınının biri evin koridoruna muşamba seriyor, kapı çalıyor ve timin başı eve geliyor, bakıyor koridorda örtü var, karısına bakıyor, kadın omuz silkiyor...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...