Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fullstack Web developer aranıyor

BaaL

Öne çıkan mesajlar

Dark_Soul said:

Bizim ulkeden bir zik olmaz sdffdd. Sorun kalitesiz egitim falan degil , sorun direk carpik, sacma kultur , gelenek ve her ne zkimse. Ben en elitim , 15 kusaktir istanbulluyuz diyende ayni. Patrondan en vasifsiz elemana kadar , birbirini cekememe , ayagini kaydirma , ardi arkasi gelmeyen dedikodular , herkesin kendini kral gibi gorup asiri saygi beklemesi falan direk ortadogulu cahillik kulturu hakim. Hepsi turklerden olusan buyuk bir ekibin basarili olmasi imkansiza yakin.

imkansızdan 200 metre ilerde sağda.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
konu cok farkli yerlere gitmis bende bir yorum birakayim.

simdi bizim is herkese uygun degil. bütün gün oturuyosun, yeri geldiginde saatlerce makale okuyup kendi problemlerine uygulamaya calisiyorsun, hersey abstract. hersey kafanin icinde. insan iliskilerin iyise cok cabuk skilirsin.

para icin yapiyorsa bir yazilimci bu isi, hic bir yere gelemez, zaten gelmek icin gayret göstermez. bu tip calisanlari ben almanyada cok gördüm. insanlar sosyal hayatlarina daha cok önem veriyorlar.

biz biraz kendi milletimize bok atmayi cok seviyoruz. ben almanlari tanidiktan sonra türk yazilimcilari arar oldum. almanin afedersin seyinde degil. kendini gelistirmiyor, mesai saatini (40 saat genel olarak) 1 dakika gecirmiyor. eve is götürmüyor. yeni seyleri ögrenmesi gerekirse bunu is saatinde yapiyor ve kendi istegiyle yapmiyor.

su verilen özellikleri almanyada bulmak daha zor inanin. adam geliyor diyor 12 yildir .net teknolojileriyle ürün gelistirdim diyor. aslinda hicbir sey ögrenmemis. ne design patterns biliyor, ne de data binding. 12 yil boyunca hep ayni seyleri yapmis. kendini hic gelistirmemis. cünkü ilgisi yok. is olarak yapiyor bunu. en basit interview sorularina cevap veremiyor (static class vs normal class). yani bu isin milleti yok, türklere bok atmayin dünyada skinti kaliteli yazilimci bulmak.

kendini gelistiren adam zaten para vermesenizde gelistirir kendini. o adamin hobisi bu. hosuna gidiyor, ilgisini cekiyor.

hobini yapmak icin para almak gibi güzel bir sey yok. eger ilginiz yoksa sizde baska alanlara yönelin. cünkü cabuk eskirsiniz yazilim dünyasinda.
Sosyal ağlarda paylaş

yvz5 said:

ben almanlari tanidiktan sonra türk yazilimcilari arar oldum. almanin afedersin seyinde degil. kendini gelistirmiyor, mesai saatini (40 saat genel olarak) 1 dakika gecirmiyor. eve is götürmüyor. yeni seyleri ögrenmesi gerekirse bunu is saatinde yapiyor ve kendi istegiyle yapmiyor.

https://imgflip.com/s/meme/Jackie-Chan-WTF.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Tim said:

yvz5 said:

ben almanlari tanidiktan sonra türk yazilimcilari arar oldum. almanin afedersin seyinde degil. kendini gelistirmiyor, mesai saatini (40 saat genel olarak) 1 dakika gecirmiyor. eve is götürmüyor. yeni seyleri ögrenmesi gerekirse bunu is saatinde yapiyor ve kendi istegiyle yapmiyor.

https://imgflip.com/s/meme/Jackie-Chan-WTF.jpg

Ha ?
Sosyal ağlarda paylaş

yvz5 said:

...
mesai saatini (40 saat genel olarak) 1 dakika gecirmiyor. eve is götürmüyor. yeni seyleri ögrenmesi gerekirse bunu is saatinde yapiyor ve kendi istegiyle yapmiyor.
...

bu kismi cimbizliyorum ama inanmasi guc olsa da bir cogumuzun ailesi, arkadaslari, hobileri var. insan 7/24 yazilim kasmadan da iyi olabilir isinde. ortalama bir alman tedrisati mezunu o 7.5/8 saati senden benden cok daha verimli geciriyordur -bu konudan bayagi eminim hatta =/-.

bence olmasi gereken, gercek avrupalilik da bu. ozur dileyerek, begenmeyen yallah amerika'ya/japonya'ya, kapitalizmin kucagina diyorum. tatilsiz sabahlara kadar eve is goturerek senelik milyon dolarlar kazanabilirsiniz gerekirse.

iyi forumlar.
Sosyal ağlarda paylaş

hic degismemissiniz 15 yil icerisinde.

baal demis haftada 60 saatten az calisan adam basvurmasin. bütün türkler calismiyor herkes tembel demeye getirmis sonraki mesajlar. bende diyorum ki akli basinda herkes 40 saat calisiyor fakat bu 40 saatin disinda kendini yeni seyler ögrenmekten alikoyamiyor, dogal olarak 40 + hobi olarak gecirdigi zaman oluyor. bir alman bunu yapmiyor. bos zamaninda kendini gelistirmiyor. türk insani da busekilde.

bi daha yorum yapmicam bu ne lan ergen sürüsü gibisiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

yvz5 said:

baal demis haftada 60 saatten az calisan adam basvurmasin. bütün türkler calismiyor herkes tembel demeye getirmis sonraki mesajlar.

Yok 45 saat çalışma yeterli demiştim ben, 50 saate anlaştığım birisini de buldum. 60 saat ben çalışırım personelden beklemem onu, adam 60 saat çalışacak olsa gider kendi işini kurar daha çok kazanır (becerebilirse)

jquery Angularjs Nodejs php html css bilen, 8 sene deneyimli, dereceyle mezun olmuş bilg. mühendisi buldum ben, işe başlamadan evinden çalışmaya başladı bile sıkıntı yok keyifler gıcır, saolun yine de.
Sosyal ağlarda paylaş

ben baal ı doğru buluyorum. yazılımcı insan evladının sürekli araştırıyor öğreniyor olması lazım. zevk için yapar yapmaz orası ayrı konu. ama daha çok para kazanmak istiyorsa kesinlikle yapması gereken bir konu.
8 senedir maaşlı çalışıyorum zam oranlarım her seferinde güzel oldu 5 haneli yüksek rakamlara ulaşabildim. Ama daha fazlasını kazanmak için de bilgimin açık ve net bir şekilde yetersiz olduğunu da gördüm. en basitinden js teknolojilerinde bile son 5 senede bi dünya yeni framework çıktı millet bunları kullanmaya başladı. .net tarafı bile açık kaynağa kayıyor cloud platformlarından pay alabilmek için.
Ama işinden, yerinden memnun olan adam hala düz asp kullanmaya devam ediyor tabiki...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...